Už je čas na houbovku! Recept uvnitř!

Už je čas na houbovku! Recept uvnitř!

24.08.2021 | Do vydatné polévky, které zahřeje, lze použít jakékoliv houby - hřibovité, lišky, bedly, masáky. Jen žampiony se moc nehodí.

Ingredience: 

500 g čerstvých nebo sušených lesních hub, kmín, sůl, 1 cibule, 500 g brambor, 50 g másla, 40 g hladké mouky, 1 balení smetany ke šlehání, zelená petrželka

Postup: 

Pokud pracujeme s houbami sušenými, povaříme je nejdříve 15 minut a dalších 15 minut je necháme ve vodě stát. Čerstvé houby očistíme, nakrájíme svisle na plátky, vložíme do hrnce s nakrájenou cibulí na kostičky, přidáme sůl, kmín, 20 g másla a podusíme pod pokličkou, dokud houby nezměknou. Občas zamícháme. Poté dodáme oloupané a na kostky nakrájené brambory a zalijeme litrem vody. Vaříme do změknutí brambor. Připravíme si světlou jíšku z másla a hladké mouky, zalijeme ji 200 ml studené vody. Hotovou jíškou zahustíme vývar a 15 minut povaříme za občasného míchání. Následně odstavíme z plotny a vmícháme smetanu. Podle chuti osolíme, ozdobíme zelenou petrželkou.

Zdroj archiv, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Hana Málková: Jak často jíst? Hlavní jídla ano, svačiny jsou dobrovolné

13.09.2021 | Názory v oblasti výživy jsou někdy rozporuplné a mnohdy se ani samotní odborníci neshodují. Týká se to i frekvence jídla, tedy kolikrát denně jíst a jaké pauzy by měly být mezi jídly. Někteří nutriční poradci doporučují jíst i 7x denně, jiní naopak tvrdí, že stačí jíst jen 2x denně. Kde je tedy pravda?

Evropský gigant v oblasti mraženého jídla se chystá na umělé rybí maso

14.09.2021 | Evropský gigant v oblasti mraženého jídla, společnost Nomad Foods, se chystá laboratorně vyrábět rybí maso. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Potravinářský dokument: Nutri-score by mělo řešit velikost porce

14.09.2021 | Systém značení Nutri-score by měl zohledňovat velikosti porce nebo způsoby přípravy polotovarů, jako je například smažení. Doporučuje to dokument odborné skupiny při České technologické platformě pro potraviny, který ČTK předali zástupci Potravinářské komory ČR.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont