Složení výrobku

Složení výrobku

24.03.2014 | Co všechno musí obsahovat složení výrobku na obale?

<

Jednotlivé složky jsou seřazeny sestupně za sebou podle obsahu v potravině od té, které je ve výrobku nejvíce, až po nejméně zastoupenou. Množství složky se uvádí jen tehdy, když se složka objeví v názvu výrobku (např. sýr s pažitkou). Podíl musí být uveden i tehdy, je-li složka na obalu zdůrazněna graficky. Pizza může být označena jako šunková a na fotografii mít na sobě spoustu oblohy, i když jí ve skutečnosti obsahuje jen 0,2 %. Způsob označení sice nesmí spotřebitele uvádět v omyl, ale existuje jednoduchý trik, jak se s tím vypořádat. Stačí k fotografii na obrázku uvést např. „ilustrační foto“, „tip na konzumaci“ či „doporučený způsob úpravy“.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

I pečivo se musí dobře vybírat. Tipy na nákup

29.05.2020 | Cereálie neboli obiloviny představují pro většinu lidské populace důležitou složku potravy, jsou základem výživové pyramidy. Víte ale, které pečivo je pro lidský organismus nejprospěšnější?

3 odborníci vyvrací 10 mýtů o mase, které stále ještě kolují mezi spotřebiteli

25.06.2020 | maso je jediným plnohodnotným zdrojem bílkovin využitelných pro lidské tělo a také rezervoárem vitamínů, zvlášť A, E, D a B. Předpokladem je samozřejmě konzumace masa kvalitního. Naštěstí je ho na českém trhu dostatek. Stačí si jen SPRÁVNĚ vybrat a nepodléhat mýtům, které přežívají po celé generace.

Všechno má své místo, u potravin to platí dvojnásob

15.05.2020 | Z karanténních důvodů se mnozí zásobili větším množstvím potravin. Víte, jak různé suroviny správně skladovat, tak aby vydržely čerstvé a nepodlehly rychlé zkáze? Přinášíme několik základních doporučení.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont