O titul TOP Víno Slovácka letos usiluje 111 vín od 20 vinařů

O titul TOP Víno Slovácka letos usiluje 111 vín od 20 vinařů

8. 8. 2018 | O titul TOP Víno Slovácka 2018 usiluje 20 vinařů, kteří přihlásili 111 vín z loňské sklizně. Z toho je 96 bílých vín, šest růžových a devět červených, řekla dnes ČTK ředitelka uherskohradišťské okresní agrární komory Dagmar Gracová.

Akce se letos koná 11. rokem. Odborná komise dnes vína hodnotila, vítězové soutěže budou vyhlášeni 18. srpna na vinařských slavnostech v Polešovicích. Loni přihlásilo do soutěže 26 vinařů 111 vín.

"Loňský rok byl průměrně dobrý, letošní je poznamenám v oblasti Polešovic krupobitím, které postihlo vinice na jaře a částečně poškodilo hrozny. Následuje velké sucho a teplé počasí. Zrání je uspíšeno asi o dva až tři týdny," uvedla Gracová.

Soutěže se mohou účastnit vinaři a vinařské podniky ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Svatým Antonínkem a Blatnička na Hodonínsku. Soutěžící vína musejí být vyrobena z hroznů odrůd vinné révy, které pocházejí z České republiky. Značkou TOP Víno Slovácka chtějí pořadatelé upozornit na kvalitu regionálních vín a propagovat je.

"Jméno vítěze se veřejnost dozví v sobotu 18. srpna od 14:30 na polešovických Vinařských slavnostech, kde budou mít účastníci možnost v rámci bohatého kulturního programu a podkresu cimbálových muzik ochutnat vína všech soutěžících a následně i ve Vinařské uličce ve sklepech," uvedla Gracová.

TOP Vínem Slovácka 2017 se stalo Chardonnay od polešovického Vinařství Vaďura. Jaroslav Vaďura zvítězil také v kategorii kolekce vín, ve které se posuzuje pět vín od každého výrobce.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Nejdražší lahev vína se prodala v přepočtu za 12,4 milionu korun

15. 10. 2018 | Za rekordních 558.000 dolarů (asi 12,4 milionu korun) se o víkendu v New Yorku prodala v aukci lahev francouzského červeného vína.

Japonské sýry se připravují na evropskou konkurenci

21. 10. 2018 | Vzpomíná na to, jako kdyby to bylo včera. Kazuhiko Očiai objevil při návštěvě Francie nespočetné druhy sýrů: tvrdé, měkké, krémové... To jej přivedlo k tomu, aby změnil svou profesi.

Studie: Klimatické změny v budoucnu negativně ovlivní ceny piva

15. 10. 2018 | Pivo se v budoucnu stejně jako čokoláda, káva a víno může stát obětí klimatických změn, které povedou až ke dvojnásobnému zvýšení jeho průměrné ceny.

Aktuální číslo

V prodeji od 1. 10.