Paella s mořskými plody

Paella s mořskými plody

27.07.2015 | Kalamáry, krevety a slávky na talíři podle herečky a muzikálové hvězdy Markéty Procházkové.

<

Doba přípravy: 60 minut, 4 porce

 Ingredience: 150 ml olivového oleje, 8 nevyloupaných tygřích krevet, 10 středně velkých nevyloupaných krevet, 350 g kalamárů, 3 zralá rajčata, 750 g rýže, 1½–1¾ l rybího vývaru, 250 g slávek,  250 ml zeleninového vývaru, 1 g šafránu, sůl, pepř

Postup: Na rozehřátém oleji na pánvi zprudka opečte krevety (některé mohou být vyloupané, některé ne) 3 minuty z každé strany a nechte je dojít zabalené v alobalu. Oloupaná rajčata po spaření nakrájejte na kostičky. Do pánve k rajčatům přidejte nakrájené kalamáry, krátce osmahněte, podle chuti osolte.  Přidejte rýži, také tu osmahněte, vlijte rybí vývar – tolik, aby ho rýže nasákla. Vařte na mírnějším ohni zhruba půl hodiny, po 15 minutách přidejte šafrán. Nahoru na paellu přidejte krevety a slávky, které jste předtím povařili v zeleninovém vývaru (použijte jen ty slávky, které se během vaření otevřely).

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Polévka nemusí být vždy teplá. Osvěžte se těmi studenými

10.08.2020 | K letním měsícům neodmyslitelně patří ovoce, které může být zpracováváno mnoha nejrůznějšími způsoby. Hitem letošního léta jsou ovocné polévky, vyzkoušeli jste už tuto lahůdku?

Už jste někdy ochutnali smažené mléko?

19.08.2020 | Mléko a mléčné výrobky lze konzumovat a používat v mnoha podobách, včetně těch nejméně očekávaných. Přinášíme pár nápadů na mnohdy opravdu neobvyklé letní osvěžení.

Trenčínská vepřová kapsa

11.05.2015 | Recept slovenské herečky, zpěvačky a dabérky Alžbety Bartošové.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont