V Mělníku dnes začne 80. ročník vinobraní, patří k největším

V Mělníku dnes začne 80. ročník vinobraní, patří k největším

14.09.2018 | V Mělníku dnes začne 80. ročník vinobraní, které je jedno z největších v republice. Vrcholem sobotní části bude rekordní historický průvod s třemi stovkami účastníků.

Hudební i další kulturní program na čtyřech scénách potrvá do neděle. Organizátoři v pátek očekávají ve městě dopravní problémy, centrum města bude uzavřené. Bez komplikací by se na akci měli návštěvníci dostat hromadnou dopravou, některé spoje budou posílené.

Akci, která začíná ve 14:00, každoročně navštíví zhruba 30.000 lidí. Mají možnost ochutnat vína zhruba od 30 vinařů, lokálních (účast potvrdily třeba Vinařství Kraus nebo Školní statek Mělník) i moravských.

Letos budou všechny čepované nápoje stánkaři podávat výhradně do zálohovaných kelímků, víno bude možné ochutnávat i ze skleniček, které je možné zakoupit například v Turistickém informačním centru. Tam se také návštěvníci dozvědí podrobnosti k programu nebo například k dopravě. Informace o dopravních spojích jsou také na webových stránkách vinobraní www.vinobranimelnik.cz.

Historický průvod bude mít prvorepublikový charakter včetně historických povozů i automobilu, objeví se v něm osobnosti, jako Tomáš Garrigue Masaryk nebo Milan Rastislav Štefánik, připomínající sto let od vzniku Československa. Novinkou je účast čtyřicetičlenného dechového orchestru a dalších dvou hudebních těles na začátku a uprostřed průvodu, připojí se také čtyřicetičlenný folklorní soubor či postavy představující navrátilce ze světové války.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vejce levnější než jejich náklad: Dováží se sem i kusy za korunu

16.04.2019 | Před Velikonocemi se zvyšují dovozy vajec ze zahraničí, vejce se často prodávají za ceny nižší než jsou náklady, například kus za korunu.

Přední novozélandský producent medu do něj přidával chemikálie

19.04.2019 | Přední novozélandský producent vysoce ceněného manukového medu přiznal, že do něj přidával syntetické látky, aby posílil jeho antibakteriální účinky. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní média.

Europoslanci podpořili směrnici o lepší ochraně spotřebitele

18.04.2019 | Europoslanci dnes ve Štrasburku schválili směrnici, která má chránit spotřebitele před zavádějícími a nekalými praktikami zejména v online prostředí. Právní úprava se rovněž věnuje problematice dvojí kvality výrobků, ale v praxi nevede k jejímu definitivnímu zákazu, jak požadoval pozměňovací návrh. Ten schválen nebyl, což kritizuje řada českých zástupců v Evropském parlamentu (EP).