Obalená jablka jihotyrolských farmářů - Apfelkiechl

Obalená jablka jihotyrolských farmářů - Apfelkiechl

23.11.2015 | Pro milovníky jablečných dezertů přinášíme opravdovou delikatesu, která vaši kuchyň provoní jablky a skořicí.

<

Od jihotyrolských farmářů jsme získali recept na vynikající vánoční dezert Apfelkiechl, voňavá a chutná jablka v těstíčku. Ta vás v zimě příjemně zahřejí, protože jsou snězená dříve, než stihnou vychladnout.

Doba přípravy: 30 minut

Ingredience: 4 jablka, šťáva z 1 citrónu, mletá skořice, 12 dkg hladké mouky, špetka soli, 125 ml mléka, 2 vejce,2 lžíce rumu (tuzemáku), moučkový cukr na posypání, olej na smažení

Postup: Jablka oloupejte, nakrájejte je na 1 cm silné plátky, z nichž opatrně odstraňte jádřince. Kroužky pokapejte citrónovou šťávou a posypejte skořicí. Z mouky, soli, mléka, oddělených žloutků a rumu vypracujte těsto, které vylehčete sněhem vyšlehaným z bílků. V těstě obalujte jablečné kroužky a na horkém oleji je osmažte dozlatova. Na závěr je poprašte moučkovým cukrem.

Více receptů z Jižního Tyrolska naleznete na www.roterhahn.cz

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Dejte si večer chleba (a na něj jednu z těchto svou úžasných pomazánek)

16.09.2020 | Naše babičky připravovaly denně teplý oběd i teplou večeři. Dnes odborníci připouštějí, že jedno teplé jídlo stačí. Když sáhnete po kousku kvalitního žitného chleba, namažete jej zdravou pomazánkou a talíř doplníte čerstvou pokrájenou zeleninou, dopřejete si plnohodnotnou večeři i bez vaření.

Už jste někdy ochutnali smažené mléko?

19.08.2020 | Mléko a mléčné výrobky lze konzumovat a používat v mnoha podobách, včetně těch nejméně očekávaných. Přinášíme pár nápadů na mnohdy opravdu neobvyklé letní osvěžení.

Polévka nemusí být vždy teplá. Osvěžte se těmi studenými

10.08.2020 | K letním měsícům neodmyslitelně patří ovoce, které může být zpracováváno mnoha nejrůznějšími způsoby. Hitem letošního léta jsou ovocné polévky, vyzkoušeli jste už tuto lahůdku?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont