Osvěžující ledové čaje: Zkuste tyto tři - určitě se zamilujete!

Osvěžující ledové čaje: Zkuste tyto tři - určitě se zamilujete!

07.05.2019 | Dodržování pitného režimu je pro zdravou životosprávu zásadní. A když si ho navíc zpestříte skvělými iced tea ještě si pochutnáte. Máme pro vás tři receoty přímo od profesionálního barmana Mix-tee.

<

"Zkombinoval jsem vynikající čaje Basilur s ovocnými pyré a šťávami, které vytvářejí lahodný a velmi osvěžující celek," říká sám barman. Samozřejmě ale není podmínkou použít čaje této řady a sáhnout po domácích zdrojích. 

Maracujovo-rozmarýnový ledový čaj

Budete potřebovat

3 cl maracujového pyré

1,5 cl citronové šťávy

čaj pomerančový (například Basilur Blood orange)

ozdoba: plátek citronu, rozmarýn

Postup

Naplňte vysokou sklenici ledem (ideálně sklenice pro long drinky) a přelijte ho maracujovým pyré, přidejte citronovou šťávu a sklenici dolijte připraveným čajem Basilur Blood orange. Dlouhou lžící vše promíchejte a na závěr ozdobte plátkem citronu a větvičkou rozmarýnu.

Jahodovo-mátový ledový čaj

Budete potřebovat:

3 cl jahodového pyré

1,5-2 cl citronové šťávy

čaj pomerančový čaj (doporučení: Basilur Bood orange)

ozdoba: lístky máty, jahody, plátek citronu

Postup

Naplňte vysokou sklenici ledem a přelijte jahodovým pyré. Zastříkněte citronem a doplňte připraveným čajem Basilur Blood orange. Na závěr ozdobte plátkem citronu, lístky máty a rozkrojenou jahodou.

Čajový koktejl Asian Blossom

Budete potřebovat:

2 cl sirup růže

1,5 cl citronové šťávy

8 cl džusu z liči

čaj jasmínový (náš tip: Basilur Jasmin)

ozdoba: plátek citronu a růže

Postup

Na přípravu koktejlu budete potřebovat šejkr.

Šejkr naplňte ledem a přidejte růžový sirup, citronovou šťávu a džus z liči. Šejkr zavřete a důkladně celý obsah prošejkrujte. Připravenou směs přelijte do vysoké sklenice a dolijte čajem Basilur Jasmin. Ozdobte plátkem citronu a růže.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

I pečivo se musí dobře vybírat. Tipy na nákup

29.05.2020 | Cereálie neboli obiloviny představují pro většinu lidské populace důležitou složku potravy, jsou základem výživové pyramidy. Víte ale, které pečivo je pro lidský organismus nejprospěšnější?

Česká kuchyně je založena na velké skromnosti, říká gastrovizionářka Hana Michopulu

28.05.2020 | Hana Michopulu se snaží posunout českou gastronomii ke skromnosti jídelníčku, nadšeně doma fermentuje a má ráda restaurace, kde mezi ní a jídlem nejsou zbytečné překážky. Vloni začala připravovat poutavé podcasty pro každého, koho zajímá nejen zapomenutá moudrost předků.

Za 30 minut hotovo: Servírujte dnes sýrové krokety

23.04.2020 | Světoznámý československý návrhář Pavel Berky našel spojení mezi svými dvěma koníčky – módou a vaření a dnes si pro vás připravil skvělé sýrové krokety.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont