Tímto receptem ohromíte! Pečené slávky na borovicovém jehličí

Tímto receptem ohromíte! Pečené slávky na borovicovém jehličí

27.11.2019 | Slávky v úpravě kreativního šéfkuchaře Gare Restaurants, Jana Kvasničky.

Pečené slávky:

500 g slávek

1 hrst borovicového jehličí

 

Dresink:

60 g bílý vinný ocet

10 g dijonská hořčice

20 g moučkový cukr

300 ml borovicový olej

2 g soli

1 g bílého pepře

 

Postup:

Slávky očistíme od povrchových nečistot. Pokud jsou některé slávky otevřené, vyhodíme je, vždy používáme pouze ty zavřené. Než se vrhneme na samotné slávky, připravíme si dresink.

V hluboké misce smícháme všechny ingredience kromě oleje, a rozmixujeme je ponorným mixérem. Do rozmixované směsi poté pomalinku přimícháme olej.

 

Troubu i s plechem rozpálíme na 220 °C, následně na plech vysypeme slávky s borovicovým jehličím. Takto pečeme, dokud se slávky neotevřou, což trvá přibližně 6 - 7minut.

 

Upečené slávky přendáme do misky, přidáme dresink, vše důkladně promícháme a můžeme podávat. Jako příloha se výborně hodí opečená francouzská bageta.

 

 

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Petr Skoček: Pivo budu vařit v Británii dál, brexitu se nebojím

11.12.2019 | Petr Skoček spolu s několika dalšími Čechy i Brity provozuje v Londýně vlastní pivovar, který každý měsíc uvaří 40.000 litrů piva. Dopadů odchodu Británie z Evropské unie na své podnikání se nebojí.

Na samozvané prodejce cukroví může padnout klec

12.12.2019 | Předvánoční čas je obzvlášť náročný a jestli pocítíme časovou tíseň víc než kdykoli jindy, je to právě poslední měsíc v roce. V tomto důsledku se otevírá pomyslný prostor pro maminky na mateřské, ženy v domácnosti a babičky v důchodu, ve kterých se probouzí podnikatelský duch a přes sociální sítě nabízejí své služby – od pečení cukroví, přes přípravu bramborového salátu až po chlebíčky a obložené mísy. Ale co na to říká česká legislativa nebo například hygiena?

Balsamico už nemusí být jen z Modeny!

09.12.2019 | Označení "balsamico", které se do češtiny převádí obvykle ve spojení s octem jako balzámový, balzamikový či balzamický, lze používat i ve spojení s octy či ochucovadly, které nepocházejí z oblasti severoitalského města Modeny. Rozhodl tak Soudní dvůr Evropské unie. Informovala o tom agentura Reuters.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Prosincové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont