Úřady v USA a Kanadě doporučily kvůli E.coli vyhodit římský salát

Úřady v USA a Kanadě doporučily kvůli E.coli vyhodit římský salát

21.11.2018 | Nákaza bakterií E.coli v USA a Kanadě se v nejnovějších případech možná šířila po pozření listů římského salátu se stopami bakterie.

Úřady proto vyzvaly občany, aby všechny zásoby tohoto salátu vyhodili. S odvoláním na sdělení lékařů o tom informoval zpravodajský server BBC.

Nejméně 32 lidí v 11 státech USA se nakazilo E.coli, v 13 případech museli tito lidé být převezeni do nemocnice. V Kanadě se bakterií nakazilo 18 lidí.

Americké úřady vyzvaly občany, restauratéry a obchody, aby vyhodili veškeré zásoby římského salátu. Zdroj kontaminace se nicméně stále vyšetřuje.

Nejnovější šíření nákazy, které začalo v říjnu, přichází poté, co v červnu ve Spojených státech po nákaze E.coli z římského salátu zemřelo pět lidí. Podle amerických úřadů nicméně nejnovější případy nákazy s těmi dřívějšími nesouvisí.

Bakterii E. coli se běžně nachází v tlustém střevě a je důležitá pro správné trávení; některé její kmeny jsou však nebezpečné a mohou způsobit průjmy spojené s krvácením, poškodit ledviny a přivodit smrt.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Polsko: Po podivných kšeftech s masem nemoc šílených krav?

05.02.2019 | Polsko ohlásilo případ atypické formy takzvané nemoci šílených krav (BSE) na farmě poblíž hranice s Českou republikou. Informovala o tom Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE) s odvoláním na polské ministerstvo zemědělství.

Dva bifteky z nemocného býčka, prosím aneb Drsná realita z polských jatek

31.01.2019 | Je sice zdraví trochu nebezpečný, ale což - peníze vydělá. Tímto krédem se pravděpodobně řídí na některých polských jatkách. Ukázalo se, že se tam v noci tajně poráží a pak samozřejmě dále prodává chorý dobytek.

Polovina vadného masa z polských jatek již byla u nás zadržena

02.02.2019 | Polovina z dodávky problémového masa z Polska, které se dostalo do Česka, se již vrátila zpátky do Polska, nebo byla zadržena ve skladu obchodníka. ČTK to dnes řekl Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS). Do České republiky bylo podle ministerstva zemědělství exportováno celkem zhruba 300 kilogramů hovězího.

Únorové číslo CZ TEST je právě v prodeji

O potravinách koluje mnoho mýtů a polopravd. V únorovém čísle Vám proto nabídneme trochu jiný pohled na věc a některé z nich uvedeme na správnou míru.