V Mělníku dnes začne 80. ročník vinobraní, patří k největším

V Mělníku dnes začne 80. ročník vinobraní, patří k největším

14.09.2018 | V Mělníku dnes začne 80. ročník vinobraní, které je jedno z největších v republice. Vrcholem sobotní části bude rekordní historický průvod s třemi stovkami účastníků.

Hudební i další kulturní program na čtyřech scénách potrvá do neděle. Organizátoři v pátek očekávají ve městě dopravní problémy, centrum města bude uzavřené. Bez komplikací by se na akci měli návštěvníci dostat hromadnou dopravou, některé spoje budou posílené.

Akci, která začíná ve 14:00, každoročně navštíví zhruba 30.000 lidí. Mají možnost ochutnat vína zhruba od 30 vinařů, lokálních (účast potvrdily třeba Vinařství Kraus nebo Školní statek Mělník) i moravských.

Letos budou všechny čepované nápoje stánkaři podávat výhradně do zálohovaných kelímků, víno bude možné ochutnávat i ze skleniček, které je možné zakoupit například v Turistickém informačním centru. Tam se také návštěvníci dozvědí podrobnosti k programu nebo například k dopravě. Informace o dopravních spojích jsou také na webových stránkách vinobraní www.vinobranimelnik.cz.

Historický průvod bude mít prvorepublikový charakter včetně historických povozů i automobilu, objeví se v něm osobnosti, jako Tomáš Garrigue Masaryk nebo Milan Rastislav Štefánik, připomínající sto let od vzniku Československa. Novinkou je účast čtyřicetičlenného dechového orchestru a dalších dvou hudebních těles na začátku a uprostřed průvodu, připojí se také čtyřicetičlenný folklorní soubor či postavy představující navrátilce ze světové války.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Opravdu je v zelenině a ovoci méně vitaminů než před lety?

15.01.2019 | Tvrdí se, že ovoce a zelenina už nejsou to, co bývaly. Obsah cenných živin prý významně poklesl, a to kvůli použití pesticidů, které mají zajistit vyšší výnos. Jenže, co když je pravda někde napůl?

Nakupovali jsme ze dvou online obchodů: Výtky máme k oběma

10.01.2019 | Pohodlné, rychlé, bez front. Nakupování online má řadu výhod. Ovšem není ani bez poskvrnky. Co by vás mohlo nemile překvapit?

Čeká nás snad soumrak tradičních zabijaček?

13.01.2019 | Ubývá zabijaček "po domácku". Jak uvedlo ministerstvo zemědělství, poctivé domácí hodování od A až do Z čítá jen 104 000 oslav, což je o 3000 méně než bývalo zvykem. Mají snad lidé menší zájem o jitrnice, jelítka nebo škvarky?

Aktuální číslo

V prodeji od 31. 12.