Párujeme víno s masem s vinařkou Lenkou Michlovskou

Párujeme víno s masem s vinařkou Lenkou Michlovskou

31.01.2020 | Lámete si hlavu, jaké víno se hodí k určitému druhu masa? Máme pro vás několik osvědčených tipů od Lenky Michlovské. Díky těmto kombinacím nikdy nesáhnete vedle.

Obecná a velmi jednoduchá poučka je podle barev. Bílé víno se k hodí k bílému masu, červené víno k červenému masu. Ale to je jen velmi základní snoubení. Pojďme trochu hlouběji, k dokonalejším propojení chutí, se kterými zažijete nezapomenutelné chuťové zážitky.

Připraveni? Začínáme!

Kombinace, které perfektně fungují a nikdy se nemění je Cabernet Sauvignon a jehněčí hřebínek nebo Pinot Noir s divokou pernatou zvěří – bažant, koroptev, perlička a divoká kachna.

Hovězí steak a hovězí tatarák se krásně hodí k vínům barikovým, konkrétně mohu doporučit vína Frankovka 2016 pozdní sběr, bariggue, André 2015 pozdní sběr, barrigue, Alibernet 2013 pozdní sběr, bariggue nebo Svatovavřinecké 2015 pozdní sběr, bariggue. Skvělá je také kombinace s Merlot 2017 pozdní sběr.

K dušenému hovězímu masu doporučujeme Veltlínské zelené 2017 nebo Ryzlink vlašský 2015.

Ke krůtímu masu volíme bílé, perfektní je opět víno barikové. Můžete vyzkoušet například Chardonnay 2017 pozdní sběr nebo Ryzlink rýnský 2012, doporučuji naši řadu Chateau Dowina, která zrála v dubových sudech.

Tuzemské bílé ryby budou perfektně ladit s bílým vínem pozdního sběru. Perfektní je Sylvánské zelené 2016, Veltlínské zelené 2017 nebo Ryzlink rýnský. K tuňákovi naopak volíme červené, skvělý je Modrý portugal nebo Rulandské modré. Candáta perfektně doprovodí Sylvánské zelené 2016 pozdní sběr nebo Ryzlink Rýnský.

Pokud budete připravovat vepřové maso na pánvi, určitě volte bílé víno. Naše tipy: Rulandské šedé a Chardonnay. Naopak k pečenému žebru, koleni nebo bůčku párujeme víno červené. Jestli zvolíte Cabernet Moravia, Merlot nebo Rulandské modré, už zálež jen na vás. Všechny kombinace jsou naprosto odzbrojující.

Chystáte poctivý český guláš? Jak hovězí, tak vepřový bude perfektně ladit s červeným vínem. Zajímavý doprovod vytvoří Frankovka.

Ať už se chystáte na přípravu jakéhokoliv pokrmu, přemýšlejte rozhodně i nad vínem, které k němu nalijete. Zkoušejte, ochutnávejte a uvidíte, že budete objevovat další a další spojení, která vám nachystají neskutečné zážitky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Může vám salám doma explodovat?

13.02.2020 | Na sociálních sítích v Rusku vyvolal příběh ženy z Tuly, která si večer v obchodu koupila salám ruské výroby, velké haló.Salám totiž vybouchl. A tak jsme pátrali po tom, jestli je to vůbec možné!

Kvalita vánočních kolekcí: Co najdete pod staniolem?

05.12.2019 | Čokoládové figurky s vánoční tematikou se u nás prodávaly již na konci 19. století. To se nezměnilo, co však podléhá zubu času, je jejich cena a také kvalita. Zatímco před sto lety byste za „závěsky na stromek“, jak se jim také říkalo, zaplatili kolem deseti korun, dnes si připravte i dvacetinásobek… a taky hodně trpělivosti. Cena totiž v tomto případě nemusí být neoklamatelným ukazatelem kvality.

Intuitive eating: Dá se jíst podle toho, co nám říká intuice?

19.12.2019 | Celý přístup je založen na naslouchání svému tělu a důvěře v něj. Jak se to ovšem naučit? Zakladatel této metody doporučuje zdravý přístup k jídlu bez hysterie a stresu, který vychází z toho, že rozumíme sobě samým a svým potřebám.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Únorové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont