Pití z plechovky

Pití z plechovky

13.07.2015 | Proč je nebezpečné konzumovat nápoje přímo z plechovky?

<

Ve skladech potravin nedostatečně vybavených návnadami se mohou vyskytovat myši, které kontaminují obaly výkaly nebo slinami, a změní tak potravinářský produkt ve zdroj infekce. V ČR však nákazy mající původ v potravinách a obalech nehrozí.Výrobci i distributoři se řídí předpisy o ochraně proti škůdcům a o dodržování pravidel se přesvědčuje inspekce. Ochranu představuje i sekundární obal, přesto by před načnutím plechovky mělo být samozřejmostí omytí vodou či saponátem. Pokud taková možnost není, je třeba ji otřít - zminimalizuje se tak množství případných mikrobů. Další možností je použití slámky.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Také odkrajujete špičku banánu?

07.07.2020 | Také vás babičky s oblibou strašily, že nesmíte jíst špičky od banánů, protože mohou být jedovaté?

Cukrářka Olga Ceralová: Základ skvělého dortu je piškot + recept!

03.06.2020 | Olga Ceralová peče dorty už víc než 12 let… s láskou a nadšením. V Dortisimo, kde aktuálně působí, nebo na akcích pro cukráře z celého Česka – Dortosraz, jehož je organizátorkou, se ráda naučí něco nového. Na co ale nedá dopustit je beztak piškot, který ji kdysi naučila babička.

Jak poznat kvalitní vejce a slaninu?

27.04.2020 | Akademie kvality společně s odborníky vám poradí, jak uspokojit nejenom chuťové buňky, ale i pocit, že děláte něco pro svou kondici. Jíst kvalitně se prostě vyplatí.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont