Teplotní řetězec nedodržuje 1,5 procenta prodejců

Teplotní řetězec nedodržuje 1,5 procenta prodejců

23.08.2018 | Veterináři při letošních kontrolách teploty prodávaného masa zjistili pochybení v 1,5 procenta případů z 3500 kontrol

Prověřují hlavně malá samostatná řeznictví, kde se maso upravuje. Maso musí být skladováno při teplotě do sedmi stupňů Celsia, vnitřnosti do tří stupňů, drůbeží nebo mleté maso pak do čtyř stupňů, sdělil ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Od července se provádějí také kontroly zaměřené na dodržování teplot v distribučních skladech, kde je cílem zjistit, zda se potravina dopravuje do skladu v požadované teplotě a zda jej i za vhodných teplotních podmínek opouští, dodal mluvčí.

Veterináři loni vybrali na pokutách rekordních 29,5 milionu korun, o milion více než předloni. V loňském roce neuložili veterináři žádnou jednotlivou rekordní pokutu, nejvyšší byly v hodnotě 200.000 korun.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

SZPI zakázala doplněk stravy, který měl míň vitamínu C než okurka

21.12.2018 | Méně vitamínu C než okurka nebo cibule měl švýcarský doplněk stravy Fytofontana Aurecon Ring stop, jehož prodej nyní zakázala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Kaufland prodával džem vlastní značky s menším množstvím ovoce

08.12.2018 | Kaufland prodával pod svojí privátní značkou K-Classic višňový džem, ve kterém bylo méně ovoce, než bylo uvedeno na obale. Vyrobený byl v Německu.

Nechutné! Takhle vypadá olej v některých fastfoodech

15.01.2019 | Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) vyhodnotili fritovací oleje v každé čtvrté kontrolované restauraci nebo rychlém občerstvení za nevhodné k lidské spotřebě.

Aktuální číslo

V prodeji od 31. 12.