Příběh otce hybridní rýže: Zachránil lid od hladomoru

Příběh otce hybridní rýže: Zachránil lid od hladomoru

26.05.2021 | Jüan Lung-pching, uznávaný čínský vědec, pomohl Číně, zemi s 1,4 miliardy obyvatel, nejen vyřešit problém dosažení potravinové soběstačnosti, ale také významně přispěl k celosvětové potravinové bezpečnosti.

Jüan Lung-pching, označovaný za „otce hybridní rýže", vypěstoval v roce 1973 první vysoce výnosný hybridní kmen rýže na světě. Od té doby výnosy hybridní rýže stále trhaly nové světové rekordy, nejprve 300 kg na měrnou jednotku (asi 0,07 ha), poté 500 kg na měrnou jednotku a nakonec na 700 kg na měrnou jednotku. Nyní výnos superhybridní rýže Chaoyou 1000, kterou vyvinul Jüanův tým, překročil 1000 kg na měrnou jednotku. Před Jüanem se světová vědecká komunita domnívala, že rýži nelze křížit.

V současné době se hybridní rýže vyvinutá Jüanovým týmem široce používá a zkušebně pěstuje v desítkách zemí a regionů po celém světě. Na Madagaskaru byly výnosy hybridní rýže až o 300 % vyšší než výnosy původních odrůd. V Indonésii byla jejich produkce více než dvojnásobná oproti místním odrůdám. V roce 2018 byly Jüanovým týmem poprvé v historii úspěšně provedeny pokusy s pěstováním rýže v pouštích Dubaje.

Obětoval život studiu vyšších výnosů

V očích mnoha lidí byl vědcem, který neúnavně šel za svým snem navzdory osamělosti a těžkostem. Pokusy s hybridním šlechtěním nejsou snadné. V počátcích svého výzkumu Jüan osobně prozkoumal více než 14 000 rýžových klasů, než našel šest přirozeně samčích sterilních rostlin. Ve svých 90 letech stále prováděl výzkum a téměř každý den navštěvoval pole, aby pozoroval růst hybridní rýže.

Jüan byl také laskavý gentleman s neochvějným odhodláním zasazovat se o blaho lidstva. Ačkoli se narodil ve vzdělané rodině, byl v mládí svědkem hladomoru, což ho přimělo k rozhodnutí věnovat se zemědělskému výzkumu. Více než deset let pomáhal africkým zemím pěstovat hybridní rýži a po celá desetiletí neúnavně pracoval na využití výnosového potenciálu rýže. V posledních letech svého života se Jüan věnoval výzkumu a vývoji mořské rýže. Vynaložil veškeré úsilí, aby splnil své celoživotní přání - aby lidé na celém světě měli dostatek jídla.

Jüan Lung-pching 22. května zemřel, zanechal však světu vzácné dědictví v podobě malého rýžového semínka. „Každý člověk je jako semínko - měli bychom se snažit vyrůst v dobré lidi," řekl kdysi Jüan. Tento obyčejný, ale velký člověk stojí za to, abychom na něj nezapomněli.

Zdroj ČTK, foto czech.cri.cn

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Palmový olej je zlo. Opravdu? Tak najděte lepší

08.06.2021 | Palmový olej je zlo, tedy… alespoň se to rádo tvrdí.  Z nutričního hlediska, stejně jako z pohledu potřeb potravinářského průmyslu, jde ale o velmi ceněný tuk, který vyniká celou škálou dobrých vlastností.

Poznáte v obchodě náhražky? Rady, jak se nenechat napálit od výrobce

15.06.2021 | S faktem, že krávy nedávají makové „mléko“, je mnoho spotřebitelů seznámeno. S tím, že z pultů vykukuje daleko více rostlinných náhražek, už ale tolik ne. Stačí pár minut a jedna, dvě uličky v obchodě a váš košík může přetékat analogy, pro které jste si patrně nepřišli.

Koronavirová doba měla i výhody - vrátila spotřebitele k vařečkám

18.06.2021 | Jedním docela zásadním dopadem „doby koronavirové“ je návrat nemalé části spotřebitelů k domácí přípravě pokrmů, zejména proto, že jsou na dlouhé měsíce vyřazeny ze standardního provozu restaurační zařízení. A je to bez pochyby dobře. „Nutí“ totiž lidi jíst kvalitněji a podporuje i odbyt tuzemské produkce.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont