Storck stáhl z trhu adventní kalendáře kvůli seznamu alergenů

Storck stáhl z trhu adventní kalendáře kvůli seznamu alergenů

05.12.2019 | Společnost Storck Česká republika stahuje z prodeje adventní kalendář prodávaný pod značkou merci, který dodala do prodejen Billa a Makro Cash & Carry.

Na části kalendářů s čárovým kódem 4014400928150 a uvedeným množstvím 250 gramů nebyl uveden kompletní seznam alergenů. "Mimo jiné chybí uvedení složek, které obsahují pšenici, pistácie a vejce," sdělil dnes za Storck ČR Michal Donath.

Tyto složky mohou u některých osob vyvolat alergii nebo nesnášenlivost, proto by neměly tento výrobek konzumovat. "Pro spotřebitele, kteří netrpí potravinovou alergií nebo intolerancí na uvedené složky, je výrobek bezpečný," uvedl Donath.

Zákazníci mohou uvedený adventní kalendář vrátit v kterékoli prodejně Billa a Makro Cash & Carry, peníze dostanou zpátky i bez pokladní stvrzenky. Výrobek také mohou zaslat poštou na adresu Storck Česká republika, s.r.o., Sokolovská 100/94, 180 00 Praha 8 - Karlín.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Ptačí chřipka je zpět, potvrdilo to ministerstvo i veterináři

18.01.2020 | V České republice byl po třech letech potvrzen výskyt vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky). Ohnisko nákazy se nachází v malochovu drůbeže v obci Štěpánov nad Svratkou v Kraji Vysočina. Nákazu do chovu zřejmě zavlekli volně žijící vodní ptáci. Jedná se o vysoce patogenní subtyt H5N8 smrtelný pro ptáky, nicméně přenos na člověka nebyl dosud zaznamenán.

Nejdražší prasata v historii...a bude hůř?

22.01.2020 | Ceny prodávaných jatečných prasat letos zahájily rok na rekordních 49 korunách za kilogram. Na podobné úrovni ještě nový rok nikdy neodstartovaly.

I po ,light‘ jídle můžete ztloustnout!

16.01.2020 | Také vám hodně času při nakupování zabere pečlivé třídění a vybírání těch nejdietnějších (lehkých, nízkokalorických, nízkotučných, ,light‘) potravin, které vám zaručí, že si udržíte postavu jak proutek? Při konzumaci těchto výrobků byste si určitě měli dát pozor na to, jestli potravina doopravdy plní svůj účel.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Lednové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont