Teplotní řetězec nedodržuje 1,5 procenta prodejců

Teplotní řetězec nedodržuje 1,5 procenta prodejců

23. 8. 2018 | Veterináři při letošních kontrolách teploty prodávaného masa zjistili pochybení v 1,5 procenta případů z 3500 kontrol

Prověřují hlavně malá samostatná řeznictví, kde se maso upravuje. Maso musí být skladováno při teplotě do sedmi stupňů Celsia, vnitřnosti do tří stupňů, drůbeží nebo mleté maso pak do čtyř stupňů, sdělil ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Od července se provádějí také kontroly zaměřené na dodržování teplot v distribučních skladech, kde je cílem zjistit, zda se potravina dopravuje do skladu v požadované teplotě a zda jej i za vhodných teplotních podmínek opouští, dodal mluvčí.

Veterináři loni vybrali na pokutách rekordních 29,5 milionu korun, o milion více než předloni. V loňském roce neuložili veterináři žádnou jednotlivou rekordní pokutu, nejvyšší byly v hodnotě 200.000 korun.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

V Kostelci n. O. našli veterináři v jídelně pro školu prošlé maso

2. 11. 2018 | Veterináři našli v Kostelci nad Orlicí v jídelně, která vaří pro místní školy, školku a veřejnost, 60 kilogramů vakuově baleného vepřového a hovězího prošlého masa.

V Sapě byl odhalen nelegální sklad se dvěma tunami ryb

23. 10. 2018 | Veterináři s celníky našli v areálu vietnamské tržnice Sapa v pražské Libuši neregistrovaný sklad s více než dvěma tunami ryb a mořských plodů.

Veterináři na D11 našli půl tuny nevhodně převážených potravin

7. 10. 2018 | Veterináři našli v uplynulém týdnu při kontrole vozidla na dálnici D11 v Pardubickém kraji půl tuny potravin přepravovaných za nevhodných teplotních podmínek.

Aktuální číslo

V prodeji od 29. 10.