Společnost Racio ukončila prodej výrobkové řady Křehké plátky

Společnost Racio ukončila prodej výrobkové řady Křehké plátky

29.11.2010 | Společnost Racio se rozhodla ukončit prodej celé výrobkové řady Křehké plátky doposud vyráběné externím dodavatelem, firmou  POEX Velké Meziříčí. Důvodem je opětovné překročení limitu lepku v přirozeně bezlepkovém výrobku Křehké plátky kukuřičné s cibulí a česnekem.

<

Společnost Racio na základě informace SZPI o výsledku jejich kontroly zastavila odběr všech produktů od zmiňovaného dodavatele a zahájila stahování těchto produktů z trhu.

Ve firmě POEX byly vyráběny pod značkou Racio 3 produkty a to: Křehké plátky kukuřičné s cibulí a česnekem, Křehké plátky kukuřičné s hrachovou vlákninou a Křehké plátky rýžové. Veškeré zásoby těchto produktů budou v následujících dnech z trhu staženy. Současně byla ukončena spolupráce s firmou POEX Velké Meziříčí a zahájeno jednání s  novým dodavatelem. Nově zajištěné produkty budou na prodejnách během 10 dnů a budou zabaleny v odlišných obalech za účelem snadné identifikace spotřebitelem.

Společnost Racio se spotřebitelům velmi omlouvá za vzniklé komplikace. Dalších bezlepkových výrobků Racio (chlebíčky, vločky, kokosky…) se problém netýká, veškeré vlastní výrobky i výrobky nakupované od ostatních dodavatelů jsou podrobovány zpřísněným kontrolám.  Prosíme spotřebitele, kteří najdou původní křehké plátky doma, aby se obrátili na společnost RACIO, produkty jim budou nahrazeny.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Medúza jako ideální potravina, dáte si?

| V reakci na studii, podle níž je po celém světě legálně loveno přes 90 ohrožených druhů ryb, australští vědci navrhli, aby se lidé v zájmu udržitelnějšího rybolovu přeorientovali na medúzy, píše server BBC. Australská mořská bioložka a autorka knih o medúzách Lisa-ann Gershwinová vysvětlila, proč může medúza představovat ideální jídlo.

Panika se nekoná. Spotřebitelé i přes přísná opatření nakupují "rozumně"

23.10.2020 | Vyhlášení nových opatření nezpůsobilo náhlý zájem Čechů o nákup potravin. Jen některé řetězce ve středu zaznamenaly mírný nárůst prodejů. Platná nařízení ani nezasáhla do fungování hypermarketů, které nabízejí i další nepotravinové zboží. Vyplývá to z ankety ČTK mezi zástupci obchodních sítí.

Na farmářských trzích si i nadále nakoupíme

22.10.2020 | Farmářské trhy budou moci fungovat i přes dnes vyhlášená omezení pohybu a prodeje, sdělilo dnes ČTK tiskové oddělení ministerstva zdravotnictví. Na jaře byla tato tržiště nejdříve zakázána, jejich provoz byl obnovený 20. dubna. Podle předsedy Asociace farmářských tržišť Jiřího Sedláčka by zákaz prodeje byl diskriminací. Ukazuje se podle něj, že drobní živnostníci a farmáři jsou na těchto tržištích ekonomicky závislí.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont