To by se nám líbilo! Lindt & Sprüngli představil devítimetrovou čokoládovou fontánu

To by se nám líbilo! Lindt & Sprüngli představil devítimetrovou čokoládovou fontánu

11.09.2020 | Švýcarský výrobce čokolády Lindt & Sprüngli představil ve čtvrtek obří devítimetrovou čokoládovou fontánu. Doufá, že si ji do nově otevřeného domu čokolády poblíž Curychu každoročně přijde prohlédnout na 350 000 lidí.

<

Centrum se má stát výkladní skříní firmy a pomoci jí čelit ekonomickému šoku způsobenému pandemií covidu-19, píše na svém webu francouzský list Le Figaro.

Fontána stojí uprostřed dvorany a má tvar šlehací metly, z níž stéká proud čokolády, který dole vytváří velkou pralinku. Dům čokolády se nachází v Kilchbergu na břehu Curyšského jezera, je v něm muzeum a ateliér výroby čokolády. Firma do projektu investovala 100 milionů švýcarských franků (2,5 milairdy Kč).

Slavnostního otevření domu čokolády se zúčastnil patron značky tenista Roger Federer, předseda představenstva Lindt & Sprüngli Ernst Tanner a švýcarský ministr financí. Centrum má lákat návštěvníky Švýcarska, kteří si zde budou moci mimo jiné vytvořit vlastní tabulku čokolády.

"Je to atrakce, na kterou po návštěvě centra nikdo nikdy nezapomene," řekl o fontáně Tanner agentuře AFP. Dodal, že cílem bylo vytvořit "něco jedinečného" a představit značku ve všech jejích aspektech "od kakaového bobu až po tabulku čokolády".

Lindt & Sprüngli zvýšil v loňském roce čistý zisk o 5,1 procenta na 511,9 milionu švýcarských franků. Začátky společnosti sahají do roku 1845. V současnosti firma nabízí své produkty ve více než 120 zemích světa. Vlastní i značku čokolád Ghirardelli a ve Spojených státech rodinného výrobce cukrovinek Russel Stover, který je známý svými bonboniérami. Jednu z nich proslavil Tom Hanks ve filmu Forrest Gump. Na českém trhu firma působí od roku 1994.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Smutné chyby rodičů aneb Jí vaše dítě tak, jak by mělo?

01.12.2020 | Žijeme ve světě nepřeberných možností, také ve světě, ve kterém si můžeme vybrat z desítek výživových směrů a trendů a je to zcela v pořádku a na rozhodnutí každého. Ovšem jen do té doby, než se tyto přístupy začnou aplikovat i na děti.

Francie vyhlásila "válku" sóje z Brazílie a Argentiny

02.12.2020 | Francie chce snížit svoji silnou závislost na dovozu sóji z Jižní Ameriky, oznámil dnes podle agentury Reuters francouzský ministr zemědělství Julien Denormandie. Ministr mimo jiné upozornil, že produkce sóji v Latinské Americe přispívá k odlesňování.

Maňák opět boduje, jeho Sauvignon 2019 ohromil Izrael

02.12.2020 | Vinařství Štěpán Maňák z Žádovic na Hodonínsku a vinařství B/V z Ratíškovic na Hodonínsku získala na mezinárodní soutěži Terravino v Izraeli tituly šampiona za nejlepší vína soutěže. Krom toho vinaři získali i dvě velké zlaté medaile. Informoval o tom Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont