Stravenkový ráj? Jak pro koho

Stravenkový ráj? Jak pro koho

12.11.2019 | Stravenky se rády uvádějí na seznam benefitů u nabídek práce. Vzhledem k omezování jejich využití ale začaly ztrácet na atraktivitě – a to nejen pro zaměstnance. Kvůli dlouhé návratnosti finančního vkladu a vysokým provizím zprostředkovateli už nevyhovují ani většině zaměstnavatelů.

<

I z toho důvodu se začalo Ministerstvo financí zabývat možností finančního příspěvku, který by byl na stravování zaměstnancům vyplácen v korunách. Prosadí se však tento návrh, popřípadě, jak eventuálně zamíchá kartami v příštích letech?

Příspěvek na stravování dnes dostává asi 1,3 milionu lidí, nejčastěji v podobě poukázek s hodnotou 80 korun. Platí přitom, že z 55 % této částky přispívá zaměstnavatel, zbývajících 45 % si hradí sám zaměstnanec. Při 20 plně odpracovaných dnech tak mají zaměstnanci nárok na bonus v hodnotě 880 korun měsíčně, ovšem za předpokladu, že si 720 korun přidají „ze svého“. A právě to se řadě z nich nelíbí.

Chceme peníze, ne papírky!

Častou argumentací zaměstnanců je, že se jim nechce vzdávat tak vysoké částky, protože se domnívají, že projí méně, když si nosí jídlo z domova. Někteří tvrdí, že mají potíže najít restauraci, která stravenky přijímá v dostupnosti svého zaměstnání a jejich využitelnost tím pádem klesá. Negativně vnímaným faktem také je, že stravenky nelze využívat dle vlastního uvážení. Celá řada provozoven na ně také buď nevrací nebo vrací, ale jen maximálně 10 korun a v obchodech s potravinami můžete uplatnit maximálně 5 kusů najednou, tedy nakoupíte maximálně za 400 korun.

Pro vydavatele stravenek je však tato regulace použití prý nutná. Jde o logické zamezení toho, aby příspěvky na stravování nepřestaly naplňovat svou podstatu, jelikož se v minulosti stávalo, že lidé nakupovali za stravenku nízkonákladové zboží a nechávali si vrátit 80 % její hodnoty v penězích.

Místo stravenek peníze?

Nutno zmínit, že zaměstnavatel není povinen zaměstnanci obědy jakkoli dotovat, pouze mu musí umožnit přestávku na oddech (pokud se tedy rozhodne poskytovat i příspěvky na stravování, činí tak ze své vlastní vůle). Ministerstvo financí nyní ale chystá novelu zákona, která zavede takzvaný stravenkový paušál. V praxi by to znamenalo, že by zaměstnanci buď dostali peníze na stravování napřímo k platu, aniž by jim bylo ze mzdy cokoli strháváno, nebo by mohli nadále využívat stravenek. Pokud by však zaměstnanecký paušál vešel v platnost, umožnil by získat příspěvek na stravování i 1 milionu zaměstnanců, kteří jej dnes nedostávají. „V případě, že bude tento nový příspěvek „povinný“, bude znamenat vyšší finanční zátěž pro zaměstnavatele, protože stát bude určovat, kolik musí být výše příspěvku. Ne všechny firmy přispívají dnes maximální částkou (67 Kč) a pokud platí, že milion zaměstnanců, kteří teď nemají nic, dostanou 20 x 67 Kč, mělo by to platit plošně pro všechny firmy, které zvolí zaměstnanecký paušál,“ domnívají se zástupci společnosti Edenred.

Navíc je tu obdobné riziko, jako se řešilo v minulosti, a to je účelovost. Tento systém opět umožní použít peníze na cokoli, co uzná za vhodné sám zaměstnanec a kolik z nich svědomitě tuto částku použije na pravidelné obědy? Nelze nezmínit ani dopady na státní rozpočet. Stravenkový systém má stále ještě prokazatelně pozitivní dopad na státní rozpočet ve výši 1,6 miliardy Kč ročně. Logicky tak navrhovaný plán připraví státní rozpočet o část z této sumy. Nutno však podotknout, že jde o vyjádření společností, které poukázky poskytují a obava, že by změna omezila pravidelné stravování zaměstnanců, likvidaci kantýn a jídelen a vedla by k nižším příjmům rozpočtu, je jednostranná.

 

Většina firem je pro

Jak vyplynulo z průzkumu Hospodářské komory, návrh Ministerstva financí by i přesto uvítalo sedm z deseti firem (z celkového počtu 809) bez ohledu na jejich velikost nebo zaměření. Například i Asociace hotelů a restaurací ČR záměr podporuje. „Úbytku hostů se neobává. Restauratéři si stěžují na administrativu i provize, které musí za lístky na jídlo platit,“ uvedla ČTK. Restaurace, které stravenky přijímají, by také do budoucna nemusely platit vysoké provize za přeměnu poukázek zpět na peníze. Podnikatelé v oboru gastro jsou nyní současným systémem poškozováni. Podle Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) se průměrná provize poskytovatelům stravenek často pohybuje nad pěti procenty, což představuje zhruba 800 milionů korun ročně. Zavedením hotovostního paušálního příspěvku obchodníkům a restauratérům odpadnou pak nejen zbytečné náklady na provize provozovatelům, ale i administrativní práce.

 

Jak se zdá, pro jsou zaměstnanci, restauratéři a i zaměstnavatelé… je patrně jen otázka času, kdy se věci dají do pohybu. Celou situaci budeme i nadále sledovat v čase. Pokud chcete mít aktuální informace co nejdříve, sledujte naši online verzi www.cz-test.cz.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Grilování, to není jen maso: Tipy, co si připravit

29.07.2020 | Léto patří grilování! Co všechno si kromě masa nachystat, abyste si s rodinou či přáteli užili skvělý den plný lahodných chutí a vůní?

Vysoké teploty zvířatům nesvědčí, varují veterináři

07.08.2020 | Současné vysoké teploty mohou negativně ovlivnit pohodu a zdraví zvířat, proto Státní veterinární správa (SVS) vyzývá chovatele, aby dodržovali s tím spojené důležité zásady. Chovatelé hospodářských i zájmových zvířat by měli věnovat svou pozornost především zajištění dostatečného napájení v chovech a také větrání a chlazení.

Produkce ryb loni klesla pod 21.000 t, očekává se další snižování

06.08.2020 | Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20 986 tun. Poprvé za poslední tři roky tak byla pod 21 000 tunami. Informace ČTK získala od Rybářského sdružení ČR. Podle jeho ředitele Michala Kratochvíla se letos očekává prohloubení propadu, mimo jiné kvůli suchému jaru. Předloňská produkce byla rekordní.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont