Test solených brambůrků: Které křupat nejen u televize?

Test solených brambůrků: Které křupat nejen u televize?

10.08.2020 | Obliba brambůrků je obrovská.Každý rok jich sní průměrný Čech bezmála kilogram. Výrobci milovníky slaných pochoutek lákají na stále nové příchutě i tvary. My jsme ale zůstali u hodnocení té největší klasiky a vybírali z těch solených. Jak si vedlo 13 vzorků?

<

Odborníci nevidí konzumaci brambůrků rádi – už vůbec ne, má-li je v ručce sotva dvouleté dítko nebo jsou-li na denním pořádku. A oprávněně! Brambůrky rozhodně nelze doporučit jako potravinu ke každodenní konzumaci. Jsou slané, mastné a na jídelníčku sepsaném nutričním specialistou je nikdy neobjevíte. Ale jsou prostě dobré a dát si je jednou za čas rozhodně není žádný zločin.

Pro společný test Potravinářské komory ČR a Státního zemědělského intervenčního fondu bylo zakoupeno 13 výrobků. Tři z nich pak byly nositeli značky kvality Klasa. U lupínků proběhlo senzorické hodnocení a hodnocení analytických parametrů. Hodnoceny byly: obsah tuku, soli a akrylamidu a spektrum mastných kyselin.

Malé prohřešky

Příznivou zprávou je, že všechny výrobky splnily deklaraci na obsah tuku. Problematičtější byla deklarace obsahu soli. Zde hned 4 výrobky deklaraci nesplnily, nicméně nutno podotknout, že stanovená hodnota obsahu soli byla vždy nižší než deklarovaná hodnota, takže z hlediska výživového jde spíše o plus pro spotřebitele.

U obsahu akrylamidu všechny výrobky s výjimkou jednoho splnily tzv. porovnávací hodnotu doporučenou Nařízením Komise (EU) 2017/2158, ze dne 20. listopadu 2017, kterým se stanoví zmírňující opatření a porovnávací hodnoty pro snížení přítomnosti akrylamidu v potravinách. Tyto porovnávací hodnoty mají doporučující charakter a pro bramborové lupínky z čerstvých brambor a bramborového těsta je to 750 mikrogramů na kilogram. Tato hodnota byla výrazně překročena u Originálních hospodských brambůrků. Tento výrobce by zcela určitě měl na základě nařízení přikročit k doporučeným krokům ke snížení obsahu akrylamidu.

Z výživového hlediska lze ocenit vzorky s nižším obsahem soli (Moravské brambůrky jemně solené a Strážnické brambůrky jemně solené oceněné značkou kvality KLASA nebo Karlova koruna naše brambůrky solené). Nejnižší obsah tuku měly lupínky Lay’s Oven baked salted a opět Strážnické brambůrky jemně solené.

Bramborová chuť i pachutě

Senzorické hodnocení zahrnovalo parametry: celkový vzhled, barva, vůně, křupavost, zvuky při prvním kousnutí, intenzita slané chuti a její příjemnost, intenzita tučné chuti a její příjemnost, intenzita pachutí a celkové hodnocení. Celkové hodnocení se pohybovalo v širokém rozmezí 2,0 – 3,9. Nejlépe dopadly lupínky Lay’s salted. Některým výrobkům byly vytýkány pachutě. Komentáře uvádíme v hodnotících tabulkách.

Celková známka pak byla složena z 50 % váhy známky za senzorické hodnocení a z 50 % váhy známky z analytického hodnocení. U analytického hodnocení jsme oznámkovali obsah soli, tuku a akrylamidu.

Tradice z pohledu inspektorů

Kontrola bezpečnosti potravin je jedním z pilířů, na kterém stojí úřední kontrola potravin prováděná Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Zajištění bezpečných potravin je prvořadým úkolem všech provozovatelů potravinářských podniků a splnění tohoto úkolu je ze strany SZPI systematicky prováděno zejména formou monitoringů obsahu cizorodých látek.

Na základě nařízení Komise (EU) 2017/2158 pokračuje SZPI ve sledování obsahu akrylamidu ve vybraných skupinách potravin. Toto sledování zahájila v roce 2011. V letech 2011 – 2017 a byla stanovena průměrná hodnota obsahu v kontrolních vzorcích 570 μg/kg. Od roku 2018 byla zjištěna průměrná hodnota 848 μg/kg. U tradičně vyráběných lupínků je naproti tomu běžně dosahováno mírně vyšších hodnot v rozmezí 900 - 1000 µg/kg. SZPI při své kontrolní činnosti dohlíží na to, zda jsou při výrobě a přípravě potravin uplatňované preventivní zásady, kterými lze snížit množství akrylamidu v potravinách.

Dlouholeté výsledky SZPI naznačují, že zvýšené hodnoty akrylamidu jsou někdy zjišťovány v tradičních českých smažených výrobcích z brambor, jako jsou například bramborové lupínky známé také jako brambůrky. Ty jsou tradičním českým výrobkem, který nemá ve světě větší konkurenci. S ohledem na tradici výroby v ČR a s přihlédnutím k dosahovaným hodnotám akrylamidu bude SZPI iniciovat vhodnou úpravu předpisů EU, aby zohlednily tradiční český výrobek a zájem českých spotřebitelů na jeho další výrobě.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Jak poznat kvalitní vejce a slaninu?

27.04.2020 | Akademie kvality společně s odborníky vám poradí, jak uspokojit nejenom chuťové buňky, ale i pocit, že děláte něco pro svou kondici. Jíst kvalitně se prostě vyplatí.

Mražené potraviny slaví 90 let + Tipy, jak efektivně mrazit

05.03.2020 | Zajít do obchodu a koupit si mraženou zeleninu, rybí filé nebo polotovar je dnes naprosto samozřejmé. Ve 30. letech minulého století to ale byla naprostá novinka, zmrazené potraviny si poprvé mohli 6. března 1930 koupit obyvatelé Springfieldu v americkém státě Massachusetts.

Polévku uděláte i z jablek! Recept, který se vyplatí zkusit

16.03.2020 | Cože jablečná polévka? Pokud jste zareagovali podobně, vězte, že je skutečně výtečná a my vám na ni přidáváme recept.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont