Teplotní řetězec nedodržuje 1,5 procenta prodejců

Teplotní řetězec nedodržuje 1,5 procenta prodejců

23.08.2018 | Veterináři při letošních kontrolách teploty prodávaného masa zjistili pochybení v 1,5 procenta případů z 3500 kontrol

Prověřují hlavně malá samostatná řeznictví, kde se maso upravuje. Maso musí být skladováno při teplotě do sedmi stupňů Celsia, vnitřnosti do tří stupňů, drůbeží nebo mleté maso pak do čtyř stupňů, sdělil ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Od července se provádějí také kontroly zaměřené na dodržování teplot v distribučních skladech, kde je cílem zjistit, zda se potravina dopravuje do skladu v požadované teplotě a zda jej i za vhodných teplotních podmínek opouští, dodal mluvčí.

Veterináři loni vybrali na pokutách rekordních 29,5 milionu korun, o milion více než předloni. V loňském roce neuložili veterináři žádnou jednotlivou rekordní pokutu, nejvyšší byly v hodnotě 200.000 korun.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Inspektoři: V těchto produktech jsme našli závažné prohřešky

09.04.2019 | Inspektoři odhalili v několika obchodech v Česku masové konzervy a sklenice z Polska s nižším podílem masa, než výrobci či distributoři uvádějí. Ve všech třech odhalených výrobcích byl podíl masa nižší oproti údajům na etiketě o více než desetinu.

Proč se raději vyhnout zambijskému energetickému nápoji? Zvlášť muži by mohli mít "potíže"

21.03.2019 | Cestujete rádi po Africe? Musíme vás varovat před místním energetickým nápojem. Ukázalo se, že má totiž silné povzbuzující účinky, které mohou pocítit zejména muži.

Polský příběh nekončí: Máme tady dalších 540 kilogramů masa se salmonelou

11.04.2019 | Do Česka se dostaly další dvě zásilky kuřecího masa z Polska se salmonelou, dohromady vážily 540 kilogramů. Část masa se snědla, část veterináři dohledali.