Sýry a bolest hlavy

Sýry a bolest hlavy

01.04.2014 | Je pravda, že konzumace sýra může způsobit bolest hlavy?

<

O nalezení spojitosti mezi sýry a bolestí hlavy se snažilo několik vědců už před několika desítkami lety. Podle výzkumů může spouštěčem bolesti být látka tyramin. Organismus je sice vybaven detoxikačním mechanismem, ale u některých citlivých jedinců může zvýšená dávka vyvolat obtíže. Pokud trpíte na bolesti hlavy, je na místě v jídelníčku omezit plísňové sýry, ale také mozzarellu, fetu, gorgonzolu, čedar, tvrdé a tavenésýry. Stejnou látku naleznete i v červeném víně, sušeném ovoci a kvašené zelenině. Proto i zde platí pravidlo o střídmosti. Samozřejmě, bolesti hlavy po víně se mohou dostavit i u silných jedinců bez jakéhokoliv zdravotního omezení, pokud vypijí větší množství.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Česká rybka na českém stole: Na které si pochutnat?

27.08.2020 | Přestože existují odlišné názory na zdravou výživu, zůstává jedna společná jistota, na níž se shodují všichni – ryby. Ty jsou odborníky označovány bez výjimky za potravinu, proti níž nejen že nemají námitky, ale naopak ji považují za jeden ze základních prvků zdravé výživy.

Automaty na vejce a mlékomaty: Kdo hlídá hygienu a nezávadnost zboží?

07.07.2020 | Zejména v průběhu dovolených a na výletech využívají lidé k nákupu potravin stánkový prodej potravin a nápojů, případně prodejních automatů v areálech čerpacích stanic, nebo mlékomatů na farmách i v některých obcích. Jak je ale na tom nabízený sortiment s kvalitou?

Co jsou IQ vejce: Opravdu je jejich nákup chytřejší?

29.06.2020 | Zajisté už jste někdy objevili při nákupu vejce označená jako IQ. Tato písmena mají poukazovat na jejich přidanou hodnotu. Jsou skutečně lepší a co je vlastně od klasických vajíček odlišuje?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont