Ovesné vločky

Ovesné vločky

04.04.2014 | Proč se tolik doporučuje snídat ovesné vločky?

<

Celozrnné potraviny mají vždy nižší glykemický index než moučníky z bílé mouky, to znamená, že i ovesné vločky vám navodí pocit sytosti na delší dobu a utlumí pocit hladu. Ovesná vláknina zpomaluje vstřebávání cukru a pomáhá udržovat vyrovnanou hladinu cukru v krvi. Nedochází proto k vysokému vzestupu hladiny inzulínu. Vločky jsou tedy ideální snídaní, protože díky nim můžeme během celého dopoledne využívat postupně uvolňovanou energii.

Ovesné vločky dodávají tělu bílkoviny, tuky, nenasycené mastné kyseliny, minerální látky, vitaminy skupiny B, vápník, železo, fosfor a lecitin. Obsahují přibližně 66,5 % sacharidů, 14,4 % bílkovin a 6,8 % tuku.

Miska namočených ovesných vloček s ovocem k snídani udrží vaše tělo nejen štíhlé, ale i zdravé. Obsažený lecitin je důležitý pro výživu nervů. Kromě toho je oves bohatým zdrojem vlákniny, takže pomáhá předcházet zácpě a udržuje správnou činnost tlustého střeva.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Ořech a šněrovačka: Víte, kde je hledat u vepříka?

03.09.2020 | Průměrně sníme přes 40 kilogramů vepřového masa "hlavu" za rok. Na prvních příčkách je kýta, dále panenka a také krkovice, a to jsou poměrně "známé firmy". Víte, že prase má i ořech a šněrovačku, které patří mezi vyhlášené delikatesy?

Ničí vám slimáci úrodu? Zkuste tyto tipy!

05.08.2020 | Zatímco sucho zmizelo i z hlubších úrovní půdy, vlhký rok přinesl větší výskyt některých škůdců, s kterými se potýkají zejména zahrádkáři. Více než v minulých letech se daří zejména slimákům. Jak na ně?

Automaty na vejce a mlékomaty: Kdo hlídá hygienu a nezávadnost zboží?

07.07.2020 | Zejména v průběhu dovolených a na výletech využívají lidé k nákupu potravin stánkový prodej potravin a nápojů, případně prodejních automatů v areálech čerpacích stanic, nebo mlékomatů na farmách i v některých obcích. Jak je ale na tom nabízený sortiment s kvalitou?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont