Sýry a bolest hlavy

Sýry a bolest hlavy

01.04.2014 | Je pravda, že konzumace sýra může způsobit bolest hlavy?

<

O nalezení spojitosti mezi sýry a bolestí hlavy se snažilo několik vědců už před několika desítkami lety. Podle výzkumů může spouštěčem bolesti být látka tyramin. Organismus je sice vybaven detoxikačním mechanismem, ale u některých citlivých jedinců může zvýšená dávka vyvolat obtíže. Pokud trpíte na bolesti hlavy, je na místě v jídelníčku omezit plísňové sýry, ale také mozzarellu, fetu, gorgonzolu, čedar, tvrdé a tavenésýry. Stejnou látku naleznete i v červeném víně, sušeném ovoci a kvašené zelenině. Proto i zde platí pravidlo o střídmosti. Samozřejmě, bolesti hlavy po víně se mohou dostavit i u silných jedinců bez jakéhokoliv zdravotního omezení, pokud vypijí větší množství.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

I pečivo se musí dobře vybírat. Tipy na nákup

29.05.2020 | Cereálie neboli obiloviny představují pro většinu lidské populace důležitou složku potravy, jsou základem výživové pyramidy. Víte ale, které pečivo je pro lidský organismus nejprospěšnější?

Ničí vám slimáci úrodu? Zkuste tyto tipy!

05.08.2020 | Zatímco sucho zmizelo i z hlubších úrovní půdy, vlhký rok přinesl větší výskyt některých škůdců, s kterými se potýkají zejména zahrádkáři. Více než v minulých letech se daří zejména slimákům. Jak na ně?

Vše má svá pravidla. Víte, jak na nákup okurky nebo cukety?

07.08.2020 | Okurky patří k základnímu sortimentu zeleniny a na pultech obchodů se s nimi dá setkat po celý rok. V zimě a časně jarních měsících se dovážejí ze Španělska za vcelku příznivé ceny. Podobně je tomu u cuket. Ty jsou nejlevnější právě v letním období. Víte ale podle čeho si je vybrat?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont