Toto jsou nejlepší mléčné produkty, rozhodla o tom odborná porota

Toto jsou nejlepší mléčné produkty, rozhodla o tom odborná porota

05.09.2019 | Celkem 45 výrobků z mlékáren Vysočiny a dalších krajů bylo podrobeno přísnému senzorickému hodnocení a tady jsou výsledky. Kdo si nakonec odnesl zlato?

Nejvíc bodovaly pochoutky z ovčího mléka, které dělá Statek Horní Dvorce, tvaroh Jaroměřické mlékárny a loštická firma A.W. spol. s.r.o, vyrábějící olomoucké tvarůžky. Odborná soutěž je součástí přehlídky Mlékárenský den, již bude město hostit v sobotu. Novinky 22 výrobců tam může ochutnat a hodnotit veřejnost.

Pětičlennou komisi tvořili odborníci, kteří se hodnocením mléčných výrobků zabývají řadu let, řekl novinářům předseda Jiří Štětina z pražské Vysoké školy chemicko-technologické. Výrobky odborníci hodnotili ve čtyřech kategoriích. Důležitá pro ně byla chuť, vzhled a konzistence, obal a inovativnost mléčných výrobků. "Největší váhu má chuť a vůně," uvedl Štětina.

Staročeský tvaroh Jaroměřické mlékárny dostal nejvíc bodů mezi tvarohovými sýry, tvarohy a pomazánkami. Olomoucké tvarůžky firmy A. W. spol. s r. o. mají nejlepší hodnocení v kategorii přírodních zrajících sýrů. Statek Horní Dvorce z Jindřichohradecka dostal nejvíc bodů ve dvou kategoriích. Jeho ovčí jogurty obsadily první dvě místa v kategorii mléčných nápojů a zakysaných výrobků a čerstvý ovčí sýr první příčku mezi bílými sýry a specialitami. Statek Horní Dvorce zpracovává ovčí mléko osmým rokem, má 600 dojených ovcí, řekla Michaela Dubová z farmy na dnešním setkání zástupců mlékáren a odborníků v Přibyslavi. Přivezla i zmrzlinu z ovčího mléka, kterou farma vyrábí od června. Nabízí ji s řadou příchutí, včetně ovoce nebo kávy.

"Ochutnali jsme ji ve Francii a velice nás to nadchlo," řekla Dubová k nápadu. Na Mlékárenský den ale statek zmrzlinu nedoveze, protože zatím nemá potřebné vybavení. Prodává ji zatím na farmě, výhledově plánuje prodej do cukráren nebo kaváren.

Mlékárenský den bude v Přibyslavi 28. rokem. Přijede 22 velkých i malých mlékáren, které zpracovávají kravské, kozí a ovčí mléko. Zmrzlinu poprvé doveze firma Tipafrost z Kožichovic u Třebíče. Dnes představila zmrzlinu Skyr z mléčného výrobku podobného jogurtu, který má tradici na Islandu.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Odzvoní nepopulárnímu nemocničnímu jídlu? V některých nemocnicích už je na výběr

18.09.2019 | Například pacienti hospitalizovaní ve Fakultní nemocnici Olomouc (FN Olomouc), která letos postupně zavádí projekt zaměřený na pestřejší, kvalitnější a zdravější stravu, mají možnost výběru ze tří obědových nabídek.

Redakční výběr na listopad: Tipy, kam zajít a co vyzkoušet?

12.11.2019 | Zkoušíme za Vás - restaurace, bary, výrobky i služby. A toto nás zaujalo za poslední měsíc!

Kupujete vánoční cukroví z obchodu? Zkontrolujte si jeho minimální trvanlivost!

12.11.2019 | Jednou z tradičních složek vánočního menu je vánoční cukroví, byť tradice některých dnes běžně vyráběných nebo kupovaných druhů kupodivu není zas tak dlouhá. Ještě počátkem minulého století se k výrobě cukroví používaly jiné suroviny než dnes, jednak levnější a jednak dostupnější.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Listopadové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont