Souboj se sladkokyselou příchutí

Souboj se sladkokyselou příchutí

29.04.2015 Mgr. Jana Uhlířová

Testovali jsme, po kterých nakládaných okurkách můžete s klidem sáhnout a jaké nechat raději ležet v regále. Musíme předeslat, že celkově je kvalita okurek v láku vyhovující, ale výjimky se najdou i v souboji českých, slovenských a vietnamských okurek.

Nabídka v obchodech je široká, všech sedm vzorků jsme pořídili v jednom ze supermarketů na okraji Prahy. Dlužno podotknout, že většina marketů přichází na trh i se svou privátní značkou, čímž se už tak bohatá nabídka ještě rozšiřuje. Vybírali jsme střední kvalitu, to znamená okurky o velikosti 5 až 9 cm, většina vzorků se vešla do rozpětí 6 až 9 cm. Všechny okurky byly naložené v kořeněném sladkokyselém nálevu.

Hodnotili jsme jejich chuť, křupavost, případnou vodnatost, barvu, chuť láku (parametr na hraně osobní statečnosti), kyselost, sladkost, případné pachutě, měkkost konzistence, existenci zbytků stopek, kořeněnost chuti, mechanická poškození a případné skvrny. Na jednu okurku poměrně velké množství požadavků.

okurky

Obohatí tělo i ducha

Kromě okurek českých a slovenských jsme na startovní čáře uvítali i účastníka vpravdě exotického – jeden vzorek okurek totiž dorazil až z dalekého Vietnamu. A můžeme dopředu prozradit, že tak dlouhou cestu vážil bohužel pro porážku – na stupně vítězů z místa, kde skončil, ani nedohlédl. České i slovenské plody si až na výjimku vedly velmi dobře. Všechny domácí produkty se svým původem z jižní Moravy hrdě chlubí už na obalu, vítězný vzorek dokonce přidává i stručný historický exkurz o znojemských okurkách. Dlužno podotknout, že za slovesnost vavříny nezískal.

Výhodou při nákupu je, že si okurky samotné můžeme prohlédnout a zhodnotit, zda se nám líbí jak velikostí a barvou, tak množstvím. U vzorku Hamé tak snadno zjistíme, že se s prostorem ve sklenici nakládá velmi velkoryse a pár kousků zeleniny by se ještě vešlo. Již v obchodě si také můžeme zkontrolovat přítomnost poškozených kusů a příliš dlouhých stopek, které jsme objevili u jiných vzorků.

Utrhněte si přímo ze sklenice

Nejlépe chuťově hodnocené byly tzv. mixy, kdy balení obsahuje plody menší i větší velikosti a každý si tak vybere přesně podle svého gusta. Obecně se větší kusy hodí nejvýše do salátu a na další zpracování, zde mluvíme o výrobku Giana, jehož (ne)kvalita se při kulinární úpravě snad ztratí, dalších pět vzorků obstojí jako doplněk pokrmu samo o sobě. Nešvarem, který se projevoval u většiny vzorků a jejž jistě důvěrně znáte, byla nedobrá kvalita vršku okurek, pokud nebyly ponořeny v láku. Propadákem se jednoznačně staly okurky Viva, které nám při pokusu vyprostit je ze sklenice po částech zůstávaly v ruce, tyto už připomínaly spíše čalamádu a jejich blátivé konzistenci bohužel odpovídala i nelibá chuť.

Není nad domácí

Okurky se dochucují cukrem, nebo umělým sladidlem. A i když umělé sladidlo normálně nevyhledáváme, tady naše chuťově pohárky neurazilo a neodradilo. Možná i proto, že jsme jeho přítomnost při chuťové zkoušce nezaznamenali. Co jsme však zaznamenali výrazně, byla podivně slaná chuť produktu Giana, nebo přehnaná kyselost vzorku Hamé. Přesto však můžeme konstatovat, že v obchodech nabízené produkty si drží slušnou úroveň, sláva českých okurek ještě neupadla v zapomnění. Naštěstí.

VÝSLEDKY:

1

2

3

4

5

6

7

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Šunky nejvyšší jakosti: Rozdíly i porušení vyhlášky

09.09.2021 | Šunky nejvyšší jakosti patří k těm nejkvalitnějším výrobkům z této kategorie masných výrobků, které jsou na trhu k dostání, obzvlášť, pokud jsou navíc ještě nositelkami známek KLASA, Regionální potravina či Vyrobeno podle české cechovní normy. Ale i mezi nejlepšími z nejlepších mohou být rozdíly – v chuti, konzistenci, ale i třeba co se týče plnění povinností legislativy.

Test kysaného zelí: Elixír zdraví?

29.09.2021 | Zelí v české kuchyni zakořenilo v úzkém propojení s vepřovým masem, knedlíkem, případně v polévce nebo segedínském guláši. Není divu, že jej za zdroj zdraví prospěšných látek považuje jen málokdo. Je to ovšem škoda, mnozí odborníci totiž kysané zelí doporučují denně, zvlášť v období, kdy je potřeba zvýšit a posílit imunitu. Nakoupili jsme 9 výrobků, pozornost jsme přitom zaměřili i na ty, které jsou opatřeny známkou kvality KLASA, Regionální potravina (případně oběma). Jak si vedlo zelí v provedeném testu?

Jsou bio jogurty lepší než klasické? ODPOVĚĎ V TESTU!

13.08.2021 | Český trh s biopotravinami neustále roste. Geometrickou řadou tak přirozeně přibývají i výrobci, kteří do „nákupních košíků“ českých spotřebitelů přispívají rozšiřující se paletou bio výrobků. Na skupinu bio výrobků zaměřil v posledních měsících pozornost i CZ TEST, konkrétně na neochucené bio jogurty. Nakoupili jsme 12 vzorků, podrobili je laboratorním analýzám i senzorickému testování… a tady jsou výsledky.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont