O titul TOP Víno Slovácka letos usiluje 111 vín od 20 vinařů

O titul TOP Víno Slovácka letos usiluje 111 vín od 20 vinařů

8. 8. 2018 | O titul TOP Víno Slovácka 2018 usiluje 20 vinařů, kteří přihlásili 111 vín z loňské sklizně. Z toho je 96 bílých vín, šest růžových a devět červených, řekla dnes ČTK ředitelka uherskohradišťské okresní agrární komory Dagmar Gracová.

Akce se letos koná 11. rokem. Odborná komise dnes vína hodnotila, vítězové soutěže budou vyhlášeni 18. srpna na vinařských slavnostech v Polešovicích. Loni přihlásilo do soutěže 26 vinařů 111 vín.

"Loňský rok byl průměrně dobrý, letošní je poznamenám v oblasti Polešovic krupobitím, které postihlo vinice na jaře a částečně poškodilo hrozny. Následuje velké sucho a teplé počasí. Zrání je uspíšeno asi o dva až tři týdny," uvedla Gracová.

Soutěže se mohou účastnit vinaři a vinařské podniky ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Svatým Antonínkem a Blatnička na Hodonínsku. Soutěžící vína musejí být vyrobena z hroznů odrůd vinné révy, které pocházejí z České republiky. Značkou TOP Víno Slovácka chtějí pořadatelé upozornit na kvalitu regionálních vín a propagovat je.

"Jméno vítěze se veřejnost dozví v sobotu 18. srpna od 14:30 na polešovických Vinařských slavnostech, kde budou mít účastníci možnost v rámci bohatého kulturního programu a podkresu cimbálových muzik ochutnat vína všech soutěžících a následně i ve Vinařské uličce ve sklepech," uvedla Gracová.

TOP Vínem Slovácka 2017 se stalo Chardonnay od polešovického Vinařství Vaďura. Jaroslav Vaďura zvítězil také v kategorii kolekce vín, ve které se posuzuje pět vín od každého výrobce.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Produkce zmrzliny může v ČR letos dosáhnout rekordu

16. 8. 2018 | Výroba zmrzliny v České republice v loňském roce přesáhla 44 milionů litrů, čímž se přiblížila rekordu z roku 2004, kdy se vyrobilo skoro 46 milionů litrů.

Pálenice na jihu Moravy mají nejlepší sezónu za poslední léta

15. 8. 2018 | Třikrát až čtyřikrát více meruněk než v minulém roce nyní zpracovávají pěstitelské pálenice na jihu Moravy.

Prazdroj opravuje památkově chráněnou hlavní bránu z roku 1892

13. 8. 2018 | Plzeňský Prazdroj zahájil opravu památkově chráněné Jubilejní brány - historického vjezdu do areálu z roku 1892, která je považována za hlavní symbol českého pivovarnictví. Restaurátoři na ní budou pracovat do Vánoc.

Aktuální číslo

v prodeji od 30.7.