Potravinářská inspekce nechala stáhnout z trhu falšované filé

Potravinářská inspekce nechala stáhnout z trhu falšované filé

13. 4. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nechala stáhnout z trhu falšované filé. Oproti informaci na obalu měl výrobek o 20 procent menší podíl masa. SZPI to dnes uvedla v tiskové zprávě. Filé pocházelo z Estonska.

Výrobce uvedl na obalu, že výrobek obsahuje 97 procent masa. Analýza v laboratoři SZPI ale ukázala podíl masa pouze v množství 76,5 procenta. "Informace na obalu je tak pro spotřebitele zavádějící a klame ohledně skutečného podílu masa ve výrobku," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Inspektoři nevyhovující vzorek odebrali v provozovně obchodního družstva TEMPO v pobočce v Hradci nad Moravicí. "Kontrolované osobě inspektoři nařídili, aby předmětnou šarži neprodleně stáhla z celé tržní sítě. Dle dosud známých informací se závadná šarže sestávala z více než 1700 balení o celkové hmotnosti přes 500 kilogramů," uvedl Kopřiva.

Konkrétně jde o výrobek VICI Rybí filé porce, glazované, hluboce zmrazené, hmotnost balení: 300 g, s datem minimální trvanlivosti 5. května 2019 od výrobce: As Paljassaare Kalatööstus, Paljassaare tee z Estonska. Dovozcem je společnost VICIUNAI Central Europe, s.r.o.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Řetězce v Česku stáhly z pultů zeleninu s podezřením na listérie

10. 7. 2018 | Na český trh se dostala mražená zelenina s podezřením na kontaminaci bakteriemi způsobujícími listeriózu. Prodejci ji nyní ve více evropských zemích stahují z pultů.

Nejvyšší pokuta na trzích v Libereckém kraji byla 10.000 Kč

20. 7. 2018 | Kontroly farmářských trhů v Libereckém kraji odhalily hlavně nedostatečnou ochranu před znečištěním zboží a nedostatky ve skladování a administraci.

Veterináři zadrželi na Pardubicku více než čtvrt tuny masa

1. 7. 2018 | Krajská veterinární správa a Celní správa při silniční kontrole poblíž obce Pravy na Pardubicku odhalily více než čtvrt tuny neoznačeného masa.

Aktuální číslo

v prodeji od 25. 6.