Polévku uděláte i z jablek! Recept, který se vyplatí zkusit

Polévku uděláte i z jablek! Recept, který se vyplatí zkusit

16.03.2020 | Cože jablečná polévka? Pokud jste zareagovali podobně, vězte, že je skutečně výtečná a my vám na ni přidáváme recept.

Ingredience:

pět větších jablek, 1 menší mrkev, zelenou pálivou papričku, nejlépe čerstvou, 1 cm zázvorového kořene, sladkou smetanu, pepř, sůl, čerstvý koriandr, papričky na zdobení, citron (pokud nejsou jablka nakyslá)

Postup:

Jablka oloupeme, nakrájíme na kostky, v hrnci podlijeme trochou vody, přidáme mrkev nakrájenou na kostičky, dvě snítky koriandru, nasekanou papričku, nasekaný zázvor a dusíme. Když je mrkev měkká (jablka jsou už dávno), všechno rozmixujeme, dolijeme vodou do konzistence krému a ještě povaříme. Dochutíme solí, pepřem, případně citronovou šťávou. Na talíři přidáme smetanu, sekaný koriandr a papričky.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Do školy? Tak jedině s pořádnou svačinou!

26.09.2019 | Pokud se začátkem nového školního roku přemýšlíte, jakou svačinu svým potomkům přibalit s sebou do školy, vězte, že by neměla být jen vyvážená a zdravá, ale také trochu hravá. Takovou svačinku totiž děti sníst „nezapomenou“ a budou se těšit na další. Zvlášť když je originalitou nadchnete tak, že se do příprav příště pustí sami. Máme pro vás pár tipů!

Co vařit, když jste zůstali doma s dětmi? Zkuste tyto recepty, které podpoří i imunitu

18.03.2020 | Vládní opatření posledních dní zkomplikovalo situaci v mnoha rodinách, školy jsou zavřené, rodiče zůstávají s dětmi, učí se s nimi, pracují mimo kancelář a denně vaří. Co vhodného připravit, abyste v kuchyni trávili co nejméně času? Inspirujte se tipy na rychlé pokrmy, které nejen zasytí ale i posílí imunitu.

Makové tipy + skvělý recept na makovník nakonec

12.02.2020 | Víte, že z máku se dá vyrobit víno, marmeláda, čokoláda, med, chléb, hořčice nebo pesto? A že sušené okvětní lístky pomáhají při nachlazení?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Dubnové jarní číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont