Ondřej Beránek: Sektu moc nedáme, ale prý se zlepšíme

Ondřej Beránek: Sektu moc nedáme, ale prý se zlepšíme

03.12.2019 | V budoucnu se v Česku zvýší spotřeba sektu. V západních zemích jako je Německo, je běžná konzumace pěti lahví ročně na osobu, v České republice jsou to dvě. Novinářům to dnes řekl ředitel firmy Bohemia Sekt Ondřej Beránek.

"Dlouhodobě spotřeba sektů v ČR roste v průměru pět procent na osobu a rok, dostali jsme se na hranici dvě lahve na osobu a rok. Pokud se nestane nic mimořádného, jako je zákaz prodeje alkoholu po setmění nebo tak podobně, tak se sekt stane pro zákazníka častějším nápojem, než je v současnosti," uvedl Beránek.

Skupina Bohemia Sekt, největší výrobce sektů a vín v ČR, plánuje v příštím roce dokončit stavbu lisovny hroznů za 200 milionů korun v Mikulově. Pokračuje také ve výsadbě nových vinic, v současnosti jich vlastní 540 hektarů.

Skupina zvýšila loni výnosy o 5,5 procenta na 1,7 miliardy korun. Čistý zisk převýšil 454 milionů korun, a meziročně tak vzrostl o zhruba tři procenta. Jak letos dopadnou ekonomické výsledky firmy Beránek nechtěl předpovídat, protože 30 procent firemních prodejů se uskuteční v prosinci.

Z hlediska výnosů byl loňský rok pro skupinu rekordní. "Předčil i rok 1999, kdy lidé oslavovali příchod nového milénia. Připravovali se (loni) tak razantně, že rok 2000 byl výrazně slabší," řekl Beránek. Letos firma tak vysoké výnosy neočekává.

Loni podle dat Českého statistického úřadu vzrostla v ČR spotřeba alkoholických nápojů o 1,1 procenta na 172,5 litru. V hodnotě čistého lihu činila 9,9 kilogramu, což bylo meziroční zvýšení o 1,7 procenta. Spotřeba vína vzrostla meziročně o 4,8 procenta na 20,4 litru na osobu.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Základy gastronomického designu: Nebojte se barev na talíři

20.02.2020 | Jistě jste si všimli, že když máme dokonale prostřeno a je nám naservírován pokrm vizuálně ladící oku, chutná nám tak nějak lépe. A to i přes to, že nejde o žádný gastronomický zázrak. A tak se nabízí otázky: do jaké míry barevné ladění pokrmu ovlivňuje chuť? Jaké vjemy umí vyvolat jídlo v souvislosti s jeho barvou a celkovým designem?

Ambra: Kontroverzní pochoutka pro gurmány

17.02.2020 | Pokud jste někdy našli na etiketě potravin název „ambra“, pravděpodobně jste ho jen přelétli očima s tím, že vůbec netušíte, co to znamená. Pod honosně znějícím názvem se ale skrývá látka, kterou ve svém jídle nejspíše nechcete. Jedná se totiž o substanci, která vzniká v trávicím traktu velryb a podle jedné z teorií napomáhá vorvaňům k trávení krakatic.

Potřebujeme jarní detox my nebo spíš prodejci detoxikačních kúr?

13.02.2020 | Detoxikace slibuje vyčistit organismus od škodlivých látek a zároveň něco zhubnout. Faktem ale je, že organismus už se čistí sám, a to díky ledvinám a játrům. I kilogramy, které rychle shodí, se brzy vracejí.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Únorové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont