Starou mysliveckou budou pít i v Číně, prostějovská palírna expanduje

Starou mysliveckou budou pít i v Číně, prostějovská palírna expanduje

10.09.2019 | Palírna U Zeleného stromu zahájila expanzi na čínský trh, kam už dodala první zásilky svých lihovin a vývoz chce v příštích letech zvyšovat.

ČTK to dnes sdělila exportní manažerka společnosti Martina Ďásková, podle které má čínský trh pro prostějovského likérku velký obchodní potenciál.

V březnu se zástupci palírny poprvé zúčastnili festivalu jídla a nápojů v čínském Čcheng-tu. "Mezi 3000 vystavovateli s 300 000 návštěvníky zaznamenaly naše lihoviny mimořádný úspěch," uvedla Ďásková. Největší zájem byl o prémiové edice Stará žitná myslivecká Reserve a Stará myslivecká Single Barrel. V červnu se pak zástupci Palírny U Zeleného stromu vydali do Číny na veletrh, na němž prezentovali také výběrové ovocné destiláty značky Kleiner či nové mandlové a bylinné likéry.

Prostějovské firmě se i díky účasti na veletrzích podařilo navázat obchodní vztahy s čínským partnerem, který se zaměřuje především na velkoobchod. Z Prostějova bylo do Číny exportováno prvních několik kontejnerů s lihovinami. "Rychlost, jakou se dal obchod do pohybu, považujeme za výrazný úspěch. Z informací, které máme z konzulátu, se nám podařilo přeskočit až několik let administrativních kroků," podotkla Ďásková.

Palírně se daří

Palírna U Zeleného stromu loni zvýšila tržby bez započtení DPH a spotřební daně meziročně o 4,4 procenta na 550 milionů korun. Export se na loňském prodeji lihovin z produkce prostějovské firmy podílel zhruba 12 procenty. Palírna U Zeleného stromy nyní vyváží lihoviny do 20 zemí světa. Hlavním exportním teritoriem je Slovensko.

Firma Palírna U Zeleného stromu vznikla v roce 2011 sloučením společností Granette a Starorežná Prostějov. Roční produkce likérky činí zhruba 100 000 hektolitrů alkoholických nápojů. Do jejího výrobního portfolia patří více než sto produktů. V roce 2012 firma dokončila přesun výroby likérů z Ústí nad Labem do Prostějova, kde už pět století funguje Palírna U Zeleného stromu.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Sojové maso a vegetariánský burger jako klamání spotřebitele

19.09.2019 | Jedním ze způsobů klamání spotřebitele, o němž se v naší zemi na rozdíl od dvojí kvality potravin téměř nemluví (přestože zahrnuje celé rozsáhlé skupiny potravinářských produktů), je označování výrobků rostlinného původu názvy potravin původu živočišného. Třeba „sojové maso“ nebo „vegetariánský burger“. Takové pojmy jsou ale v rozporu s platnou evropskou legislativou.

Příroda nám není lhostejná, chceme zálohy na "petky"!

13.09.2019 | Tři čtvrtiny Čechů chtějí zálohovat PET lahve i s vědomím, že by je museli skladovat nezmačkané. Vyplývá to ze dvou průzkumů, které pro iniciativu Zálohujme zpracovaly agentury Kantar TNS a Ipsos.

Ode dneška teče v Plzni pivo proudem: Začíná festival minipivovarů

20.09.2019 | Pokud ještě nemáte plány na dnešní nebo zítřejší večer, zajděte na festival Slunce ve skle. V Pivovarském dvoře v Černicích na vás bude čekat 68 nejmenších českých výrobců, kteří představí přes 240 značek českých a moravských piv.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Zářijové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont