Rozpékané a dopékané pečivo

Rozpékané a dopékané pečivo

12.08.2014 | Jaký je rozdíl mezi rozpékaným a dopékaným pečivem?

<

Rozpékané pečivo je již hotové pečivo, které se po vychladnutí znovu zahřeje, aby působilo čerstvěji. Dopékané pečivo je oproti tomu to, které bylo dovezeno do prodejny ne zcela dopečené a do finální podoby se přivádí přímo v prodejním místě. „Obyčejný rohlík kyne při teplotách mezi 35 až 40 °C po dobu 30 až 40 minut. Naproti tomu kaiserky nebo jiné dopékané pečivo před hlubokým zamražením kynou při pokojových teplotách po dobu až dvou hodin,“ vysvětluje přednosti dopékaného pečiva před rozpékaným agrární analytik Petr Havel. „Při dlouhém kynutí probíhají v takovém pečivu kvasné procesy obdobné třeba zrání masa, což vede k lepší výsledné nutriční hodnotě příslušných výrobků. Navíc díky nedokončenému pečení zůstává v nedopékaném a následně hluboce zamraženém pečivu vyšší podíl vody, takže výrobek po finálním dopečení na prodejnách zůstává dlouho vláčný“.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Pravý nebo "levý": Vyznáte se v kaviáru?

15.09.2020 | Kaviár patří mezi vyhlášené delikatesy. Ne všechny rybí jikry konzervované v soli jsou kvalitní. Kaviár rozlišujeme dokonce hned na tři druhy. Koupit si můžete pravý, nepravý nebo kaviárovou pastu.

Trinkgeld: Dali byste deset procent povinně?

26.08.2020 | Nedávno rozvířila stojaté vody výzva 10 % gastru. Podle Jana Horešovského, vedoucího této iniciativy, je prý logickým krokem, který pomůže vyrovnat finanční ztráty z karanténních dní. Otázka je, jak na tuto aktivitu zareaguje český zákazník.

Vše má svá pravidla. Víte, jak na nákup okurky nebo cukety?

07.08.2020 | Okurky patří k základnímu sortimentu zeleniny a na pultech obchodů se s nimi dá setkat po celý rok. V zimě a časně jarních měsících se dovážejí ze Španělska za vcelku příznivé ceny. Podobně je tomu u cuket. Ty jsou nejlevnější právě v letním období. Víte ale podle čeho si je vybrat?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont