Už jste někdy jedli rizoto s řepou? Vyzkoušejte, nebudete litovat

Už jste někdy jedli rizoto s řepou? Vyzkoušejte, nebudete litovat

02.07.2020 | Hlídáte si životosprávu - zaměřujete se na správný poměr cukrů, tuků a bílkovin ve stravě? Podívejte se na stránky STOBklubu. Jsou tu skvělé nízkokalorické recepty. Nás zaujalo například toto rizoto.

<
Ingredience

10 ml řepkového oleje, 50 g parmezánu, 1000 ml zeleninového vývaru, 200 ml suchého bílého vína, 120 g šalotky, 350 g červené řepy, 370 g rýže Arborio, sůl, pepř a tyminán dle chuti

Postup

Červenou řepu oloupeme a nakrájíme na tenké plátky (dobře to jde škrabkou na brambory). Na větší pánev dáme řepkový olej, přidáme plátky řepy a restujeme asi 5 minut na středním plameni. Poté přidáme na drobno nakrájenou šalotku nebo červenou cibuli. Restujeme dalších 5 - 7 minut.

K zelenině přidáme rýži Arborio, krátce zarestujeme a zalijeme dvěma deci suchého vína. Víno necháme vyvařit a poté zalijeme směs asi třetinou zeleninového vývaru. Vývar necháme vyvařit a rýži znovu zalijeme a promícháme. Takto opakujeme dokud není rýže hotová a dokud nemá směs krémovější konzistenci. Rizoto by určitě nemělo být suché.

Na závěr úplně ztlumíme plamen a přisypeme parmezán, který by se měl v rizotu rozpustit, zamícháme a ochutnáme. Výslednou směs bude potřeba pravděpodobně dochutit solí a pepřem (záleží na síle vývaru, který použijete), můžete přidat i bylinky. Rizoto můžete podávat jako přílohu například k rybě.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Dvě legendy o svatomartinské huse a dva skvělé recepty

11.11.2020 | To, proč se na svátek svatého Martina peče husa, není jasné. Existují dvě legendy. Jedna praví, že husy rušily Martina při kázání, a tak je nechal upéct. Druhá, že se mezi husami nějakou dobu ukrýval, aby nebyl jmenován biskupem. Ať tak, či onak, shodneme se na tom, že tradice je to výtečná.... zvlášť s knedlíkem.

Jak nás šidí v hospůdkách? Levnější náhražky nejsou výjimkou

19.01.2021 | Téměř čtvrtina kontrolovaných restaurací v loňském roce klamala spotřebitele, většinou falešným tvrzením o potravinách. Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) patří mezi nejčastější případy problematických potravin sýr, smetana a šunka. Mluvčí inspekce Pavel Kopřiva ČTK řekl, že je to dlouhodobý problém, který by mohla změnit novela zákona o potravinách.

Celníci odhalili v Bohuslavicích u Zlína nelegální pálenici

19.01.2021 | Nelegální pálenici odhalili v uplynulých dnech celníci v Bohuslavicích u Zlína. Na základě zákona o spotřebních daních a zákona o povinném značení lihu v zařízení zabavili 42 litrů nezdaněného lihu. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj Dušan Janiš.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont