Od manželky mám nejraději slepici na červeném oleji, říká herec Václav Vydra

Od manželky mám nejraději slepici na červeném oleji, říká herec Václav Vydra

14.05.2019 | Herec a moderátor Václav Vydra miluje českou kuchyni. Navíc se v ní vyzná. Jako dlouholetý hlas pořadu Prostřeno! má přesný přehled o tom, co se vaří v českých domácnostech. A na co má právě teď chuť on sám?

<

Jaké jídlo se vám vybaví při slově dětství?

Šmorn, neboli trhanec. Byly to skvělé babiččiny trhané palačinky polité malinovou šťávou a posypané vanilkovým cukrem. To byla nezapomenutelná lahoda. Evokuje ve mně vzpomínku na prázdniny, bezstarostný čas.

Jaké jídlo vařila vaše maminka nejraději? Bylo vaše oblíbené?

Musím říci, že máma moc ráda nevařila. Ale když vařila, tak podle babiččiných receptů a skvěle. Stejně jako ostatní věci v životě, i vaření činila s vášní a na jejích výtvorech to bylo znát. Třeba telecí ledvina s bramborem... Dokonalý pokrm mého mládí, který jen tak něco nepřekoná.

Jakou pozornost věnujete jídlu dnes, je pro vás důležité nejen jako palivo?

Jím proto, abych žil. Nežiju proto, abych jedl. Je ale faktem, že dobré jídlo mě vždy potěší, že bych ale trávil dny a hodiny tím, že bych se pídil po exotice, to ne. Dobré jídlo dovedu ocenit a také to rád dělám, není to ale můj životní smysl.

Máte raději rustikální kuchyni, nebo spíš upřednostňujete „kostku ve skluzu“?

Přiznávám, že nevím, co je kostka ve skluzu... Ale jestli myslíte takové ty luxusní jednohubky na talíři, které jsou doplněné o neuvěřitelné zdobení, dám asi přednost rustikální kuchyni, i když ten název se mi také nelíbí. Připadá mi, že popisuje nábytek. Zůstal bych u toho, že mám rád dobrou českou kuchyni. Připravenou s láskou, pěkně naservírovanou a snědenou s přáteli. Nerad jím s lidmi, které nemám rád. Jídlo je poměrně intimní zážitek. Tedy měl by být.

Rodinná setkání se většinou odehrávají u plného stolu, co na tom Vašem nesmí chybět?

V zásadě je mi to jedno, ale chyběla by mi pohoda. Nesnáším stres a „napnelismus“, takže to by mi u stolu rozhodně nechybělo.

Zdraví nebo chuť? Podle čeho vybíráte jídlo?

Jistěže se snažím jíst zdravě. Tedy když mi čas dovolí (smích). Ne vážně. Hlídám si, co jím, ale rozhodně si neodpírám jídla, která miluju a která možná na index zdravých jídel nepatří. Jím všeho s mírou, a co se týká zdravých pokrmů? Ty si dopřeju rád...

Co byste nikdy nepozřel?

Na to je opravdu těžká odpověď. Nevím, myslím, že na tuhle otázku by měl odpovídat každý člověk v případě, že má opravdu velký hlad, protože právě hlad posouvá hranice toho, co se sníst nedá a co ano (smích). Opravdu nevím… 

Co vás z exotických jídel naopak nejvíc zaujalo?

Černá vejce. Doporučuji, jen je dobré nevědět, jak vznikají. Ale lahodné jsou, mně chutnaly jako modrý sýr. Ale to má každý také trochu jinak.. (černé vejce – čínská specialita, kdy vejce zrají tři měsíce v popelu, čaji a hašeném vápně, pozn. redakce)

Jste hlasem pořadu Prostřeno!, baví vás sledovat, jak se vaří v českých domácnostech?

Popravdě nemám na to čas, moje práce na pořadu nespočívá v tom, že bych měl „nasledované“ všechny díly, když ale chvilku mám, rád se mrknu a občas se i pobavím. Za experta na kuchyni českých domácností se ale rozhodně nepovažuju.

Jaké jídlo umí nejlíp připravit vaše žena, herečka Jana Boušková?

Cokoliv :-) Ale asi nejslavnější je slepice v červeném oleji. Tu umí nedostižně.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Proměny jídelních lístků: Proč už v nich nenajdete Hraběnčino tajemství ani Pytlákův měšec?

26.05.2020 | Čtením jídelního lístku strávíme podle výzkumů 109 vteřin. Tedy dnes. Ještě nedávno byly ale menu tlustší než Shakespearovo romány a občas je připomínaly i svým obsahem. Od Romeova překvapení, Hraběnčiných prsíček, případně Pytlákova měšce jsme se ale naštěstí již dokázali posunout až k překvapivému minimalismu, a tak jsme se opět přirozeně vrátili k trendu, který byl žádoucí už v 18. století.

SZPI: Další prodejci doplňků používají nepovolená léčebná tvrzení

27.05.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila dalších devět internetových obchodů nabízejících potravinové doplňky, jejichž provozovatelé zneužívají obav lidí z šíření covidu-19. Prodejci nabízeli produkty prostřednictvím zakázaných léčebných tvrzení uváděním údajných účinků proti covidu-19.

I pečivo se musí dobře vybírat. Tipy na nákup

29.05.2020 | Cereálie neboli obiloviny představují pro většinu lidské populace důležitou složku potravy, jsou základem výživové pyramidy. Víte ale, které pečivo je pro lidský organismus nejprospěšnější?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont