Obědy opět podražily. Dobrou zprávou ale je, že jíme kvalitněji

Obědy opět podražily. Dobrou zprávou ale je, že jíme kvalitněji

04.01.2019 | Ještě před pár lety bylo normální vyrazit na obědové menu s osmdesáti korunami v kapse. Dnes musíme mít o čtyřicet korun víc. Průměrná útrata za oběd loni v prosinci vzrostla meziročně o dalších osm korun na rekordních 119,80 korun.

Během posledních tří let se útraty za obědy zvýšily o více než 18 korun. Vyplývá to z Ticket Restaurant Card Indexu sestaveného z plateb za obědy více než 150.000 zaměstnanců. Nejvíce, a to 130 Kč, lidé za jídlo v restauraci utrácejí v Praze. Zároveň v metropoli útraty i nejrychleji rostou, během tří let skoro o pětinu. Nejpomalejší je růst na severu Čech, kde se během tří let útraty v Ústeckém i Libereckém kraji zvýšily o zhruba 15 procent.

Dostáváme vyšší kvalitu

Za zdražováním obědů v restauracích stálo v posledním loňském čtvrtletí zvýšení cen surovin v čele se zeleninou. Zároveň si Češi častěji vybírají dražší jídla než dříve a restaurace také častěji jídla připravují z lepších a kvalitnějších surovin.

"Zaznamenali jsme, že se mění skladba jídel v poledních menu. Restauratéři se již nebojí na obědový jídelníček zařadit jídla, která často stojí výrazněji přes sto korun a na jejichž přípravě se nešetří tolik jako v minulosti. Češi si tato jídla dopřávají stále častěji," uvedl manažer Ticket Restaurant ve společnosti Edenred Jiří Brych.

První výrazná vlna růstu cen v restauracích přišla před dvěma lety, kdy restauratéři promítli do cen náklady spojené se zavedením elektronické evidence tržeb (EET). "V roce 2018 se již ceny i útraty opět výrazně zvýšily, a to bez ohledu na legislativu. Češi zkrátka chtějí kvalitu a restaurace jim vycházejí vstříc," dodal Brych.

Ani firmy nezaspaly na vavřínech

Na růst cen a útrat reagují i firmy. Příspěvek na stravování v loňském roce zvýšilo 35 procent českých společností a úřadů. Hodnota nejčastěji poskytované stravenky se díky tomu zvýšila na 100 korun. Dnes ji zaměstnancům nabízí čtvrtina firem.

Zdroj: ČTK

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Pitný režim dětí: Nezapomínáte na něj náhodou?

28.05.2019 | Dost zeleniny, ovoce, málo laskomin. Rodiče vyváženost jídelníčku svých dětí hlídají stále více, což je chvályhodné. Ovšem stále je ještě co vylepšovat. Například pitný režim. Ačkoli je stejně důležitý jako jídlo, bývá často podceňovaný.

Projezte se ke zdraví podle ájurvédy

03.06.2019 | Když se řekne ájurvéda, mnoho lidí si vybaví meditaci, masáže nebo terapii vonnými oleji. A přestože východní medicína těchto praktik využívá, pravá podstata je zakotvená ve stravě. Jídlo, respektive jeho správná skladba, je podle této prastaré nauky totiž jediná věc, která nám napomáhá cítit se skvěle…

Namíchejte si letní drink. Máme tipy přímo od barmana

13.06.2019 | Přineste si kousek exotiky domů a vychutnejte si koktejly inspirované teplými letními večery, které jsou jako stvořené pro chvíle ve dvou i posezení s blízkými pod širým nebem.

Vychází červnový CZ TEST

V prodeji již od 27. 5.