V Mělníku dnes začne 80. ročník vinobraní, patří k největším

V Mělníku dnes začne 80. ročník vinobraní, patří k největším

14. 9. 2018 | V Mělníku dnes začne 80. ročník vinobraní, které je jedno z největších v republice. Vrcholem sobotní části bude rekordní historický průvod s třemi stovkami účastníků.

Hudební i další kulturní program na čtyřech scénách potrvá do neděle. Organizátoři v pátek očekávají ve městě dopravní problémy, centrum města bude uzavřené. Bez komplikací by se na akci měli návštěvníci dostat hromadnou dopravou, některé spoje budou posílené.

Akci, která začíná ve 14:00, každoročně navštíví zhruba 30.000 lidí. Mají možnost ochutnat vína zhruba od 30 vinařů, lokálních (účast potvrdily třeba Vinařství Kraus nebo Školní statek Mělník) i moravských.

Letos budou všechny čepované nápoje stánkaři podávat výhradně do zálohovaných kelímků, víno bude možné ochutnávat i ze skleniček, které je možné zakoupit například v Turistickém informačním centru. Tam se také návštěvníci dozvědí podrobnosti k programu nebo například k dopravě. Informace o dopravních spojích jsou také na webových stránkách vinobraní www.vinobranimelnik.cz.

Historický průvod bude mít prvorepublikový charakter včetně historických povozů i automobilu, objeví se v něm osobnosti, jako Tomáš Garrigue Masaryk nebo Milan Rastislav Štefánik, připomínající sto let od vzniku Československa. Novinkou je účast čtyřicetičlenného dechového orchestru a dalších dvou hudebních těles na začátku a uprostřed průvodu, připojí se také čtyřicetičlenný folklorní soubor či postavy představující navrátilce ze světové války.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Ve Znojmě dnes začíná Znojemské historické vinobraní

14. 9. 2018 | Ve Znojmě dnes začíná 36. ročník Znojemského historického vinobraní. Pořadatelé i letos přichystali třídenní program, který se bude odehrávat na 13 scénách.

Před 35 lety byl soubor vinných sklepů Plže vyhlášen rezervací

14. 9. 2018 | Ojedinělý soubor původních vinných sklepů Plže v obci Petrov u Strážnice byl před 35 lety, 15. září 1983, vyhlášen památkovou rezervací.

Ve Francii zadrželi šest veganů kvůli útokům na řeznictví

13. 9. 2018 | Šest "militantních veganů" bylo tento týden zadrženo ve městě Lille na severu Francie v rámci vyšetřování série útoků na obchody s masem, sýry nebo také restaurace McDonald's.

Aktuální číslo

v prodeji od 27.8.