Špagety po uhlířsku

Špagety po uhlířsku

20.07.2015 | Oblíbený recept herce Otakara Brouska mladšího zachutná i vám.

<

Doba přípravy: 30 minut, 4 porce

Ingredience: 400 g špaget, 200 g anglické slaniny nebo uzeného bůčku, 70 ml smetany ke šlehání, 50 g strouhaného tvrdého sýra, 2 celá vejce, 1 žloutek, 2 stroužky česneku, 1 lžíce olivového oleje, sůl, pepř

Postup: Špagety uvaříme dle návodu na obalu, nevolíme úplně nejměkčí variantu. V průběhu přípravy špaget vsypeme na kostičky nakrájenou slaninu či bůček na pánev do rozpáleného oleje a vyškvaříme je dozlatova. K rozklepnutým vejcím plus žloutku navíc vešleháme smetanu, nastrouhaný sýr, sůl a pepř. K chvíli odstáté slanině přidáme opět na plotně utřené stroužky česneku a pečeme na větším ohni, dokud česnek nezezlátne. Poté slaninu s česnekem přisypeme ke sceděným špagetám a zalijeme je směsí s vejci. Ta se v horkých těstovinách prohřeje. Podáváme ihned, můžeme ještě posypat sýrem.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Skvělá rozkvetlá Pavlova. Tu musíte vyzkoušet!

19.05.2020 | Sněhové pusinky zdobené něžnými květy patřily mezi vůbec první květinové recepty z mé kuchyně. Můj syn Kryštof mne již tehdy podporoval a povzbuzoval, ačkoli sotva viděl na kuchyňskou linku.

Brazilské barbecue

24.07.2015 | Jako příloha se hodí salsa, rýže nebo bramborový salát, doporučuje herec Jan Cina.

Japonská polévka Vladimíra Marka

23.09.2015 | "Jako každý, kdo se kdy postavil ke sporáku, mám pochopitelně velkou radost pokaždé, když vidím, že mým strávníkům chutná," říká herec, kterého můžete vidět v Divadle Kalich ve dvou muzikálech autorské dvojice Ondra Soukup & Gábina Osvaldová: Mauglí a Johanka z Arku.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont