Proč se raději vyhnout zambijskému energetickému nápoji? Zvlášť muži by mohli mít

Proč se raději vyhnout zambijskému energetickému nápoji? Zvlášť muži by mohli mít "potíže"

21.03.2019 | Cestujete rádi po Africe? Musíme vás varovat před místním energetickým nápojem. Ukázalo se, že má totiž silné povzbuzující účinky, které mohou pocítit zejména muži.

<

Nápoj je totiž "pančovaný" viagrou. Vláda jej nařídila stáhnout poté, co si jeden z konzumentů podle agentury Reuters stěžoval na to, že měl po požití nápoje téměř šestihodinovou erekci. Africká země sice nápoj zakázala ihned poté, co se z rozborů prokázalo, že obsahoval látku proti mužské impotenci, avšak vzhledem k tomu, že Zambie vyvážela tento výrobek i do jiných zemí, je patrné, že v mnoha kusech ještě po Africe koluje.  

Výrobce Power Natural High Energy Drink SX vyrábí uvedl, že nápoj vyvážel také do zemí jako Uganda, Malawi a Zimbabwe. 

Výrobce nápoje, který obsahuje přípravek Sildenafil Citrata, známý pod obchodním názvem Viagra, jež lze pořídit pouze na předpis, tak významně porušil legislativu a vystavil zdravotním komplikacím celu řadu konzumentů. 

Agentura Reuters podotkla, že stažení Natural Power Energy Drink SX zambijské muže netěší. Prodával se v půllitrových plastových konzervách, nejčastěji v supermarketech a barech a stal se jedním z nejlépe prodávaných nápojůl vůbec...

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

SZPI zabavila 18 tun arašídů, obsahovaly karcinogenní látky

09.09.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem pro Středočeský kraj zadržela zásilku 17 820 kg arašídů (Podzemnice olejná) původem z Číny, kterou nevpustila do vnitřního trhu ČR.

Díky narozeninám své dcery dnes dovážím měsíčně 3 kamiony potahovací hmoty na dorty

16.09.2020 | Nikdy nepekla a přesto dnes vede firmu, která dodává potahovací hmotu cukrářkám po celém Česku a části Evropy. Jak vidí sladký svět Monika Grgulová, zakladatelka Dortisimo.cz?

Zprávy z pultu: Prošlé sýry a 220 kilo kostí bez data spotřeby

28.08.2020 | Veterináři odhalili při kontrole řeznictví v pražských Strašnicích zhruba 250 kilogramů prošlých potravin a masa neznámého původu. V prodejně inspektoři zjistili i další hygienická pochybení. Prodejce musí závadné potraviny zlikvidovat a další závady neprodleně odstranit.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont