Složení výrobku

Složení výrobku

24.03.2014 | Co všechno musí obsahovat složení výrobku na obale?

<

Jednotlivé složky jsou seřazeny sestupně za sebou podle obsahu v potravině od té, které je ve výrobku nejvíce, až po nejméně zastoupenou. Množství složky se uvádí jen tehdy, když se složka objeví v názvu výrobku (např. sýr s pažitkou). Podíl musí být uveden i tehdy, je-li složka na obalu zdůrazněna graficky. Pizza může být označena jako šunková a na fotografii mít na sobě spoustu oblohy, i když jí ve skutečnosti obsahuje jen 0,2 %. Způsob označení sice nesmí spotřebitele uvádět v omyl, ale existuje jednoduchý trik, jak se s tím vypořádat. Stačí k fotografii na obrázku uvést např. „ilustrační foto“, „tip na konzumaci“ či „doporučený způsob úpravy“.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Ničí vám slimáci úrodu? Zkuste tyto tipy!

05.08.2020 | Zatímco sucho zmizelo i z hlubších úrovní půdy, vlhký rok přinesl větší výskyt některých škůdců, s kterými se potýkají zejména zahrádkáři. Více než v minulých letech se daří zejména slimákům. Jak na ně?

Česká rybka na českém stole: Na které si pochutnat?

27.08.2020 | Přestože existují odlišné názory na zdravou výživu, zůstává jedna společná jistota, na níž se shodují všichni – ryby. Ty jsou odborníky označovány bez výjimky za potravinu, proti níž nejen že nemají námitky, ale naopak ji považují za jeden ze základních prvků zdravé výživy.

Vše má svá pravidla. Víte, jak na nákup okurky nebo cukety?

07.08.2020 | Okurky patří k základnímu sortimentu zeleniny a na pultech obchodů se s nimi dá setkat po celý rok. V zimě a časně jarních měsících se dovážejí ze Španělska za vcelku příznivé ceny. Podobně je tomu u cuket. Ty jsou nejlevnější právě v letním období. Víte ale podle čeho si je vybrat?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont