Pevnůstka u centra Olomouce po loňské pauze opět ožije pivním festivalem

Pevnůstka u centra Olomouce po loňské pauze opět ožije pivním festivalem

01.07.2021 | Pivním festivalem ožije v pátek po loňské pauze způsobené pandemií koronaviru Korunní pevnůstka v sousedství historického centra Olomouce. Letošní 20. ročník Beerfestu Olomouc bude tentokrát jednodenní, návštěvníci se ale mohou těšit na více než stovku značek piva z produkce velkých a malých pivovarů i na vystoupení hudebních skupin.

Beerfest Olomouc otevře své brány návštěvníkům v pátek v 11:00, slavnostní naražení dřevěného soudku je naplánováno na 16:20. ČTK to dnes řekl organizátor pivního festivalu Pavel Spálený.

Loni organizátoři pivní festival v Olomouci kvůli pandemii zrušili, letos bylo podle Spáleného nutné vzhledem k pandemickým opatřením posunout termín z tradičního května o téměř dva měsíce. "Bylo to takřka na poslední chvíli, každý den jsme již chtěli vyhlásit zrušení festivalu a přesun do roku 2022. Sledovali jsme však pečlivě vývoj i v ostatních zemích a předpokládali jsme, že se situace ohledně kultury již musí lepšit a bude povolena vyšší účast návštěvníků, na které jsme závislí. Tento risk nám vyšel a současná kapacita venkovních akcí 5000 lidí a uvolnění opatření nám bez problémů umožní festival uskutečnit," uvedl Spálený.

Co bude na čepu?

Tuzemské pivovary se od loňska podle Spáleného potýkaly s menší produkcí piva a některé regionální a restaurační pivovary byly na hranici ukončení provozu. "Přesto se nám podařilo získat zhruba 24 pivovarů, které se festivalu zúčastní," podotkl Spálený. Účast na Beerfestu Olomouc přislíbily tradiční velké pivovary jako Plzeňský Prazdroj, Radegast, regionální Pivovar Holba, Pivovar Litovel či nový pivovar Tvarg z Velké Bystřice u Olomouce. Čepovat se bude také pěnivý mok z produkce pivovarů Krušnohor, Rampelník, minipivovaru v Zašové či pivovaru Proud.

Beerfest Olomouc je určen nejen milovníkům piva, ale také hudby, která akci tradičně doprovází. Hudební program letos nabídne vystoupení skupin No Name, Iné kafe, Vašo Patejdla či Rock and Roll Band Marcela Woodmana. Hudební vystoupení zahájí regionální skupina Zvláštní zóny a olomoucká skupina Sunset Trail.

Akce se koná v areálu Korunní pevnůstky podesáté. Předchozí ročníky se uskutečnily na dostihové dráze v městské části Lazce a na travnaté ploše u Envelopy nedaleko centra města. Každoročně se Beerfestu Olomouc od čtvrtka do soboty zúčastnilo zhruba 15.000 lidí.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Už se na tom pracuje: Voda z Želivky bude bez farmak a xenobiotik

29.07.2021 | V současné době úpravna vody Želivka zásobuje přibližně 1,3 milionů obyvatel v Praze, ve Středočeském kraji a Kraji Vysočina (tj. zásobuje přibližně každého sedmého obyvatele České republiky). Její nová instalovaná filtrace umožňuje odstranit z pitné vody a z koloběhu v rámci životního prostředí maximum nežádoucích látek, tzv. mikropolutantů jako pesticidů a jejich metabolitů, farmak nebo xenobiotik.

Konec plastových příborů nemusí být přínosem pro životní prostředí

03.08.2021 | Snaha na všech možných úrovních omezit používání, a tedy i výrobu plastů, je v současné době předmětem celé řady výzkumných programů a projektů i součástí marketingu komerčních společností. Má to svou logiku, neboť finálním cílem má být zlepšení stavu životního prostředí, což je celospolečenská a obecně správná globální mantra. Jenže ne všechny kroky vedou k úspěšnému cíli.

Jak na rozmrazování potravin? Toto si zapamatujte

04.08.2021 | Mražené potraviny mohou obsahovat bakterie, které mohou po rozmrazení růst a způsobit otravu jídlem. Správné postupy rozmrazování snižují pravděpodobnost nemocí přenášených potravinami a snižují  také  potravinový  odpad.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont