Osvěžující ledové čaje: Zkuste tyto tři - určitě se zamilujete!

Osvěžující ledové čaje: Zkuste tyto tři - určitě se zamilujete!

07.05.2019 | Dodržování pitného režimu je pro zdravou životosprávu zásadní. A když si ho navíc zpestříte skvělými iced tea ještě si pochutnáte. Máme pro vás tři receoty přímo od profesionálního barmana Mix-tee.

"Zkombinoval jsem vynikající čaje Basilur s ovocnými pyré a šťávami, které vytvářejí lahodný a velmi osvěžující celek," říká sám barman. Samozřejmě ale není podmínkou použít čaje této řady a sáhnout po domácích zdrojích. 

Maracujovo-rozmarýnový ledový čaj

Budete potřebovat

3 cl maracujového pyré

1,5 cl citronové šťávy

čaj pomerančový (například Basilur Blood orange)

ozdoba: plátek citronu, rozmarýn

Postup

Naplňte vysokou sklenici ledem (ideálně sklenice pro long drinky) a přelijte ho maracujovým pyré, přidejte citronovou šťávu a sklenici dolijte připraveným čajem Basilur Blood orange. Dlouhou lžící vše promíchejte a na závěr ozdobte plátkem citronu a větvičkou rozmarýnu.

Jahodovo-mátový ledový čaj

Budete potřebovat:

3 cl jahodového pyré

1,5-2 cl citronové šťávy

čaj pomerančový čaj (doporučení: Basilur Bood orange)

ozdoba: lístky máty, jahody, plátek citronu

Postup

Naplňte vysokou sklenici ledem a přelijte jahodovým pyré. Zastříkněte citronem a doplňte připraveným čajem Basilur Blood orange. Na závěr ozdobte plátkem citronu, lístky máty a rozkrojenou jahodou.

Čajový koktejl Asian Blossom

Budete potřebovat:

2 cl sirup růže

1,5 cl citronové šťávy

8 cl džusu z liči

čaj jasmínový (náš tip: Basilur Jasmin)

ozdoba: plátek citronu a růže

Postup

Na přípravu koktejlu budete potřebovat šejkr.

Šejkr naplňte ledem a přidejte růžový sirup, citronovou šťávu a džus z liči. Šejkr zavřete a důkladně celý obsah prošejkrujte. Připravenou směs přelijte do vysoké sklenice a dolijte čajem Basilur Jasmin. Ozdobte plátkem citronu a růže.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

UPEČTE SI S NÁMI: SUŠENKOVÍ SNĚHULÁCI

02.01.2019 | Vyzkoušejte tradiční recepty, ale nechte se inspirovat i něčím novým. Recepty budou o to chutnější, když je doplníte výrobky oceněnými značkami kvality.

Podporovat uzeniny z dovozu? Není proč

21.05.2019 | Uzeniny obecně nemají zrovna pověst, kterou byste si dali do rámečku. Dát si párek, opéct špekáček nebo zavařit na knedlíky s uzeným k Čechům ale patří. Tyto výrobky se nikdy nezařadí mezi potraviny, které by se doporučovali ke každodenní konzumaci, na druhou stranu jsou mezi nimi obrovské kvalitativní rozdíly, tak proč si raději nepřiplatit za garantovanou kvalitu, kterou najdete i pod českou vlajkou?

UVAŘTE SI S NÁMI: SMETANOVÉ KROUPOTO S HOUBAMI

02.01.2019 | Vyzkoušejte tradiční recepty, ale nechte se inspirovat i něčím novým. Recepty budou o to chutnější, když je doplníte výrobky oceněnými značkami kvality.

Porce květnového čtení míří do sítě!

V prodeji již od 30. 4.