Ovesné vločky

Ovesné vločky

04.04.2014 | Proč se tolik doporučuje snídat ovesné vločky?

<

Celozrnné potraviny mají vždy nižší glykemický index než moučníky z bílé mouky, to znamená, že i ovesné vločky vám navodí pocit sytosti na delší dobu a utlumí pocit hladu. Ovesná vláknina zpomaluje vstřebávání cukru a pomáhá udržovat vyrovnanou hladinu cukru v krvi. Nedochází proto k vysokému vzestupu hladiny inzulínu. Vločky jsou tedy ideální snídaní, protože díky nim můžeme během celého dopoledne využívat postupně uvolňovanou energii.

Ovesné vločky dodávají tělu bílkoviny, tuky, nenasycené mastné kyseliny, minerální látky, vitaminy skupiny B, vápník, železo, fosfor a lecitin. Obsahují přibližně 66,5 % sacharidů, 14,4 % bílkovin a 6,8 % tuku.

Miska namočených ovesných vloček s ovocem k snídani udrží vaše tělo nejen štíhlé, ale i zdravé. Obsažený lecitin je důležitý pro výživu nervů. Kromě toho je oves bohatým zdrojem vlákniny, takže pomáhá předcházet zácpě a udržuje správnou činnost tlustého střeva.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

I pečivo se musí dobře vybírat. Tipy na nákup

29.05.2020 | Cereálie neboli obiloviny představují pro většinu lidské populace důležitou složku potravy, jsou základem výživové pyramidy. Víte ale, které pečivo je pro lidský organismus nejprospěšnější?

Co jsou IQ vejce: Opravdu je jejich nákup chytřejší?

29.06.2020 | Zajisté už jste někdy objevili při nákupu vejce označená jako IQ. Tato písmena mají poukazovat na jejich přidanou hodnotu. Jsou skutečně lepší a co je vlastně od klasických vajíček odlišuje?

Sýry patří k nejstarším potravinám lidstva. Víte, podle čeho je vybírat?

09.06.2020 | Nejenže mají rozmanitou chuť, přitažlivou vůni, ale především hrají důležitou roli v naší výživě. Obsahují ale všechny typy sýrů stejné množství vápníku nebo laktózy? Které druhy sýrů jsou nejvhodnější pro děti? Jak poznáme náhražky sýrů? A co tavené sýry – měli bychom se jim opravdu vyhýbat? Odpovídá Ing. Jiří Kopáček, CSc., předseda Českomoravského svazu mlékárenského.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont