Únorové číslo CZ TEST je právě v prodeji

Únorové číslo CZ TEST je právě v prodeji

28.01.2019 | O potravinách koluje mnoho mýtů a polopravd. V únorovém čísle Vám proto nabídneme trochu jiný pohled na věc a některé z nich uvedeme na správnou míru.

Jak je to doopravdy s plasty? Jejich ekologická zátěž může být značná. Přestože je lze úspěšně recyklovat, jejich příměsi ji mohou mnohdy ztěžovat. I přesto jsou ale nejvýhodnějším obalem, ve kterém lze prodat výrobek – vznikly právě proto, aby zajistily bezpečnost a hygienu potravin a chránily nás tak před infekčními nákazami.

Víte, že ročně se u nás vypije 280 milionů hektolitrů coca coly a každou vteřinu se sní okolo 15hamburgerů s hranolkami? Nezdravé jídlo přitom vybírá poměrně vysokou daň, o čemž vypovídají i vynaložené náklady na léčbu obezity a onemocnění s ní spojených, které přesahují 6 miliard. Přečtěte si, jak zaujmout správný postoj k junk food i fastfoodům, aby neutrpělo vaše zdraví.

Také u vás patří tavené sýry na black list? Tak si přečtěte výsledky našeho testu. Zjistíte, že se už dávno změnila technologie výroby a že dnešní tavené sýry vynikají nejen svou chutí, ale i vysokou kvalitou!

I margaríny se nám snaží ukazovat v !novém" polepšeném kabátku. Zas taková sláva to ale není. Díky tomu, že margarín prochází chemickým výrobním procesem, je předpoklad, že se při jeho výrobě stále používají i chemické látky. Jaké? Mrkněte se do rubriky Rádce!

Volné radikály jsou často démonizovány. Pravda je ovšem taková, že je s nimi náš organismus zcela v míru. Tedy aspoň za předpokladu, že má tělo dostatek antioxidantů, které je vyvažují. Přečtěte si o nich u nás víc. 

Co na vás číhá na madle košíku? Především bakterie. Je jich tam více než na záchodovém prkénku veřejných toalet. Jak nakupovat, abyste si domů nepřinesli i nějaké "bonusy"?

PŘEDPLAŤTE SI CZ TEST  A DOSTÁVEJTE INFORMACE O POTRAVINÁCH A JEJICH KVALITĚ KAŽDÝ MĚSÍC DO SVÉ SCHRÁNKY!

CZ TEST NYNÍ KOUPÍTE TAKÉ V PRODEJNÁCH PENNY MARKET, BILLA A KAUFLAND!

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Aktuální číslo

20.08.2018 | V prodeji od 28. 1.

Únorové číslo CZ TEST je právě v prodeji

O potravinách koluje mnoho mýtů a polopravd. V únorovém čísle Vám proto nabídneme trochu jiný pohled na věc a některé z nich uvedeme na správnou míru.