Testovali jsme vánoční čokolády

Testovali jsme vánoční čokolády

06.12.2013 | Čokoládové kolekce a nejrůznější čokoládové a jim podobné figurky představují obvyklou položku v nákupních košících, a to již poměrně dlouho před Vánocemi nebo Velikonocemi.

Obchodníci se snaží nabídnout zboží nejrůznějších líbivých chutí a barev, avšak kvalita vlastního obsahu může být různá. V našem prosincovém testu jsme se proto podívali na kvalitu těchto čokoládových lákadel.

V první řadě je třeba si říci, co dělá čokoládu čokoládou. Čokoláda je potravina, jejíž hlavní surovinu tvoří kakaová hmota a kakaové máslo, cukr, emulgátory a v případě mléčných čokolád sušené mléko. Dále může obsahovat vanilkové aroma, suché skořápkové plody, kandované ovoce a maximálně 5 % rostlinných tuků jako náhradu cenného a velmi kvalitního kakaového másla. Jiné tuky nemají tak dobré technologické vlastnosti jako kakaové máslo, které má příjemnou chuť a je velmi stabilní vůči žluknutí. Na rozdíl od většiny ostatních tuků je možné jej skladovat i několik let, bez významné ztráty kvality. Během konšování a následného chlazení se postupně vytváří velmi jemná struktura krystalů kakaového másla v kakaové hmotě, v důsledku čehož by čokoláda měla být velmi jemná se stabilními krystalky, aby nedocházelo k postupné rekrystalizaci a tvorbě tukového výkvětu či popřípadě ztrátě lesku. Kvalitní čokoláda by totiž měla být na povrchu lesklá. Matná barva ukazuje na špatné vedení konšování a chladnutí nebo špatné skladování výrobků. Tento neduh se u dutých figurek a vánočních ozdob vyskytuje častěji než u tabulkových čokolád. Vliv na výskyt tukového výkvětu může mít i složení náplně u plněných bonbonů a figurek. Kvalita čokolád je dána zejména obsahem kakaové sušiny, která je tvořena tukuprostou kakaovou sušinou a kakaovým máslem. Mléčná čokoláda musí obsahovat nejméně 2,5 % tukuprosté kakaové sušiny, nejméně 25 % celkové kakaové sušiny, nejméně 3,5 % mléčného tuku, nejméně 25 % tuku celkem (kakaového másla a mléčného tuku) a nejméně 14 % mléčné sušiny. Údaj o minimálním obsahu kakaové sušiny musí být na čokoládách vždy uveden.  Na výrobcích, které čokoládu pouze napodobují a nejsou označeny přímo slovem čokoláda, však tento údaj uveden nebývá.

 

Průběh testování

V našem testu jsme se zaměřili právě na kolekce, adventní kalendáře a duté figurky s vánoční tématikou. Při nákupu jsme se neomezovali na výběr pouze čokoládových výrobků, a tak soubor nakoupených vzorků představuje i přehled nejčastějších produktů na trhu. Příjemným překvapením bylo, že oproti původnímu očekávání je většina těchto výrobků skutečně čokoládou. Ve většině případů mléčnou, která je obvykle sladší a obsahuje sušené mléko. Z toho důvodu chutná dětem, pro které jsou ostatně tyto výrobky i určeny. Mezi zakoupenými byl pouze jeden z hořké čokolády a vzhledem ke skutečnosti, že hodnotitelská komise byla sestavena z dospělých hodnotitelů, tato čokoláda zvítězila nad ostatními v senzorickém hodnocení.

logo

Při laboratorním testování jsme se zaměřili na testování obsahu tukuprosté kakaové sušiny a na obsah tuků jiných než kakaové máslo. V jednotlivých tabulkách si můžete prohlédnout, jak byly jednotlivé výrobky hodnoceny senzoricky a laboratorně. Vzorky, u kterých je uvedeno, že nelze vyhodnotit obsah ekvivalentů kakaového másla a mléčného tuku, obsahují velké množství rostlinných tuků. Tyto výrobky ve shodě s legislativními požadavky nebyly označeny slovem čokoláda.

Vzorky jsou seřazeny podle výsledků senzorického hodnocení. Při hodnocení byla použita pětibodová stupnice, na níž číslo pět znamenalo nejlepší výsledek. Testy byly připraveny ve spolupráci s MF Dnes.

c

 

 

 

 

c2

c3

 

 

 

c4  

c6 c7c8 c9

 

 

c10 c11 c13c14c15 c16 c17c18 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Test majonéz: Plejáda přídatných látek versus čistá chuť vstupních ingrediencí

09.09.2019 | Majonéza je patrně nejvíce kupovanou studenou omáčkou, která se podává nejen k masu či zelenině, ale je i nedílnou součástí při přípravě salátů nebo pomazánek. Nabídka na trhu je uspokojivá, chuť, konzistence i vzhled jednotlivých výrobků se od sebe ale dost liší, a to zejména v závislosti na tom, zda výrobce použil dochucující složky. Spotřebitelé ale mají díky tomu možnost volby, zda upřednostní méně výraznou, zato čistou chuť, či vloží do svého košíku majonézu, která má sice „grády“, ale i přídatné látky.

Test játrových paštik: Konzervanty se už nenosí

22.10.2019 | Přestože jsou paštiky považovány v mnoha zemích za delikatesu, u mnoha českých spotřebitelů mají pověst potravin, do kterých se semelou levné „zbytky“ po zpracování kvalitnějších masných výrobků. Což je ostatně škoda. Náš test ukázal, že někteří výrobci mají recepty na „játrovku“ tak propracované, že by s přehledem zvládly oslovit i francouzského gurmána.

Test burčáků: Z dva a čtyřiceti vzorků zatím nevyhověl pouze jeden

18.09.2019 | Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) letos zkontrolovali na sto prodejen burčáku, odebrali 42 vzorků buď českého nebo zahraničního částečně zkvašeného moštu, chyba se ale našla pouze v jednom vzorku.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Lednové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont