Storck stáhl z trhu adventní kalendáře kvůli seznamu alergenů

Storck stáhl z trhu adventní kalendáře kvůli seznamu alergenů

05.12.2019 | Společnost Storck Česká republika stahuje z prodeje adventní kalendář prodávaný pod značkou merci, který dodala do prodejen Billa a Makro Cash & Carry.

<

Na části kalendářů s čárovým kódem 4014400928150 a uvedeným množstvím 250 gramů nebyl uveden kompletní seznam alergenů. "Mimo jiné chybí uvedení složek, které obsahují pšenici, pistácie a vejce," sdělil dnes za Storck ČR Michal Donath.

Tyto složky mohou u některých osob vyvolat alergii nebo nesnášenlivost, proto by neměly tento výrobek konzumovat. "Pro spotřebitele, kteří netrpí potravinovou alergií nebo intolerancí na uvedené složky, je výrobek bezpečný," uvedl Donath.

Zákazníci mohou uvedený adventní kalendář vrátit v kterékoli prodejně Billa a Makro Cash & Carry, peníze dostanou zpátky i bez pokladní stvrzenky. Výrobek také mohou zaslat poštou na adresu Storck Česká republika, s.r.o., Sokolovská 100/94, 180 00 Praha 8 - Karlín.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vysoké teploty zvířatům nesvědčí, varují veterináři

07.08.2020 | Současné vysoké teploty mohou negativně ovlivnit pohodu a zdraví zvířat, proto Státní veterinární správa (SVS) vyzývá chovatele, aby dodržovali s tím spojené důležité zásady. Chovatelé hospodářských i zájmových zvířat by měli věnovat svou pozornost především zajištění dostatečného napájení v chovech a také větrání a chlazení.

Ničí vám slimáci úrodu? Zkuste tyto tipy!

05.08.2020 | Zatímco sucho zmizelo i z hlubších úrovní půdy, vlhký rok přinesl větší výskyt některých škůdců, s kterými se potýkají zejména zahrádkáři. Více než v minulých letech se daří zejména slimákům. Jak na ně?

Ocet: Do salátu, ale i jako čistič oken

04.08.2020 | Lidstvo znalo ocet zřejmě již před 10 000 lety. Ve starém Babylonu byl ocet vyráběn ještě z datlových palem nebo datlového medu, dnes jsou obvyklé zcela jiné druhy. Kterým nejlépe ochutit salát a který si zase poradí se zápachem z chladničky?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont