Prodej domácích produktů

Prodej domácích produktů

26.03.2015 | Chtěla bych příležitostně prodávat domácí výrobky (džemy, paštiky, likéry). Potřebuji pro to nějaké oprávnění?

<

V každém případně budete potřebovat živnostenské oprávnění a také registraci u Státní zemědělské a potravinářské inspekce nebo u místně příslušné Krajské veterinární správy v případě prodeje potravin živočišného původu. Prostory, kde bude výroba vykonávána a výrobky skladovány, musejí projít schválením stavebního úřadu. Prodávající musí být schopen zaručit bezpečnost potravin a dodržení hygienických norem, včetně nároků na skladování a balení. Výrobky musejí samozřejmě splňovat jakostní požadavky legislativy na jednotlivé komodity. Prodávané potraviny musejí být také řádně označeny – informací o složení, datu spotřeby, výrobci atd.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Všechno má své místo, u potravin to platí dvojnásob

15.05.2020 | Z karanténních důvodů se mnozí zásobili větším množstvím potravin. Víte, jak různé suroviny správně skladovat, tak aby vydržely čerstvé a nepodlehly rychlé zkáze? Přinášíme několik základních doporučení.

Maso plné hormonů a slepice na dopingu aneb Opravdu chceme věřit mýtům?

11.05.2020 | Hormony, antibiotika, růstové stimulátory a další nepřirozené a nežádoucí látky. To vše se přidává hospodářským zvířatům do jídla a může to mít vliv na zdraví spotřebitele a na kvalitu produktu – tedy alespoň podle celé škály článků, které kolují v online prostředí. Tak tedy nezbývá doplnit, jak je to tedy doopravdy.

Co jsou IQ vejce: Opravdu je jejich nákup chytřejší?

29.06.2020 | Zajisté už jste někdy objevili při nákupu vejce označená jako IQ. Tato písmena mají poukazovat na jejich přidanou hodnotu. Jsou skutečně lepší a co je vlastně od klasických vajíček odlišuje?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont