Proč naše tělo potřebuje pravidelně psyllium?

Proč naše tělo potřebuje pravidelně psyllium?

14.07.2020 | Podporuje činnost střev, pomáhá při zažívacích problémech jako zácpa či nadýmání. Vláknina by měla mít stálé místo na našem jídelníčku.

<

Jitrocel indický roste, jak napovídá jeho název, nejvíce v Indii, ale i v Iráku, Pákistánu a Austrálii. V Indii ho od pradávna užívali lidé, když potřebovali tělo zbavit nečistot. Z jitrocelu indického se získávají vyčištěné obaly semen, a ty se obecně nazývají psyllium. Jako přírodní zdroj rozpustné i nerozpustné vlákniny, jeho konzumace napomáhá regulovat hladinu cholesterolu. Rozpustná vláknina snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu v krvi.

ZDROJE VLÁKNINY:

  • ovoce
  • zelenina
  • celozrnné výrobky
  • obilné vločky a otruby

Dva druhy vlákniny

„Psyllium obsahuje oba druhy vlákniny - jak rozpustnou, tak nerozpustnou. Rozpustná pomáhá zpomalovat trávení pomáhá rychleji navozovat pocit sytosti, Nerozpustná pomáhá podporuje peristalitiku střev a tím ke efektivnějšímu vyprazdňování,“ říká výživový poradce Martin Škába.

Rozpustná vláknina má totiž schopnost vstřebávat vodu, bobtnat, regulovat trávení tuků a cukrů. V trávicím traktu funguje jako živina mikrobiální flóry, čímž působí jako prebiotikum. „Psyllium patří také mezi prebiotika, tedy látky, která pomáhají živit prospěšné bakterie v trávicím traktu. Tyto prospěšné bakterie pomáhají při trávení potravy a vstřebávání živin ze stravy. Tyto prospěšné baktérie mají obrovský vliv na imunitní systém,“ doplňuje Škába.

Při užívání dodržujte pitný režim. Nedostatek tekutin může způsobit neprůchodnost střev či dokonce zneprůchodnění střev. Před užíváním psyllia si také pozorně přečtěte příbalový leták a prostudujte především denní doporučené množství a dávkování.

„Pozor na dávkování, tím, že je psyllium koncentrovaná vláknina, je možné se s ní lehce předávkovat. Nedoporučuji překračovat denní doporučené dávky, jinak může dojít k tomu, že tělo ze stravy bude využívat méně živin,“ varuje výživový poradce.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Zmrzlina i cereálie: I tyto výrobky si koupíte s minimem cukrů

21.09.2020 | Lipánek, müsli, zmrzlina, ochucená voda nebo cereálie. Máme je zafixované jako výrobky s vysokým obsahem cukrů. To už však není dávno pravda. V rámci reformulací se "nezdravé" složky výrobcům daří velmi efektivně nahrazovat.

Proč byl dříve chléb součástí manželské smlouvy + další zajímavosti

02.09.2020 | Slovo chléb vzniklo pravděpodobně z pragermánského „hlaiba“, Slované (znali doposud jen obilnou kaši) jej převzali spolu s přípravou kynutého a pečeného chleba od Germánů. Víte ale, že býval i součástí manželské smlouvy?

Na Mostecku se sklízí víno: Úroda je dobrá

18.09.2020 | V Mostě - Čepirohách začala sklizeň hroznů na vinicích společnosti České vinařství Chrámce. Úroda z až 53 let starých vinic je podle jednatelky Kateřiny Kreisinger letos velmi dobrá. Řekla to dnes ČTK. Některé odrůdy podle jednatelky ještě dozrávají. Na 72 hektarech vinic zatím pracují téměř tři desítky zaměstnanců, sesbírat odrůdu jim trvá v průměru kolem pěti dní.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont