Osvěžující ledové čaje: Zkuste tyto tři - určitě se zamilujete!

Osvěžující ledové čaje: Zkuste tyto tři - určitě se zamilujete!

07.05.2019 | Dodržování pitného režimu je pro zdravou životosprávu zásadní. A když si ho navíc zpestříte skvělými iced tea ještě si pochutnáte. Máme pro vás tři receoty přímo od profesionálního barmana Mix-tee.

"Zkombinoval jsem vynikající čaje Basilur s ovocnými pyré a šťávami, které vytvářejí lahodný a velmi osvěžující celek," říká sám barman. Samozřejmě ale není podmínkou použít čaje této řady a sáhnout po domácích zdrojích. 

Maracujovo-rozmarýnový ledový čaj

Budete potřebovat

3 cl maracujového pyré

1,5 cl citronové šťávy

čaj pomerančový (například Basilur Blood orange)

ozdoba: plátek citronu, rozmarýn

Postup

Naplňte vysokou sklenici ledem (ideálně sklenice pro long drinky) a přelijte ho maracujovým pyré, přidejte citronovou šťávu a sklenici dolijte připraveným čajem Basilur Blood orange. Dlouhou lžící vše promíchejte a na závěr ozdobte plátkem citronu a větvičkou rozmarýnu.

Jahodovo-mátový ledový čaj

Budete potřebovat:

3 cl jahodového pyré

1,5-2 cl citronové šťávy

čaj pomerančový čaj (doporučení: Basilur Bood orange)

ozdoba: lístky máty, jahody, plátek citronu

Postup

Naplňte vysokou sklenici ledem a přelijte jahodovým pyré. Zastříkněte citronem a doplňte připraveným čajem Basilur Blood orange. Na závěr ozdobte plátkem citronu, lístky máty a rozkrojenou jahodou.

Čajový koktejl Asian Blossom

Budete potřebovat:

2 cl sirup růže

1,5 cl citronové šťávy

8 cl džusu z liči

čaj jasmínový (náš tip: Basilur Jasmin)

ozdoba: plátek citronu a růže

Postup

Na přípravu koktejlu budete potřebovat šejkr.

Šejkr naplňte ledem a přidejte růžový sirup, citronovou šťávu a džus z liči. Šejkr zavřete a důkladně celý obsah prošejkrujte. Připravenou směs přelijte do vysoké sklenice a dolijte čajem Basilur Jasmin. Ozdobte plátkem citronu a růže.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Hygienici: Jen ve Středočeském kraji jsme rozdali skoro 400 pokut

18.07.2019 | Středočeští hygienici dali v letošním prvním pololetí restauracím 392 pokut v celkové hodnotě 1,33 milionu korun. Loni to bylo ve stejném období 424 pokut a celkově 1,38 milionu korun.

Jarní saláty, které dodají vitamíny (ingredience hledejte na nedaleké louce)

28.05.2019 | Dodejte tělu po zimě vitamíny a minerální látky. Kromě salátu ze sezónní zeleniny ale můžete sáhnout i po pokladech z luk. Kopřiva i pampelišky mile překvapí jedinečnou chutí.

Bulgurové krokety: Rychlá večeře, která zachutná celé rodině

27.06.2019 | Bulgur obsahuje vitamín A, B1, 2, 3 a 6, minerální látky – fosfor, železo, hořčíku, mangan a stopové prvky, které chrání buňky před útokem volných radikálů. Má minimum tuku. Blahodárně působí na naše střeva, snižuje cholesterol v krvi, pomáhá snižovat hladinu krevního cukru a předcházet tak cukrovce. Nevíte, jak jej připravit? Zkuste recept od La Food na bulgurové krokety.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Srpnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont