Potravinářská inspekce zadržela zásilku sušených fíků

Potravinářská inspekce zadržela zásilku sušených fíků

6. 12. 2017 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci se středočeskými celníky zadržela zásilku více než čtyř tun sušených fíků původem z Turecka, které nevpustila na vnitřní trh ČR.

U potraviny laboratorní analýza prokázala překročení maximálního limitu pro přítomnost aflatoxinů. SZPI to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Aflatoxiny patří do skupiny mykotoxinů, které vznikají jako produkt metabolismu plísní a řadí se ke karcinogenním látkám.

Výrobek nesl označení FÍKY sušené ovoce. Šlo se o šarži s označením L17007, LotNr:090048474/2-11-798, jejímž dovozcem do ČR byla společnost Ing. Bohumil KRATOCHVÍL - IBK TRADE. Výrobcem sušeného ovoce byla společnost Kirlioglu Tarimsal Urunler Gida Ins. San. Tic A.S. z Turecka.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

SZPI našla v sušenkách a čokoládě alergeny, které výrobce neuvedl

13. 7. 2018 | Sušenky se stonásobným množstvím arašídů než uvádí výrobce a čokoládu s obsahem mléčné bílkoviny, kterou výrobce ve složení vůbec neuvedl, nařídila stáhnout z trhu Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Nejvyšší pokuta na trzích v Libereckém kraji byla 10.000 Kč

20. 7. 2018 | Kontroly farmářských trhů v Libereckém kraji odhalily hlavně nedostatečnou ochranu před znečištěním zboží a nedostatky ve skladování a administraci.

SZPI zakázala prodávat v tržnici SAPA více než 1,7 tuny potravin

29. 6. 2018 | Více než 1,7 tuny potravin, které se měly prodávat či zpracovávat v pražské vietnamské tržnici SAPA, nesmí na trh, rozhodla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrole převozu a skladování potravin v této tržnici.

Aktuální číslo

v prodeji od 25. 6.