Starou mysliveckou budou pít i v Číně, prostějovská palírna expanduje

Starou mysliveckou budou pít i v Číně, prostějovská palírna expanduje

10.09.2019 | Palírna U Zeleného stromu zahájila expanzi na čínský trh, kam už dodala první zásilky svých lihovin a vývoz chce v příštích letech zvyšovat.

ČTK to dnes sdělila exportní manažerka společnosti Martina Ďásková, podle které má čínský trh pro prostějovského likérku velký obchodní potenciál.

V březnu se zástupci palírny poprvé zúčastnili festivalu jídla a nápojů v čínském Čcheng-tu. "Mezi 3000 vystavovateli s 300 000 návštěvníky zaznamenaly naše lihoviny mimořádný úspěch," uvedla Ďásková. Největší zájem byl o prémiové edice Stará žitná myslivecká Reserve a Stará myslivecká Single Barrel. V červnu se pak zástupci Palírny U Zeleného stromu vydali do Číny na veletrh, na němž prezentovali také výběrové ovocné destiláty značky Kleiner či nové mandlové a bylinné likéry.

Prostějovské firmě se i díky účasti na veletrzích podařilo navázat obchodní vztahy s čínským partnerem, který se zaměřuje především na velkoobchod. Z Prostějova bylo do Číny exportováno prvních několik kontejnerů s lihovinami. "Rychlost, jakou se dal obchod do pohybu, považujeme za výrazný úspěch. Z informací, které máme z konzulátu, se nám podařilo přeskočit až několik let administrativních kroků," podotkla Ďásková.

Palírně se daří

Palírna U Zeleného stromu loni zvýšila tržby bez započtení DPH a spotřební daně meziročně o 4,4 procenta na 550 milionů korun. Export se na loňském prodeji lihovin z produkce prostějovské firmy podílel zhruba 12 procenty. Palírna U Zeleného stromy nyní vyváží lihoviny do 20 zemí světa. Hlavním exportním teritoriem je Slovensko.

Firma Palírna U Zeleného stromu vznikla v roce 2011 sloučením společností Granette a Starorežná Prostějov. Roční produkce likérky činí zhruba 100 000 hektolitrů alkoholických nápojů. Do jejího výrobního portfolia patří více než sto produktů. V roce 2012 firma dokončila přesun výroby likérů z Ústí nad Labem do Prostějova, kde už pět století funguje Palírna U Zeleného stromu.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Stravenkový ráj? Jak pro koho

12.11.2019 | Stravenky se rády uvádějí na seznam benefitů u nabídek práce. Vzhledem k omezování jejich využití ale začaly ztrácet na atraktivitě – a to nejen pro zaměstnance. Kvůli dlouhé návratnosti finančního vkladu a vysokým provizím zprostředkovateli už nevyhovují ani většině zaměstnavatelů.

Domácnost s minimem odpadu: Víte, kam s olejem a jak zpracovat odřezky z masa?

06.11.2019 | Většinou už dobře víme, co jíme, ale občas nám není tak úplně jasné, co s různými druhy opadu v domácnosti. Máme pro vás pár tipů, jak si počínat ekonomicky a hlavně ekologicky.

Kupujete vánoční cukroví z obchodu? Zkontrolujte si jeho minimální trvanlivost!

12.11.2019 | Jednou z tradičních složek vánočního menu je vánoční cukroví, byť tradice některých dnes běžně vyráběných nebo kupovaných druhů kupodivu není zas tak dlouhá. Ještě počátkem minulého století se k výrobě cukroví používaly jiné suroviny než dnes, jednak levnější a jednak dostupnější.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Listopadové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont