Salát s kaktusem a kozím sýrem

Salát s kaktusem a kozím sýrem

22.09.2015 | Kaktusu se nebojte - při přípravě lze použít i ten v konzervě a na báječné chuti salátu tento fakt nic nezmění.

<

Doba přípravy: 2 porce

Ingredience: 200 g směsi salátů (ledový, rosso, frissé), 100 g rajčat, 60 g červené cibule, 100 g kaktusových listů (lze použít i konzervované), 140 g kozího sýra, 10 g koriandru, dresing: šťáva z jedné limety, ½ lžíce cukru, sůl, pepř, extra panenský olivový olej

Postup: Omyté salátové listy natrháme na kousky. Přidáme rajčata nakrájená na kostky, cibuli na měsíčky, kaktusové listy nakrájené na proužky a lístky z koriandru. Vše promícháme. Do misky si vymáčkneme šťávu z jedné limety, přidáme cukr, osolíme a opepříme. Promícháme, abychom rozpustili cukr se solí. Za stálého míchání přidáváme olivový olej, dokud se nevytvoří emulze. Připravený salát opatrně promícháme s dresingem a nandáme na talíře. Na pánev vložíme pečící papír, potřeme olivovým olejem a opečeme na kolečka nakrájený kozí sýr. Opečený sýr pak klademe na připravený salát.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Bavorský bramborový salát s podbělem

25.05.2015 | Objev bramborového salátu bez majonézy byl po pádu železné opony kulinárním prozřením. Do naší rodinné kuchyně ho přivezla tetička, která kdysi emigrovala a pak si potřebovala vynahradit léta odloučení.

Vlámské roštěnky

17.08.2015 | Nevíte, co uvařit k obědu nebo večeři? Inspirujte se belgickým receptem!

Toto rizoto si zamilujete, p.s: v hlavní roli dýně

08.09.2020 | Dýňová nemusí být jen polévka. Vyzkoušejte toto lahodné rizoto. Jakou použijete dýni, je na vás. My doporučujeme máslovou. Lze ale použít i hokkaidó.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont