Omezení výroby, stáčení do lahví, výdejní okénka: Na Jižní Moravě už se připravují na nejhorší

Omezení výroby, stáčení do lahví, výdejní okénka: Na Jižní Moravě už se připravují na nejhorší

02.10.2020 Jana Čiháková

Jihomoravské minipivovary se připravují na možnost, že by se kvůli pandemii koronaviru znovu zavřely restaurace. Někteří vylepšují své e-shopy, jiní začali stáčet pivo místo do sudů do lahví. ČTK to řekli zástupci oslovených pivovarů v kraji.

Pivovaru Mazák z Dolních Bojanovic už některé restaurace odřekly odběry piv, jiné zavřely úplně. V pivovaru čekají, že na podzim budou tržby nižší než v minulých letech, a tak začali dodávat pivo i obchodním řetězcům. "Chceme, aby se pivo dostalo k zákazníkovi, rozvíjíme proto i náš e-shop, který jsme kvůli covidu nastartovali," řekl ČTK vedoucí výroby Jakub Kondei.

Převážně online bude pokračovat i pivovar Rojc z Rozdrojovic, který navíc uvažuje, že by obnovil distribuci piva až k zákazníkům domů. Chce začít stáčet piva do lahví.

O tom uvažuje i pivovar Hauskrecht. "Dojde-li k úplnému uzavření hospod, nebo významnému poklesu prodeje v nich, jsme připraveni okamžitě převést celou výrobu na stáčení do lahví a PET," uvedla Kristýna Krakešová z pivovaru Hauskrecht.

Pivovar Moravia ze skupiny Czech Craft Beers také spustil vlastní e-shop zitpivo.cz, který nabízí rozvoz piva po Brně a okolí. Pro zákazníky chystají nové obaly a pivo stáčí do plechovek. Vrchní sládek pivovaru Jan Grmela uvedl, pokud nebude odbyt sudového piva v restauracích, plánuje přejít na lahvové a nabídnout tak své pivo zákazníkům jinou cestou. "Když lidé nebudou moct chodit do hospod, pivo si k nim cestu najde," dodal Grmela.

V podobné situaci je i Slavkovský pivovar, který doposud 90 procent piva dodával v sudech do restaurací. Aktuálně se chce také zaměřit na lahve a posílit tento trh. Pivo bude dodávat do lokálních provozoven. Obavy panují z konkurence, protože ani cenou ani skladovacími podmínkami se velkovýrobcům nevyrovná.

Některé pivovary výrazně snižují výrobu. Příkladem je třeba Křikloun z Hodonína, kde omezují výrobu a snaží se doprodávat. Na případné zavření restaurací se připravili stánkem a okénkovým prodejem.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Varování spotřebitelům: Toto mléko nepijte!

22.10.2021 | Olomoucká mlékárna Olma kvůli mikrobiální kontaminaci stahuje z trhu čerstvé mléko balené do PET lahví, které má datum spotřeby do 26. října a do 30. října. U citlivých jedinců může toto mléko způsobit zažívací potíže, Olma proto nedoporučuje jeho konzumaci.

SZPI zachytila pesticidové "bomby" z Kambodže a Thajska!

27.10.2021 | Potravinářská inspekce zjistila přes 1,6 tuny čerstvých potravin z Kambodže a Thajska s nadlimitním obsahem pesticidů

Slevové prodejní akce brambor nás poškozují, tvrdí zemědělci

22.10.2021 | Akce, kdy se brambory prodávají pod osm korun za kilogram, poškozují zemědělce. Dnes to na tiskové konferenci řekl za Agrární komoru předseda zelinářů Petr Hanka. Podle něj budou zemědělci místo brambor raději pěstovat pšenici, u které prodejní cena roste.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont