Palačinky (Pannkaka)

Palačinky (Pannkaka)

12.03.2015 | Vyzkoušejte palačinky ze severu, až z dalekého Švédska!

<

Doba přípravy: 25 minut, pro 4 osoby

Ingredience: 1 a 1/4 hrnku hladké mouky, 3 vejce, 2 a 1/2 hrnku hladké mouky, ½ lžičky soli, 3 lžíce másla

Postup: V misce smícháme vejce a polovinu mléka. Postupně přisypeme mouku smíchanou se solí a připravíme řídké těsto. Přidáme rozpuštěná máslo a zbylé mléko. Palačinky postupně smažíme na troše rostlinného oleje, každou asi minutu z každé strany. Podáváme teplé, ozdobené tvarohem, čerstvým ovocem či marmeládou.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Baletní sukénka k sežrání

12.06.2015 | Dort Pavlova na první pohled vypadá zcela jednoduše a přitom na jeho chuť pějí ódy gurmáni mnoha zemí. Kdepak asi bude zakopaný pes? Posbírala jsem dostupné recepty a pro jistotu pozvala kamaráda Honzu, cukráře.

Dejte si večer chleba (a na něj jednu z těchto svou úžasných pomazánek)

16.09.2020 | Naše babičky připravovaly denně teplý oběd i teplou večeři. Dnes odborníci připouštějí, že jedno teplé jídlo stačí. Když sáhnete po kousku kvalitního žitného chleba, namažete jej zdravou pomazánkou a talíř doplníte čerstvou pokrájenou zeleninou, dopřejete si plnohodnotnou večeři i bez vaření.

Salát s kaktusem a kozím sýrem

22.09.2015 | Kaktusu se nebojte - při přípravě lze použít i ten v konzervě a na báječné chuti salátu tento fakt nic nezmění.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont