SZPI našla na trhu údajně mletou vanilku se syntetickým vanilinem

SZPI našla na trhu údajně mletou vanilku se syntetickým vanilinem

08.01.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla na trhu falšovanou vanilku původem z Indonésie. Podle označení přírodní mletá vanilka obsahovala syntetický ethylvanilin. Inspekce o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

<

"Širokospektrální analýza prokázala přítomnost látky ethylvanilin v množství 144 miligramů na kilogram. Vzhledem k tomu, že informace uvedené na obalu odkazovaly pouze na vanilku přírodního rostlinného původu, původem z Indonésie a přítomnost syntetické látky nebyla na obalu uvedena, údaje na potravině byly zavádějící a klamaly spotřebitele," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Inspektoři vanilku našli při kontrolním nákupu na internetovém obchodě kitchenette.cz, jejím výrobcem je společnost bio nebio a dodavatelem suroviny společnost Božské príchute. S kontrolovanými firmami SZPI zahájila správní řízení o uložení pokuty.

Vanilka je na světovém trhu ceněnou potravinou a tomu odpovídá i její cena. "Vanilka je nákladná komodita a zjištění jejího falšování různými způsoby nejsou ojedinělé. V zahraničí byl zaznamenán například případ, kdy výrobce nejprve z vanilkového lusku extrahoval vanilin, lusk potom naložil do lázně se syntetickým vanilkovým aroma a nabízel jej jako čistě přírodní produkt," uvedl Kopřiva.

Falšovanou vanilku dokážou rozpoznat akreditované laboratoře. Dovozci se podvodníkům mohou bránit například tak, že budou požadovat, aby odebírané šarže měly pravidelně certifikát z takové laboratoře.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Česká kuchyně je založena na velké skromnosti, říká gastrovizionářka Hana Michopulu

28.05.2020 | Hana Michopulu se snaží posunout českou gastronomii ke skromnosti jídelníčku, nadšeně doma fermentuje a má ráda restaurace, kde mezi ní a jídlem nejsou zbytečné překážky. Vloni začala připravovat poutavé podcasty pro každého, koho zajímá nejen zapomenutá moudrost předků.

Itálie? To není pytlíková sýrová omáčka! Podle čeho poznat dobrou italskou restauraci?

25.05.2020 | Italská kuchyně je jednoduchá a chutná, převážně založená na sezónnosti. Na to ovšem někteří výrobci, tvůrci receptů nebo provozovatelé restaurací patrně zapomněli. Regály se plní nejrůznějšími polotovary na italský způsob, které Italové z duše nenávidí, a v některých provozovnách vám na těstoviny s klidným srdcem dají i pytlíkovou omáčku. Tak takhle tedy ne!

Jogurtové recepty: Dejte ho do polévky i sendviče

28.05.2020 | Vnímáte jogurt jen jako ideální přílohu k snídaňovému müsli nebo rychlou svačinku? Omyl, lahodný mléčný produkt můžete použít i k přípravě řady chutných jídel od polévek až po dezerty. Nechte se inspirovat našimi jarními tipy od šéfkuchařů.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont