Obědy opět podražily. Dobrou zprávou ale je, že jíme kvalitněji

Obědy opět podražily. Dobrou zprávou ale je, že jíme kvalitněji

04.01.2019 | Ještě před pár lety bylo normální vyrazit na obědové menu s osmdesáti korunami v kapse. Dnes musíme mít o čtyřicet korun víc. Průměrná útrata za oběd loni v prosinci vzrostla meziročně o dalších osm korun na rekordních 119,80 korun.

Během posledních tří let se útraty za obědy zvýšily o více než 18 korun. Vyplývá to z Ticket Restaurant Card Indexu sestaveného z plateb za obědy více než 150.000 zaměstnanců. Nejvíce, a to 130 Kč, lidé za jídlo v restauraci utrácejí v Praze. Zároveň v metropoli útraty i nejrychleji rostou, během tří let skoro o pětinu. Nejpomalejší je růst na severu Čech, kde se během tří let útraty v Ústeckém i Libereckém kraji zvýšily o zhruba 15 procent.

Dostáváme vyšší kvalitu

Za zdražováním obědů v restauracích stálo v posledním loňském čtvrtletí zvýšení cen surovin v čele se zeleninou. Zároveň si Češi častěji vybírají dražší jídla než dříve a restaurace také častěji jídla připravují z lepších a kvalitnějších surovin.

"Zaznamenali jsme, že se mění skladba jídel v poledních menu. Restauratéři se již nebojí na obědový jídelníček zařadit jídla, která často stojí výrazněji přes sto korun a na jejichž přípravě se nešetří tolik jako v minulosti. Češi si tato jídla dopřávají stále častěji," uvedl manažer Ticket Restaurant ve společnosti Edenred Jiří Brych.

První výrazná vlna růstu cen v restauracích přišla před dvěma lety, kdy restauratéři promítli do cen náklady spojené se zavedením elektronické evidence tržeb (EET). "V roce 2018 se již ceny i útraty opět výrazně zvýšily, a to bez ohledu na legislativu. Češi zkrátka chtějí kvalitu a restaurace jim vycházejí vstříc," dodal Brych.

Ani firmy nezaspaly na vavřínech

Na růst cen a útrat reagují i firmy. Příspěvek na stravování v loňském roce zvýšilo 35 procent českých společností a úřadů. Hodnota nejčastěji poskytované stravenky se díky tomu zvýšila na 100 korun. Dnes ji zaměstnancům nabízí čtvrtina firem.

Zdroj: ČTK

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Pitný režim: Co je málo a kdy vám hrozí aquaholismus?

15.03.2019 | Okolo pitného režimu koluje mnoho mýtů a orientovat se v tom, co je vlastně správně, není lehké. Pravdou však je, že lidí, kteří dodržují pitný režim alespoň z velké části tak, jak by se mělo, u nás moc není. Existují pouze dva extrémy – lidé, kteří pijí málo, a ti, kteří pijí až moc. Správně samořejmě není ani jedno a na zdraví se negativně podepisují oba přístupy stejně.

Čas na očistu! 6 druhů zeleniny, díky kterým se budete cítit fit

14.03.2019 | Existuje celá škála reklam, které nás nabádají ke koupi detoxikačních směsí. Přitom stačí jen zajít do obchodu a koupit kvalitní zeleninu.

Cukrářské trendy přímo od mistra, který pekl pro královnu

18.03.2019 | Josef Maršálek je pravděpodobně nejvýznamnější osobností české cukrařiny. Sedm let šéfoval týmu pekařů a cukrářů v Harrods, několik let připravoval vdolky pro britskou královnu a sir Elton John si jeho dezerty oblíbil natolik, že si pro ně nechal pravidelně posílat.

Březnový CZ TEST je tady!!!

A s ním i souhrn aktuálního dění ze světa potravin! Jsou snad ryby plné toxinů, proč nechat dršťkovou raději v obchodě otrlejším a proč sojové mléko nikdy nenahradí to kravské? Nejen tyto informace najdete objektivně podané jen u nás, a to ve spolupráci s odborníky z Potravinářské komory ČR!