Pití z plechovky

Pití z plechovky

13.07.2015 | Proč je nebezpečné konzumovat nápoje přímo z plechovky?

Ve skladech potravin nedostatečně vybavených návnadami se mohou vyskytovat myši, které kontaminují obaly výkaly nebo slinami, a změní tak potravinářský produkt ve zdroj infekce. V ČR však nákazy mající původ v potravinách a obalech nehrozí.Výrobci i distributoři se řídí předpisy o ochraně proti škůdcům a o dodržování pravidel se přesvědčuje inspekce. Ochranu představuje i sekundární obal, přesto by před načnutím plechovky mělo být samozřejmostí omytí vodou či saponátem. Pokud taková možnost není, je třeba ji otřít - zminimalizuje se tak množství případných mikrobů. Další možností je použití slámky.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Jen podle chuti to nestačí: Jak na výběr kysaných mléčných výrobků?

23.10.2019 | Většina spotřebitelů si vybírá kysané mléčné výrobky podle jejich senzorických vlastností, tedy podle toho jak jim chutnají. To ale nestačí. Jak uvádí prof. Ing. Jana Dostálová, CSc., (VŠCHT, Společnost pro výživu), kysané mléčné výrobky bychom si měli vybírat i podle toho jaké živiny a v jakém množství obsahují.

Výživa dětí: Jak a co dětem zařadit od 6. měsíce věku

30.10.2019 | Starost o správnou výživu dětí občas ústí do zbytečně úzkostlivého oddalování a zařazování různých typů příkrmů a doplňujících složek stravy k mateřskému mléku, což není vždy zrovna správná strategie. Jak by tedy měly maminky postupovat?

3 typy kávy, které musí znát i ten, který ji nepije

03.12.2019 | Proč na vás Ital bude divně koukat, když si objednáte picollo a co si objednat, když se necítíte na celý šálek cappuccina? Tady je kávový základ!

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Prosincové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont