Palačinky (Pannkaka)

Palačinky (Pannkaka)

12.03.2015 | Vyzkoušejte palačinky ze severu, až z dalekého Švédska!

Doba přípravy: 25 minut, pro 4 osoby

Ingredience: 1 a 1/4 hrnku hladké mouky, 3 vejce, 2 a 1/2 hrnku hladké mouky, ½ lžičky soli, 3 lžíce másla

Postup: V misce smícháme vejce a polovinu mléka. Postupně přisypeme mouku smíchanou se solí a připravíme řídké těsto. Přidáme rozpuštěná máslo a zbylé mléko. Palačinky postupně smažíme na troše rostlinného oleje, každou asi minutu z každé strany. Podáváme teplé, ozdobené tvarohem, čerstvým ovocem či marmeládou.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Servírujte virgin drinky, tady jsou tipy od barmana

06.09.2019 | Jiří Boháč letos pro Mattoni připravil čtyři zcela nové recepty na nealko koktejly inspirované aktuálními trendy. Drinky odlehčil a do jejich složení zařadil tropické ovoce, sirupy i populární matchu. Jejich umíchání zvládne doma každý, kdo se chce osvěžit nebo překvapit přátele na party.

Prodlužte si léto až do podzimu. Stačí, když jej šikovně zavaříte do pár sklenic

10.07.2019 | Oranžová sezona vrcholí, zavařte to meruňkám a broskvím. Skvělé nejen do palačinek i do perníku, ale i k masům nebo sýrům.

Salát s kaktusem a kozím sýrem

22.09.2015 | Kaktusu se nebojte - při přípravě lze použít i ten v konzervě a na báječné chuti salátu tento fakt nic nezmění.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Lednové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont