Osvěžující ledové čaje: Zkuste tyto tři - určitě se zamilujete!

Osvěžující ledové čaje: Zkuste tyto tři - určitě se zamilujete!

07.05.2019 | Dodržování pitného režimu je pro zdravou životosprávu zásadní. A když si ho navíc zpestříte skvělými iced tea ještě si pochutnáte. Máme pro vás tři receoty přímo od profesionálního barmana Mix-tee.

<

"Zkombinoval jsem vynikající čaje Basilur s ovocnými pyré a šťávami, které vytvářejí lahodný a velmi osvěžující celek," říká sám barman. Samozřejmě ale není podmínkou použít čaje této řady a sáhnout po domácích zdrojích. 

Maracujovo-rozmarýnový ledový čaj

Budete potřebovat

3 cl maracujového pyré

1,5 cl citronové šťávy

čaj pomerančový (například Basilur Blood orange)

ozdoba: plátek citronu, rozmarýn

Postup

Naplňte vysokou sklenici ledem (ideálně sklenice pro long drinky) a přelijte ho maracujovým pyré, přidejte citronovou šťávu a sklenici dolijte připraveným čajem Basilur Blood orange. Dlouhou lžící vše promíchejte a na závěr ozdobte plátkem citronu a větvičkou rozmarýnu.

Jahodovo-mátový ledový čaj

Budete potřebovat:

3 cl jahodového pyré

1,5-2 cl citronové šťávy

čaj pomerančový čaj (doporučení: Basilur Bood orange)

ozdoba: lístky máty, jahody, plátek citronu

Postup

Naplňte vysokou sklenici ledem a přelijte jahodovým pyré. Zastříkněte citronem a doplňte připraveným čajem Basilur Blood orange. Na závěr ozdobte plátkem citronu, lístky máty a rozkrojenou jahodou.

Čajový koktejl Asian Blossom

Budete potřebovat:

2 cl sirup růže

1,5 cl citronové šťávy

8 cl džusu z liči

čaj jasmínový (náš tip: Basilur Jasmin)

ozdoba: plátek citronu a růže

Postup

Na přípravu koktejlu budete potřebovat šejkr.

Šejkr naplňte ledem a přidejte růžový sirup, citronovou šťávu a džus z liči. Šejkr zavřete a důkladně celý obsah prošejkrujte. Připravenou směs přelijte do vysoké sklenice a dolijte čajem Basilur Jasmin. Ozdobte plátkem citronu a růže.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vylepšete si máslo. Přidat můžete bylinky, ovoce a dokonce i květy

24.06.2020 | Máslo lze nejen namazat na pečivo, ale také použít při vaření a pečení, kde výsledným pokrmům dodává lahodnou chuť. Chcete-li však své chuťové pohárky ještě více rozmazlit, zkuste máslo vylepšit nejrůznějšími ingrediencemi dle své fantazie. Poradíme vám, jak ochucená másla využít a přinášíme také originální recepty na slané i sladké varianty...

Povědomí o Fairtrade u nás roste, férové nákupy zná třikrát více lidí

02.07.2020 | Znalost etické certifikace Fairtrade a známky FAIRTRADE mezi lidmi stoupla. Podle výsledků agentury Median za uplynulých deset let trojnásobně.

Varování spotřebitelům: V doplňku stravy našla SZPI rozpuštědla a aromatické uhlovodíky

06.07.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v doplňku stravy mix různých rozpouštědel a aromatických uhlovodíků. Šlo o produkt Todicamp Tinktura zeleného vlašského ořechu, který vyrábí firma Todicamp v Moldavsku. Do Česka jej dovážela společnost Bohemian Symfony.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont