To by se nám líbilo! Lindt & Sprüngli představil devítimetrovou čokoládovou fontánu

To by se nám líbilo! Lindt & Sprüngli představil devítimetrovou čokoládovou fontánu

11.09.2020 | Švýcarský výrobce čokolády Lindt & Sprüngli představil ve čtvrtek obří devítimetrovou čokoládovou fontánu. Doufá, že si ji do nově otevřeného domu čokolády poblíž Curychu každoročně přijde prohlédnout na 350 000 lidí.

<

Centrum se má stát výkladní skříní firmy a pomoci jí čelit ekonomickému šoku způsobenému pandemií covidu-19, píše na svém webu francouzský list Le Figaro.

Fontána stojí uprostřed dvorany a má tvar šlehací metly, z níž stéká proud čokolády, který dole vytváří velkou pralinku. Dům čokolády se nachází v Kilchbergu na břehu Curyšského jezera, je v něm muzeum a ateliér výroby čokolády. Firma do projektu investovala 100 milionů švýcarských franků (2,5 milairdy Kč).

Slavnostního otevření domu čokolády se zúčastnil patron značky tenista Roger Federer, předseda představenstva Lindt & Sprüngli Ernst Tanner a švýcarský ministr financí. Centrum má lákat návštěvníky Švýcarska, kteří si zde budou moci mimo jiné vytvořit vlastní tabulku čokolády.

"Je to atrakce, na kterou po návštěvě centra nikdo nikdy nezapomene," řekl o fontáně Tanner agentuře AFP. Dodal, že cílem bylo vytvořit "něco jedinečného" a představit značku ve všech jejích aspektech "od kakaového bobu až po tabulku čokolády".

Lindt & Sprüngli zvýšil v loňském roce čistý zisk o 5,1 procenta na 511,9 milionu švýcarských franků. Začátky společnosti sahají do roku 1845. V současnosti firma nabízí své produkty ve více než 120 zemích světa. Vlastní i značku čokolád Ghirardelli a ve Spojených státech rodinného výrobce cukrovinek Russel Stover, který je známý svými bonboniérami. Jednu z nich proslavil Tom Hanks ve filmu Forrest Gump. Na českém trhu firma působí od roku 1994.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vyvrácená legenda o "tataráku" + tipy, jak na něj vybrat kvalitní maso

23.09.2020 | Tatarský biftek neboli tatarák má své milovníky i odpůrce, ale málokdo by tušil, že pochází z Paříže, země zaslíbené prvotřídní gastronomii. Pokud patříte k těm, kteří si na této specialitě rádi pochutnají, vždy si dejte pozor na to, odkud maso pochází. Jedině na kvalitním a vyzrálém mase si totiž pochutnáte.

Merlot z vinařství Chateau Valtice převezl zlato z mistrovství světa

23.09.2020 | Prestižní Mistrovství světa vín z odrůdy Merlot a kupáží s minimálním množstvím 50 % zná  vítěze. Moravská vína na této mezinárodní vinařské soutěži získala hned 3 medaile.

Nákupní panika se nekoná, lidé ale upřednostňují online obchody

17.09.2020 | Internetové supermarkety Košík.cz a Rohlik.cz sledují od konce prázdnin zvýšený zájem o své služby. Vyšší poptávka se se začátkem školního roku podle nich dala čekat, na růst počtu nákupů mají ale vliv i zpřísňující se opatření proti koronaviru. Současný stav se však podle prodejců nedá srovnávat se situací na jaře, kdy lidé uskutečňovali nákupy na hranici paniky.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont