Spotřeba hovězího masa je v ČR nejnižší z celé EU

Spotřeba hovězího masa je v ČR nejnižší z celé EU

22.06.2010 | Spotřeba hovězího a telecího masa je v Česku nejnižší ze všech zemí Evropské unie, vyplývá z připravované Zprávy o stavu Českého zemědělství.

Obyvatel ČR v loňském roce snědl v průměru 9,5 kilogramu hovězího masa, což bylo nejméně ze všech členských států EU. Meziročně se spotřeba snížila o 0,7 kilogramu. Pomyslnému žebříčku konzumentů vévodí Lucemburčané s více než 32 kilogramy ročně. Přitom před dvaceti lety se roční spotřeba hovězího pohybovala kolem 30 kilogramů na hlavu, postupně však klesla o více než dvě třetiny a z druhého místa v pořadí oblíbenosti jej vytlačilo maso drůbeží. Podle předsedy Českého svazu zpracovatelů masa Jaromíra Klouda způsobila pokles obliby hovězího zejména jeho oproti vepřovému a drůbežímu vyšší cena. V očích spotřebitelů jej znevýhodňuje také delší a složitější způsob přípravy.
    Pokračujícímu poklesu spotřeby hovězího v uplynulém roce napomohla ekonomická krize a trend výroby levných uzenin s nižším obsahem masa pro obchodní řetězce. Méně hovězího než dříve se z úsporných důvodů používá také ve veřejném stravování. "Závodní jídelny dnes šetří každou korunu a hovězí je vyjde nejdráž," uvedl Kloud, podle nějž se z hovězího pro řadu lidí stala sváteční záležitost, kterou si dopřejí čas od času ve formě dobrého steaku v restauraci. Zcela výjimečně lidé v tuzemsku používají hovězí také při stále oblíbenějším zahradním grilování. Nejradši grilují vepřové.
    To je v Česku tradičně nejoblíbenější a představuje více než polovinu celkové domácí spotřeby masa. Průměrný Čech loni snědl 41 kg vepřového masa. Druhé nejoblíbenější je již několik let drůbeží, jehož loňská spotřeba činila necelých 26 kg. Kromě ze všech druhů masa nejnižší ceny a relativně snadné úpravy jsou často vyzdvihovány i jeho dietetické přednosti.
    Ostatních druhů masa, mezi něž patří například králičí či zvěřina, snědli v loňském roce lidé v průměru čtyři kilogramy na hlavu. Ve srovnání se zbytkem Evropy se v Česku jí málo ryb. Jejich spotřeba nedosahuje ani šest kilogramů.
    Obliba hovězího klesala již v prvních letech po sametové revoluci, kdy došlo k jeho výraznému zdražení. Další odliv konzumentů zaznamenalo hovězí v roce 2001, kdy se promítly obavy z takzvané nemoci šílených krav (BSE).
    "V Německu jsou od problémů z BSE všechny receptury na uzeninu bez hovězího masa," uvedl Kloud, podle nějž řezníci v zemi, kde je podobně jako v českých zemích oblíbené především vepřové, přestali hovězí maso dávat do salámů či párků.
    Stejně jako spotřeba, snižuje se také výroba hovězího masa v ČR. V loňském roce dosáhla 77.000 tun, což bylo o 3,7 procenta méně než v roce 2008. Bilance zahraničního obchodu s hovězím je záporná, i když ne tak výrazně jako u masa vepřového, u nějž se dovozy podílejí na domácí spotřebě již téměř z poloviny, i masa drůbežího. Naopak u živého skotu je saldo zahraničního obchodu kladné. Stav, kdy je ze země vyvážena surovina a dováženy zpracované výrobky není podle agrárních organizací dobrý. Podpora výrobků z vysokou přidanou hodnotou a jejich vývoz je také součástí nedávno vzniklého koncepčního dokumentu Vize českého zemědělství po roce 2010.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Londýn ohlásil návrat duty-free obchodů

11.09.2019 | Ve smršti katastrofických předpovědí týkajících se brexitu bez dohody vyniklo jedno odlišné oznámení: britské ministerstvo financí sdělilo, že v případě takového scénáře opět vzniknou duty-free obchody.

V Praze se opět našly chyby při čtvrtině kontrol farmářských trhů

16.09.2019 | Veterináři letos zatím provedli v Praze 53 kontrol na 14 farmářských trzích, pochybení zjistili ve 26 procentech kontrol. Loni byly chyby u 24 procent kontrolovaných stánků, sdělil za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer.

Sojové maso a vegetariánský burger jako klamání spotřebitele

19.09.2019 | Jedním ze způsobů klamání spotřebitele, o němž se v naší zemi na rozdíl od dvojí kvality potravin téměř nemluví (přestože zahrnuje celé rozsáhlé skupiny potravinářských produktů), je označování výrobků rostlinného původu názvy potravin původu živočišného. Třeba „sojové maso“ nebo „vegetariánský burger“. Takové pojmy jsou ale v rozporu s platnou evropskou legislativou.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Zářijové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont