Rybí saláty: nezdravé, ale dobré?

Rybí saláty: nezdravé, ale dobré?

21.03.2016 | Klasická bufetová svačina z minulého režimu, kterou vám asi žádný výživový poradce do předpisového jídelníčku nezařadí. Na druhou stranu však rybí saláty patří k oblíbeným „nouzovkám“, když chybí čas na klasický oběd či večeři. To však neznamená, že bychom se měli spokojit s jakoukoli kvalitou, byť za poměrně příznivou cenu.

O tom, že ani s úpadkem klasických bufetů „na stojáka“ rybí saláty ze své oblíbenosti pranic neztrácejí, svědčí velmi široká nabídka v našich obchodech. My jsme se zaměřili jen na rybí saláty v majonéze, ale seženete také „light“ verzi v jogurtu či pikantně ochucenou, nabídka se dokonce liší podle druhu zpracovaných ryb. Všechna balení měla gramáž 150 gramů, která odpovídá jedné porci. Nevýhodou u většiny balení je, že pokud by na vás byla porce přece jen příliš velká, bude s jeho uchováním trochu problém – kromě dvou jsou všechny krabičky bez uzavíratelného obalu a výrobce tak jednoznačně počítá s tím, že všechno spořádáme na posezení.

Proklínané privátky

Rozhodující pro kvalitu salátu je především konzistence majonézy a čerstvost a úroveň zpracování rybího masa, což byly hlavní ukazatele, ve kterých se zakoupené výrobky lišily. Při nákupu si samozřejmě dejte pozor na datum trvanlivosti, naštěstí díky přidaným konzervantům a dalším přídatným látkám můžeme počítat s trvanlivostí minimálně 14 dní.

Často v diskusích neslyšíme na privátní značky řetězců jediného vřelého slova, ale náš test jejich pošramocenou pověst rozhodně nepotvrdil – dva jednoznačně nejlepší vzorky (Toppo, Albert) jsou prodávány právě pod pláštíkem obchodních řetězců. A jejich skóre by bylo ještě lepší, kdyby se k nim přidal také vzorek Tesco. Ten měl původně na kladné hodnocení také „našlápnuto“. To bychom ale při zevrubnějším zkoumání nesměli narazit na to, že zde si s tříděním ryb nikdo příliš těžkou hlavu nedělal a místo masa zákazníkům nadělil také části ocasu, ploutví a kůže. Nevábný pohled, který nám vzal chuť k jídlu a donutil nás značnou část salátu vyhodit, tak tento vzorek odsunul na trestnou lavici.

Výsledky našeho testování nepocházejí z laboratoří a nejsou založeny na přesných chemických analýzách, nýbrž na subjektivním senzorickém hodnocení členů redakce. V tabulkách naleznete výsledky testování. Nejedná se o body, nýbrž o pořadí jednotlivých vzorků v parametru chuť.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Testovali jsme ořechy všeho druhu

03.05.2019 | Samy o sobě velké nejsou, ale ukrývají obrovské bohatství. Osvědčily se jako kvalitní zdroj energie, bílkovin, kvalitních tuků, ale i selenu, který preventivně chrání před civilizačními onemocněními. Než si však dáte obecně doporučovanou hrst denně, podívejte se, které ořechy se zasloužily místo na výsluní – tedy alespoň v našem testování.

Test játrových paštik: Konzervanty se už nenosí

22.10.2019 | Přestože jsou paštiky považovány v mnoha zemích za delikatesu, u mnoha českých spotřebitelů mají pověst potravin, do kterých se semelou levné „zbytky“ po zpracování kvalitnějších masných výrobků. Což je ostatně škoda. Náš test ukázal, že někteří výrobci mají recepty na „játrovku“ tak propracované, že by s přehledem zvládly oslovit i francouzského gurmána.

Test bílých jogurtů: Za ty naše se vůbec nemusíme stydět

25.06.2019 | Jogurtem smí být nazýván pouze takový mléčný produkt, který obsahuje živou jogurtovou mikroflóru. I na konci data trvanlivosti musí být v jogurtu minimálně deset milionů kolonií. Nakolik tento povinný parametr dodržují produkty na českém trhu a který jogurt porotu zaujal svým vzhledem chutí a vůní?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Prosincové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont