Paella s mořskými plody

Paella s mořskými plody

27.07.2015 | Kalamáry, krevety a slávky na talíři podle herečky a muzikálové hvězdy Markéty Procházkové.

Doba přípravy: 60 minut, 4 porce

 Ingredience: 150 ml olivového oleje, 8 nevyloupaných tygřích krevet, 10 středně velkých nevyloupaných krevet, 350 g kalamárů, 3 zralá rajčata, 750 g rýže, 1½–1¾ l rybího vývaru, 250 g slávek,  250 ml zeleninového vývaru, 1 g šafránu, sůl, pepř

Postup: Na rozehřátém oleji na pánvi zprudka opečte krevety (některé mohou být vyloupané, některé ne) 3 minuty z každé strany a nechte je dojít zabalené v alobalu. Oloupaná rajčata po spaření nakrájejte na kostičky. Do pánve k rajčatům přidejte nakrájené kalamáry, krátce osmahněte, podle chuti osolte.  Přidejte rýži, také tu osmahněte, vlijte rybí vývar – tolik, aby ho rýže nasákla. Vařte na mírnějším ohni zhruba půl hodiny, po 15 minutách přidejte šafrán. Nahoru na paellu přidejte krevety a slávky, které jste předtím povařili v zeleninovém vývaru (použijte jen ty slávky, které se během vaření otevřely).

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Prodlužte si léto až do podzimu. Stačí, když jej šikovně zavaříte do pár sklenic

10.07.2019 | Oranžová sezona vrcholí, zavařte to meruňkám a broskvím. Skvělé nejen do palačinek i do perníku, ale i k masům nebo sýrům.

Vepřové Vindaloo Pavla Sedláčka

25.10.2015 | Rocker, skladatel a podnikatel v pohostinství Pavel sedláček prozradil recept na vepřové Vindaloo, úžasný pokrm pocházející z indické kuchyně.

Višňové vareniky

21.07.2015 | Jak zpracovat úrodu višní v lahodný sladký pokrm podle herce Otakara Brouska mladšího?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Prosincové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont