To voní až sem! Vyzkoušejte skvělé pappardelle s chřestem

To voní až sem! Vyzkoušejte skvělé pappardelle s chřestem

22.06.2021 | Když se spojí vášeň pro vaření, kterou má Elly, alias Bohyně kuchyně, s poctivou prací českých vinařů a farmářů, vznikají opravdové poklady, které kuchyně jen tak neopouštějí. Vyzkoušejte tento jednoduchý recept, zamilujete se nejen vy, ale i každý, komu jej připravíte.

Budete potřebovat:

400 g těstovin 

400 g zeleného chřestu

100 g kvalitní šunky

150 ml bílého vína 

2 šalotky

1 lžíce olivového oleje

1 vrchovatá lžíce másla

80 g sýra typu parmezán 

sůl

čerstvě mletý černý pepř

Postup

Dejte vařit těstoviny, do dostatečného množství osolené vody. Na velké pánvičce rozehřejte olivový olej a dejte na něj opékat nadrobno nakrájenou šalotku. Přidejte na kousky nakrájený chřest. Společně opékejte přibližně pět minut. Přisypejte nakrájenou šunku a hned zalijte bílým vínem. Zvyšte teplotu a nechejte víno z pokrmu vyvařit. Ochuťte solí a pepřem. Vmíchejte máslo a uvařené těstoviny. Nechte si stranou hrnek vody z vaření těstovin a podle potřeby přidejte do jídla v pánvičce. Posypejte nastrouhaným sýrem. Vznikne příjemná omáčka.

Zdroj a foto: Vinselekt Michlovský, Elly alias Bohyně kuchyně 

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Chřestové recepty, do kterých se nejde nezamilovat

28.05.2021 | Začátek chřestové sezóny každoročně závisí na počasí, obecně se ale za její start považuje polovina dubna. Trvá přibližně dva měsíce a tradičně končí svátkem svatého Jana 24. června. Chcete si letošní sezónu chřestu užít s plnou parádou? Pak vyzkoušejte některé z našich receptů.

Těstoviny: Lehce stravitelná dobrota plná energie

30.07.2021 | Zapékané, plněné, s omáčkou i bez, slané i sladké, pro milovníky masa i vegetariány, milované dětmi stejně jako dospělými. Bez těstovin rozličných druhů a chutí už by si většina z nás neuměla svůj jídelníček představit. Poodhalte jejich historii a naučte se, jak který druh co nejlépe využít.

Jak na rozmrazování potravin? Toto si zapamatujte

04.08.2021 | Mražené potraviny mohou obsahovat bakterie, které mohou po rozmrazení růst a způsobit otravu jídlem. Správné postupy rozmrazování snižují pravděpodobnost nemocí přenášených potravinami a snižují  také  potravinový  odpad.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont