Úřady v USA a Kanadě doporučily kvůli E.coli vyhodit římský salát

Úřady v USA a Kanadě doporučily kvůli E.coli vyhodit římský salát

21.11.2018 | Nákaza bakterií E.coli v USA a Kanadě se v nejnovějších případech možná šířila po pozření listů římského salátu se stopami bakterie.

Úřady proto vyzvaly občany, aby všechny zásoby tohoto salátu vyhodili. S odvoláním na sdělení lékařů o tom informoval zpravodajský server BBC.

Nejméně 32 lidí v 11 státech USA se nakazilo E.coli, v 13 případech museli tito lidé být převezeni do nemocnice. V Kanadě se bakterií nakazilo 18 lidí.

Americké úřady vyzvaly občany, restauratéry a obchody, aby vyhodili veškeré zásoby římského salátu. Zdroj kontaminace se nicméně stále vyšetřuje.

Nejnovější šíření nákazy, které začalo v říjnu, přichází poté, co v červnu ve Spojených státech po nákaze E.coli z římského salátu zemřelo pět lidí. Podle amerických úřadů nicméně nejnovější případy nákazy s těmi dřívějšími nesouvisí.

Bakterii E. coli se běžně nachází v tlustém střevě a je důležitá pro správné trávení; některé její kmeny jsou však nebezpečné a mohou způsobit průjmy spojené s krvácením, poškodit ledviny a přivodit smrt.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Proč se raději vyhnout zambijskému energetickému nápoji? Zvlášť muži by mohli mít "potíže"

21.03.2019 | Cestujete rádi po Africe? Musíme vás varovat před místním energetickým nápojem. Ukázalo se, že má totiž silné povzbuzující účinky, které mohou pocítit zejména muži.

Inspektoři: V těchto produktech jsme našli závažné prohřešky

09.04.2019 | Inspektoři odhalili v několika obchodech v Česku masové konzervy a sklenice z Polska s nižším podílem masa, než výrobci či distributoři uvádějí. Ve všech třech odhalených výrobcích byl podíl masa nižší oproti údajům na etiketě o více než desetinu.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce opět stahuje nevyhovující polský výrobek

16.04.2019 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v řetězci Lidl další masné výrobky z Polska, do nichž dal výrobce méně masa, než uvedl na obale.