Teplotní řetězec nedodržuje 1,5 procenta prodejců

Teplotní řetězec nedodržuje 1,5 procenta prodejců

23. 8. 2018 | Veterináři při letošních kontrolách teploty prodávaného masa zjistili pochybení v 1,5 procenta případů z 3500 kontrol

Prověřují hlavně malá samostatná řeznictví, kde se maso upravuje. Maso musí být skladováno při teplotě do sedmi stupňů Celsia, vnitřnosti do tří stupňů, drůbeží nebo mleté maso pak do čtyř stupňů, sdělil ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Od července se provádějí také kontroly zaměřené na dodržování teplot v distribučních skladech, kde je cílem zjistit, zda se potravina dopravuje do skladu v požadované teplotě a zda jej i za vhodných teplotních podmínek opouští, dodal mluvčí.

Veterináři loni vybrali na pokutách rekordních 29,5 milionu korun, o milion více než předloni. V loňském roce neuložili veterináři žádnou jednotlivou rekordní pokutu, nejvyšší byly v hodnotě 200.000 korun.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Inspekce zjistila v Tesku jablka s nadlimitním obsahem pesticidů

14. 8. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila nadlimitní obsah pesticidů u polských jablek Golden Delicious, které ve dvoukilovém balení prodávalo Tesco.

Upozorňování na různou kvalitu zůstalo v Německu bez odezvy

17. 9. 2018 | Ministerstvo zemědělství letos dvakrát upozornilo na různou kvalitu potravin prodávaných pod stejnou značku a podobným obalem v ČR a Německu.

Firma z Vysokého Mýta vyráběla sušené maso bez povolení

20. 8. 2018 | Společnost Original Viking CZ z Vysokého Mýta na Orlickoústecku vyráběla minimálně rok nelegálně sušené maso. Neměla povolení.

Aktuální číslo

v prodeji od 27.8.