Projekt Právní pomoc potravinám stále běží

Projekt Právní pomoc potravinám stále běží

20.10.2020 | Projekt Právní pomoc potravinám si dává za cíl v nelehké době pandemie koronaviru (COVID-19) poskytnout českým provozovatelům potravinářských podniků a ostatním producentům potravin, kteří jsou zasaženi aktuální krizí, bezplatné právní poradenství nejen o základních právních otázkách souvisejících se současnou situací, ale i o specificky zaměřených dotazech vztahujících se na konkrétní situaci potravinářů.

<

Projekt se osvědčil již při první vlně pandemie a zaznamenal četné dotazy z řad potravinářů, nadto se podařilo stejný koncept rozšířit i za hranice České republiky – na Slovensko.

Společný projekt spustili Potravinářská komora ČR a PEYTON legal advokátní kancelář již během první vlny pandemie a lze jej nalézt na webu https://help.potravinycesko.cz/. Web Právní pomoc potravinám, který PEYTON legal provozuje v rámci svých pro bono aktivit, obsahuje databázi zadaných právních otázek a daných odpovědí řazenou do jednotlivých témat. Databáze je vytvářena z jednotlivých dotazů a lze v ní vyhledávat. Mezi časté a aktuální dotazy patří mimo jiné výklad konkrétních mimořádných opatření Vlády ČR či jiných orgánů či právní porady týkající se pracovního práva či podpůrných projektů pro podnikatele.

„Provozovatelé potravinářských podniků museli v minulosti i v současné době reagovat velice rychle na vývoj situace a na opatření vlády. Navíc se nyní opět zásadním způsobem snížila poptávka po jejich výrobcích, což musí také adekvátně řešit“, říká Dana Večeřová, prezidentka Potravinářské komory České republiky. Dana Večeřová dodala, že ne vždy jsou mimořádně přijatá opatření zcela jasná a provozovatelé mají ve vztahu k těmto opatřením ještě řadu doplňujících dotazů. Potravinářská komora ČR vítá společnou iniciativu a věří, že napomůže v této nelehké době zajistit bezproblémový a plynulý provoz a chod potravinářských podniků. 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Pamlsková vyhláška po dvou letech: Proč už po ní neštěkne ani pes?

30.11.2020 | První verze pamlskové vyhlášky vyvolala mezi navrhovateli a odpůrci divokou přestřelku. Po dvou letech se dočkala potřebného zmírnění. Jak se má ale teď, kdo na ni dohlíží a není náhodou někde porušována?

Šampionem Salonu vín 2021 je Rulandské bílé z vinařství Thaya

01.12.2020 | Šampionem Salonu vín - národní soutěže vín 2021 zvolila odborná komise Pinot blanc (Rulandské bílé), pozdní sběr, 2018 z vinařství Thaya z Hnanic na Znojemsku. Pořadatelé to oznámili v tiskové zprávě po skončení hodnocení.

Čína od soboty uvalí až 200procentní cla na vína z Austrálie

27.11.2020 | Čína od soboty uvalí cla ve výši až 212 procent na vína z Austrálie. Podle čínského ministerstva obchodu jde o dočasné opatření s cílem zastavit import dotovaných australských vín.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont