Testovali jsme grilovací omáčky!

Testovali jsme grilovací omáčky!

11.07.2016 | Každému chutná něco jiného. Někdo si objedná k obědu svíčkovou se šesti, jiný zase preferuje saláty s grilovaným kuřetem. Stejně tak tomu je i v případě používání nejrůznějších majonéz a kečupů.

Jsou lidé, kteří se těmto produktům brání a považují je za zbytečné a nezdravé. Mnoho z nás si ale bez nich svou kuchyni představit nedokáže. A protože je zároveň grilovací sezóna v plném proudu, otestovali jsme pro vás nejrůznější omáčky, abychom zjistili, jaké jsou na trhu vůbec příchutě a v jaké kvalitě jsou nabízené.
Pravidla neexistují – jen receptury
Co se legislativních pravidel týče, grilovací omáčky jsou tak trochu oříšek i pro samotné zákonodárce. Zatímco například u kečupu máte jasně stanoveno vyhláškou číslo 157/2003 Sb. (u majonézy je to vyhláška číslo 326/2001 Sb.), jak mají přesně vypadat a jakým technologickým postupem mají být vypracovány, u barbecue omáčky nebo česnekové omáčky tato pravidla nenajdete. Tím pádem mají výrobci velmi široké pole působnosti. Nezbývá než se obrátit k uznávaným recepturám a doufat, že obsažené ingredience budou v souladu s omáčkou, na kterou by vám dal recept kuchař vyhlášené restaurace.

Grilovací omáčky mají dlouhou dobu trvanlivosti. Najdete je často v regálech u kečupů nebo ve speciálních sezónních gril-koutkách, které některé prodejny mají. Ačkoli je doma můžete mít ve špajzu klidně rok, po otevření patří bezpodmínečně do lednice. Omáčky by také neměly stát dlouho v teple. Nejsou tomu uzpůsobené. Pokud tedy s přáteli chystáte grilovací party, správný způsob není postavit celá balení na stůl, ale vyklopit do mističky a zbytek neprodleně uložit do lednice.

Ve skle nebo v plastu?
Do čeho výrobce svou omáčku uloží, se liší kus od kusu. Zda sklo či plast, to opravdu záleží na vašich preferencích a také na tom, čemu ze spotřebitelského hlediska dáváte větší váhu. Nám se například líbí, že u obalů ve skle vidíte obsah. Mohli jsme si tedy prohlédnout částečně i texturu omáčky, zda obsahuje nějaké kousky i jak tmavá je její barva. U barbecue se nám třeba potvrdil předpoklad, že ty více červené tíhnou chuťově spíš ke kečupům, ty tmavší byly většinou pikantnější a kouřovější.Avšak pokud dávkujete přímo ze skleněné láhve, pravděpodobně vás tu potrápí obdobný „kečupový problém“. Dlouho nic neteče a pak si na maso nalijete polovinu nádoby. To se vám u plastového obalu díky praktické „hubičce“ nestane. Plast se vám také nerozbije a co se hmotnosti týče, sklo mu nemůže konkurovat. Nicméně jeho hlavní nevýhodou je zase propustnost, při které dochází k průniku vodní páry, molekul látek a složek vzduchu.

Výsledek testu se dočtete v srpnovém čísle Světa potravin, které je v prodeji od 25. 7. 2016


PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Test majonéz: Plejáda přídatných látek versus čistá chuť vstupních ingrediencí

09.09.2019 | Majonéza je patrně nejvíce kupovanou studenou omáčkou, která se podává nejen k masu či zelenině, ale je i nedílnou součástí při přípravě salátů nebo pomazánek. Nabídka na trhu je uspokojivá, chuť, konzistence i vzhled jednotlivých výrobků se od sebe ale dost liší, a to zejména v závislosti na tom, zda výrobce použil dochucující složky. Spotřebitelé ale mají díky tomu možnost volby, zda upřednostní méně výraznou, zato čistou chuť, či vloží do svého košíku majonézu, která má sice „grády“, ale i přídatné látky.

Testovali jsme tvarohy: Vyhrál ten oceněný značkou KLASA

22.11.2019 | Česko není jen národ, který vyniká ve výrobě prvotřídního piva. Jak ukázalo naše testování, máme šikovné i „mlékaře“. Všech 11 vzorků měkkých plnotučných tvarohů, které jsme otestovali ve spolupráci se senzorickou laboratoří Vysoké školy chemicko technologické a Státním zemědělským intervenčním fondem, oslovilo hodnotitele svou chutí, vzhledem i konzistencí a dobré známky ve finále udělovala i spolupracující akreditovaná laboratoř.

Vyplatí se investovat do cukroví, které se prodává v obchodech?

11.12.2019 | Otázka, kterou si klade velká část lidí během Vánoc. A protože se regály už pomalu, ale jistě začínají plnit, na nic jsme nečekali a vzali si nabídku „na paškál“. Ve spolupráci se senzorickou laboratoří Vysoké školy chemicko-technologické jsme otestovali 9 zástupců, které jsme zcela nahodile zakoupili v běžné tržní síti. Na čem jsme si pochutnali a co by nám tak maximálně vylámalo zuby?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Prosincové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont