Sladký příběh: Jak se narodila kostka cukru?

Sladký příběh: Jak se narodila kostka cukru?

05.08.2019 | Dobré věci se někdy rodí náhodou. A kostkový cukr je toho zářným příkladem. Víte, čemu vděčíme za jeho existenci?

Hodit si kostičku nebo dvě do kávy je pro mnoho z nás naprosto rutinní záležitostí – však je s námi kostkový cukr už 175 let. Kdybyste se ale narodili dříve, museli byste si kýžené množství pracně odseknout z celé homole. Ta měla tvar třiceticentimetrového kuželu a držela dost dobře pohromadě, takže bylo třeba vyvinout i dost síly. Jenže s tím se pojilo i riziko, že se poraníte – a tím vlastně začíná i celý příběh.

Jeden špatný pohyb – a zrodila se legenda

Zda je větším vynálezcem kostkového cukru Jakub Kryštof Rad či jeho manželka Juliana, není zas tak zřejmé. Je pravda, že kostka cukru vznikla právě poté, co si Juliana odsekávala kousek cukru pro sebe a své zákaznice v salonu v Dačicích z homole a nehezky si poranila prst. Jakub Kryštof Rad byl bezesporu první, kdo kostky cukru vyrobil, nápad cukr dodávat již v kostičkách byl ale patrně spíš Julianin. Jeden výklad praví, že paní Radová dokonce sama naměřila a definovala ideální velikost kostky, která dokázala osladit celý mocca šálek. Zda pak Jakub Kryštof Rad vytvořil kostky cukru z lásky ke své ženě, nebo protože cítil velký obchodní potenciál se sice někde nepíše, je však dochováno, že první produkt přinesl Julianě darem v etuji a množství 350 úhledných kostek - červených a bílých.

Jak se vyráběly kostky?

Cukrová moučka získaná řezačkou z neúplně suchých homolí se prosila na prosívadlech a naplnila do otvorů mosazné desky, která měla 400 otvorů ve tvaru čtverce a byla usazena na spodní plnou měděnou desku. Obě desky se posunuly pod lis, kde se pomocí šroubového vřetena a otočného vahadla vtlačily do otvorů mosazné desky razníky umístěné na hlavě lisu. Tím se cukr v otvorech stlačil na poloviční objem. Kostky se nakonec lisem vytlačily na dřevěnou podložku a s tou byly dopraveny na police v sušárně, kde se sušily 10-12 hodin. Potom se cukr balil do balíčků po jedné libře. Balíčky kostek se dále ukládaly do beden, kam se jich vešlo 120 kusů a putovaly k zákazníkům. Kostky cukru se vyráběly ve dvou velikostech: jedna měla hranu o velikosti 3/5 palce (zhruba 2 cm) a druhá byla o rozměru 1/2 palce (1,2 cm). S pomocí 6 lisů se denně mohlo v Dačicích vyrobit až 112 q kostkového cukru.

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Kočičí kavárny přibývají rychleji než májová koťata, ale co hygiena?

20.08.2019 | Popularita podniků, kde se můžete osvěžit skvělou kávou a navíc se pomazlit s desítkami koček, raketově stoupá. Ale je v pořádku mít v kávě nebo dortu trs kočičích chlupů?

Veterináři našli při kontrole bio vajec zakázaný insekticid DDT

23.08.2019 | Veterináři zjistili při mimořádné kontrolní akci bio produktů u jihočeského producenta ekologických vajec zbytky toxického insekticidu DDT. Tento přípravek proti škodlivému hmyzu je už od 70. let zakázán.

Konec stravenek v Čechách? Sedm z deseti firem by chtělo přispívat zaměstnancům na obědy přímo

20.08.2019 | Návrh ministerstva financí na zavedení tzv. stravenkového paušálu, v rámci kterého by zaměstnanec dostával peníze na stravu přímo, souhlasí sedm z deseti firem bez ohledu na jejich velikost nebo zaměření. Vyplývá to z průzkumu, o kterém dnes informovala v tiskové zprávě Hospodářská komora. Současný systém považuje za vyhovující jen sedm procent účastníků průzkumu. Průzkumu se zúčastnilo 809 firem.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Srpnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont