SZPI zakázala prodávat v tržnici SAPA více než 1,7 tuny potravin

SZPI zakázala prodávat v tržnici SAPA více než 1,7 tuny potravin

29.06.2018 | Více než 1,7 tuny potravin, které se měly prodávat či zpracovávat v pražské vietnamské tržnici SAPA, nesmí na trh, rozhodla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrole převozu a skladování potravin v této tržnici.

Například potraviny, které se mají převážet při minus 18 stupních, se převážely v autě, kde bylo 34 stupňů nad nulou, napsal dnes v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Na koordinované akci se podílela také Celní správa ČR a Státní veterinární inspekce. U tří aut převážejících potraviny zjistili inspektoři hrubé porušení bezpečnosti při přepravě. Šlo o tři různé dopravce s názvy Shin, Pttan a Le Thi Ha.

V autě, kde bylo 34 stupňů, se převážely originálně balené potraviny, jako surimi tyčinky, plněné taštičky a další mražené zboží. Další auto převáželo původně chlazené potraviny, jako jsou exotické byliny a ovoce. "Teplota v automobilu přesáhla 28 stupňů a na potravinách byly patrné smyslové změny, tedy zápach, zapaření a orosení obalů. Inspektoři dále konstatovali, že potraviny nejsou označeny dle předpisů buď vůbec nebo nedostatečně," uvedl Kopřiva.

Poslední z aut převáželo tofu při teplotě 28 stupňů. Potravina navíc byla nedostatečně označená, chyběly například informace o datu minimální trvanlivosti či hmotnosti.

"Vzhledem k tomu, že potraviny, u kterých došlo k přerušení teplotního řetězce, nelze považovat za bezpečné, inspektoři je na místě zakázali uvádět do oběhu. Nedodržení teplotního řetězce může u potraviny vést k bakteriální kontaminaci, kterou nelze odstranit ani opětovným zchlazením nebo zmražením," uvedl Kopřiva.

S dopravci zahájí inspekce správní řízení o uložení pokuty.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Luxusní restaurace mohou vydávat maso jiného původu za argentinské

08.02.2019 | Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) vyjádřil pochybnosti o původu masa. Na základě informací ze strany dozorových orgánů připustil, že existuje podezření, že některé restaurace běžně vydávají méně kvalitní maso za maso vysoce kvalitní, a klamou tak zákazníky. Dozorové orgány zesílily kontroly na maximum a pokud by se jakékoli pochybení prokázalo, bude o tom Ministerstvo zemědělství neprodleně informovat!

Proč podporovat domácí produkci a kupovat výrobky se značkou kvality? Tento případ mluví za všechny

19.02.2019 | Veterináři spolu s celníky odhalili v Praze 10 dodávku se 130 kilogramy neoznačených živočišných produktů, které silně zapáchaly. Šlo například o vepřové vnitřnosti, drůbež, masné výrobky, krev v plastových lahvích nebo křepelčí a kachní vejce. Přepravní prostor byl znečištěný, dodávku řídil cizinec. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer. Za porušení potravinářského zákona hrozí pokuta až 50 milionů korun, většinou je však výrazně nižší

Problémy s masem pokračují? Po hovězím přichází na scénu nevyhovující kuřecí a vepřové

15.02.2019 | Zesílené kontroly masa, a to zejména kvůli kauze polského hovězího, odhalily další problémy. V hlavní roli je opět polská kvalita, jen druh masa se poněkud obměnil...

Únorové číslo CZ TEST je právě v prodeji

O potravinách koluje mnoho mýtů a polopravd. V únorovém čísle Vám proto nabídneme trochu jiný pohled na věc a některé z nich uvedeme na správnou míru.