Úřady v USA a Kanadě doporučily kvůli E.coli vyhodit římský salát

Úřady v USA a Kanadě doporučily kvůli E.coli vyhodit římský salát

21. 11. 2018 | Nákaza bakterií E.coli v USA a Kanadě se v nejnovějších případech možná šířila po pozření listů římského salátu se stopami bakterie.

Úřady proto vyzvaly občany, aby všechny zásoby tohoto salátu vyhodili. S odvoláním na sdělení lékařů o tom informoval zpravodajský server BBC.

Nejméně 32 lidí v 11 státech USA se nakazilo E.coli, v 13 případech museli tito lidé být převezeni do nemocnice. V Kanadě se bakterií nakazilo 18 lidí.

Americké úřady vyzvaly občany, restauratéry a obchody, aby vyhodili veškeré zásoby římského salátu. Zdroj kontaminace se nicméně stále vyšetřuje.

Nejnovější šíření nákazy, které začalo v říjnu, přichází poté, co v červnu ve Spojených státech po nákaze E.coli z římského salátu zemřelo pět lidí. Podle amerických úřadů nicméně nejnovější případy nákazy s těmi dřívějšími nesouvisí.

Bakterii E. coli se běžně nachází v tlustém střevě a je důležitá pro správné trávení; některé její kmeny jsou však nebezpečné a mohou způsobit průjmy spojené s krvácením, poškodit ledviny a přivodit smrt.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Europoslanci chtějí otevřenější testování bezpečnosti potravin

11. 12. 2018 | Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) by měl podle poslanců Evropského parlamentu transparentněji zveřejňovat informace o posuzování rizik týkajících se používání pesticidů či produkce geneticky modifikovaných potravin.

SZPI našla v Tescu polskou kapustu s velkým množstvím pesticidu

8. 11. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v děčínském obchodě řetězce Tesco kapustu, která obsahovala pesticid chlorpyrifos v množství, které šestnáctkrát přesahovalo limit.

Hygienici: Většina stánků na vánočních trzích hygienu dodržuje

3. 12. 2018 | Provozovatelé stánků s občerstvením na vánočních trzích ve Středočeském kraji podle hygieniků většinou dodržují základní hygienická pravidla.

Aktuální číslo

V prodeji od 26. 11.