Ocenění Zlatá Salima na veletrhu získalo osm výrobků

Ocenění Zlatá Salima na veletrhu získalo osm výrobků

28. 2. 2018 | Ocenění Zlatá Salima 2018 na stejnojmenném veletrhu v Brně získalo osm potravinářských výrobků a jeden zástupce technologické části. Do obou sekcí se letos přihlásilo 52 exponátů, uvedly dnes Veletrhy Brno v tiskové zprávě.

Podle Michala Svobody z Veletrhů Brno, který má veletrh Salima na starosti, je ocenění prestižní a firmy ho mohou na svých výrobcích používat. "Svědčí to o kvalitě výrobku, což může být důležité i pro spotřebitele," řekl ČTK Svoboda.

Ocenění získal například sýr Dobrý Václav z Mlékárny Olešnice, žitné crackers od COOC FOOD, s.r.o. - Koláčkova řemeslná pekárna nebo sváteční koláčky Jany Fialové z Chotěboře.

"Výrobky, které získaly Zlatou Salimu, ale i ty, které byly nominovány, mají velmi zajímavé chuťové vlastnosti pro spotřebitele, invenci a v neposlední řadě něco navíc, co se ne vždy dá vyjádřit slovy. Skutečně jsme byli velmi překvapeni," uvedl Martin Klanica, předseda letošní komise a ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Zbývající ocenění na letošní Salimě, která se koná jednou za dva roky, získalo i pivo z Blatné, Štýrské párečky od Steinexu, Medový aperitiv Ambrozia Original od Apimedu, Špenátové nudle společnosti Ramdam, s.r.o. a brusinkový džem společnosti Sommer a vnuk s.r.o. Jedinou cenu za technologii získala společnost Retigo za svůj konvektomat, multifunkční přístroj do kuchyní.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Podnik vyrábějící náhradu jídla Mana zdesetinásobuje výrobu

31. 5. 2018 | Uhříněveská firma Heaven Labs vyrábějící náhradu jídla pod značkou Mana rozšiřuje svou kapacitu na desetinásobek - inovuje výrobní linku. Loni měla společnost obrat 87 milionů korun, letos očekává více než dvojnásobek.

Vláda schválila návrh na snížení zbytků pesticidů v potravinách

6. 6. 2018 | Snažit se snížit do roku 2020 zbytky pesticidů v potravinách rostlinného původu o desetinu proti průměru let 2009 až 2012 plánuje ministerstvo zemědělství. Uvádí to v Národním akčním plánu k bezpečnému používání pesticidů v ČR do roku 2022, který dnes schválila vláda.

Počet vinoték v Česku letos převýšil 6000

6. 6. 2018 | Počet vinoték v Česku letos podle údajů Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) převýšil 6000. Nepotvrdily se tak obavy o jejich zániku kvůli přísnějším pravidlům prodeje vína, která platí od loňského dubna.

Aktuální číslo

v prodeji od 25. 6.